×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cuma, 05 Temmuz 2024 06:45

Çatak’ta Kanal Temizliği ve Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

Belediye Eş Başkanlarımız Reşat Eraslan’ın ve Gülten Baran’ın talimatlarıyla, ilçenin çeşitli bölgelerinde uzun süredir bakım ve onarımı yapılmayan, kötü koku yayan, sineklerin üremesini engellemek ve sulama kanallarını temizlemek amacıyla geniş çaplı bakım, onarım ve temizlik çalışmaları başlatıldı.

Bu kapsamda Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Bahçelievler Mahallesi Yeni Sokak’ta çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Eş Başkanlarımız Reşat Eraslan ve Gülten Baran:

“Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemizin dört bir yanında kanal temizliğini ve çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Temizlik çalışmalarının birçok açıdan önemi var. Yaz aylarında kötü koku yayan, çirkin görüntü oluşturan, sineklerin üremesine neden olan ve bakımı yapılmayan kanalların temizlik çalışmalarına başladık. Amacımız bir an önce temizleme çalışmalarını bitirerek vatandaşları kötü kokudan kurtarmak. Temizleme çalışmaları bittikten sonra kanallar ilçemize yakışır bir hale gelecektir. Mahalle sakinlerinin arazilerini rahat bir şekilde sulamalarını sağlamak amacıyla başlatılan kanal temizleme çalışmalarımızı bitirmeye az kaldı. Daha güzel bir Çatak için çalışmaya devam.” İfadelerini kullandılar.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr