Güncel Haberler

Pazartesi, 28 Ağustos 2017 08:23

Çatak’ta hayvan pazarı kuruluyor.

Çatak Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarı hazırlıklarına başladı. 

Büyükşehir Belediyesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan mezbahanenin karşısına hayvan pazar yeri inşa ediyor.

Görüntü ve çevre kirliliğinin yaşanmaması, vatandaşların kokusundan rahatsız olmaması için yerleşim alanlarından 2 km uzakta Hayvan Pazarı Projesinin inşaatına başlandı. Satıcı ve alıcının rahatını düşünerek yapılan projede; alıcı kurbanını pazardan aldıktan sonra karşısında bulunan mezbahanede kesimini rahatlıkla yaptırabilecek.

İnşaat alanında incelemelerde bulunan Akgül;

“Hayvan Pazarı yerini Çatak Belediyesi olarak satın aldık. Burayı bizden önceki yönetim sanayi sitesi olarak planlamış. Biz buranın sanayi sitesi olmaya uygun olmadığına karar verdik ve ihalesini iptal ettik. Alanı Büyükşehir Belediyesine tahsis ettik ve Büyükşehirden de buranın hayvan pazarı olarak kullanılmasını talep ettik. Nedeni de yerinin mezbahanenin karşısında olması ve şehir merkezinden belli bir mesafede uzak olmasıdır. Böyle daha uygun olduğunu düşünerek hayvan pazarı olmasına karar verdik. Bu alan 3.7 dönümlük arazi üzerinde bulunmaktadır. Bunun 2 dönümlük kısmı oturma alanına sahiptir. Şu an hayvan pazarımızın zeminine beton dökülmüş üstüne de demir aksam yapılıyor. Bittiğinde üstü kapalı hayvan pazarı yapıyoruz. İlçemize hayırlı olsun.” Dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr