Güncel Haberler

Çarşamba, 09 May 2018 19:46

Çatak'ta Ferdi Sporlar Salonu Açıldı

Çatak'ın Cumhuriyet Mahallesi'ndeki  Yatılı Bölge Okulu bahçesine ferdi sporlar salonu açıldı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, spor salonunda yetişecek gençlerin Türkiye genelinde dereceler elde edeceğine inandığını söyledi.

 Törenle yapılan açılışa Kaymakam ve  Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Cumhuriyet Savcısı Bekir Ozan Ayçiçek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, Kadastro Hakimi Hilal Merve Kemer, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan,  Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto, Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur ve okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından açıklama yapan Akgül, "Spor, genç yaşta sorumluluk duygusunun yanı sıra öfkeyi kontrol edebilmeyi ve saldırganlığı frenlemeyi sağlar. Amacımız, çocuklarımızı bu spor salonu sayesinde dışarıdaki tehlikelerden koruyabilmek ve lisanslı başarılı sporcular olarak yetiştirebilmektir. Bu doğrultuda salonumuzda kick boks, tekvando, karate ve boks dallarında kurslar açılacak. Çatak'ta  spora pek yatırım yapılmamış. Belediye başkan vekili olarak görevlendirildikten sonra, spor alanında çok büyük işler yaptık. Güreş, fitness, jimnastik salonunun ardından şimdi de ferdi sporlar salonun açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buralarda yetişecek sporcularımız derece alıp ilçeye döndüğünde bizim için gurur verici olacak. Ben onlara inanıyorum. Buradan iyi sporcular ve şampiyonlar çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

18°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 37%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr