×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çatak Belediyesi

Çatak Belediyesi tarafından, ilçenin tanıtımında önemli bir yere sahip olan Kanisipi Şelale’sinde, başlatılan restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan kesin korunacak alan ilan edilen Kanispi Şelalesi ve çevresinde tamamıyla yenileme yapılarak sit alanına uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışmaları yerinde inceleyerek Çalışma ekibine işlerinde kolaylıklar diledi.

Başkan Şeylan,

“Restorayon çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Projenin tamamlanması ile birlikte İlçemize Turizm yönünde önemli katkı sağlayacak projemizi yağışlar başlamadan tamamlayacağız. Peyzaj çalışımlarında tamamlandığında bahar aylarında suyun akması ile Kanisipi Şelalemize gelen misafirlerimiz çok memnun kalacak.” dedi

Pazartesi, 04 Ekim 2021 15:54

Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Çatak Belediyesi Ekim Ayı Meclis olağan toplantısı, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan başkanlığında yapıldı.

Meclis konferans salonunda yapılan Ekim Ayı meclis toplantısı, maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, katılımlarından dolayı belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, alınacak kararların hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısı 11 Gündem maddesinin görüşülmesi ile son buldu.

 

Silehi Aşiret Reisi Mehmet Alayı Atlı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Kemal Atlı ve beraberindeki Şube Müdürleri, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şeylan, Silehi Aşiret reisi Mehmet Alayı Atlı, Çevre şehircilik il müdürü ve şube müdürlerine yapmış oldukları nezaket ziyaretinden dolayı  teşekkür ederek Aşiret Reisi Atlı’ya Çatak’a özgü şehzade Kelebeğinin tablosunu hediye etti.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Çatak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, AK Parti Çatak İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve beraberindeki heyet ile Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Yozgat İli Saraykent Kaymakamı iken Van Bahçesaray İlçesi Kaymakamlığı görevine atanan ve 13.09.2021 tarihinde Bahçesaray ilçesinde görevine başlayan Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı’yı makamında ziyaret etti.

Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas’ın da eşlik ettiği ziyarette Başkan Şeylan, Kaymakam Akbulut ve Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı bir süre sohbet ettikten sonra; Başkan Şeylan ve Kaymakam Akbulut kendilerine yeni görev yerinin hayırlı ve başarılarla dolu olması temennisinde bulundular.

Kaymakam Kundakçı gerçekleşen nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Akbulut’a,  Başkan Şeylan’a ve beraberindeki heyete teşekkürlerini ifade etti.

Başkan Şeylan yeni göreve başlayan Kaymakam Kundakçı’ya İlçemize özgü Şehzade Kelebeği tablosu hediye ederek hoş sohbeti ve misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

  Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Van İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Atanur Aydın’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

  Başkan Şeylan, Emniyet Müdürü Aydın’a göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, Çatak’ın simgesi olan Şehzade Kelebeğinin bulunduğu tabloyu hediye etti.

 

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Şeylan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesinin anısına 19 Eylül tarihi, “Gaziler Günü” olarak kutlanırken aynı zamanda “Kahramanlık Günü” olarak da anılmaktadır. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir

Şehitlerimiz ve gazilerimizin emaneti olan bu vatan topraklarını korumak, bayrağımızı bu topraklar üzerinde dalgalandırmak hepimiz için milli bir görevdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet, şükran ve saygılarımı sunuyorum. “ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararnameyle kesin korunacak alan ilan edilen Kanispi Şelalesinde restorasyon çalışmaları başladı.


Çatak ilçesinin tanıtımında önemli bir yere sahip olan Kanisipi Şelalesi, Van merkezine 75, Çatak ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bahar aylarında karların erimesiyle 100 metre yükseklikteki kayalıklardan çıkarak aşağıya doğru beyaz köpükler oluşturarak inen, akarken oluşturduğu süt beyazı renginden dolayı da beyaz şelale anlamına gelen Kanispi Şelalesi; kaplandığı alanda ve çevresinde tamamiyle yenileme yapılarak sit alanına uygun hale getirilecek.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, beraberindeki Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın ve Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur ile birlikte başlatılan restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “Her alanda ilçemizi geliştirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Doğa harikası Kanisipi Şelalesi’nin korunup gelecek nesillere aktarılması için Çatak Belediyesi olarak restore çalışmalarına başladık. Burayı aslına uygun olarak, doğal yapısını bozmayacak şekilde yapısına uygun olarak düzenleyeceğiz. Ağırlıklı olarak taş ve ahşap malzeme kullanarak restore edeceğiz. Restorasyon çalışmalarımızda Şelale alanına gelen misafirlerimiz için suyun çıktığı yere rahat ulaşabilmeleri için taş merdiven, peyzaj düzenleme, kafe, lavabolar, mescitler ve ilçe esnafımızın ürünlerini satışa sunabilmesi için 10 adet satış ofisi yapılacak. Restorasyon çalışması tamamlandığında ilçemizin, ilimizin, bölgemizin ülkemizin turizmine katkı sağlayacak” diye konuştu.

Perşembe, 02 Eylül 2021 12:03

Sağlık Çalışanlarına Destek Maçı

Covid-19 salgını nedeniyle yoğun emek ve fedakarlıklarda bulunan sağlık çalışanlarına motivasyon ve aşı yapılmasına destek amaçlı Çatak Belediye Spor Kulübü ile Van İl Sağlık Müdürlüğü arasında Dostluk Maçı düzenlendi.

Çatak Belediyesi’nin özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etmek, onların motivasyonlarını artırmak ve kıymetli çalışmalarının unutulmadığını vurgulamak amacıyla yaptığı futbol maçının hakemliğini İkram Çakar yaparken karşılaşma 7-7 berabere bitti.

Çatak 15 Temmuz Mesire Alanı Futbol Sahasında gerçekleşen futbol maçına; Çatak Belediye Spor Kulübü Futbol Takımında Çatak İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Alican Arslan, Çatak Belediyespor Kulüp Başkanı Erdoğan Babur ve ilçede görevli kurum amirleri yer alırken; İl Sağlık Müdürlüğü takımında ise Van İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Çetin Yüce, Garaj Amiri Murat Beşenk, Özsağlık İş Sendika Şube Başkanı Gökhan Öznur, Şube Başkan Yardımcısı Kadir Ermin, Sağlık Spor takım Asbaşkanı Faruk Yergin takım Kaptanı Bahattin Bozdemir ve sağlık çalışanları yer aldı.

Maç öncesi ve sonrası sağlık personelleri ile muhabbet edilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

 

Van’ın Çatak ilçesinde 38 yıllık enerji nakil hatları, Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri tarafından yenileniyor.


VEDAŞ Grup müdürü Muharrem Kalkan, TEDAŞ Bölge Müdürü Cezmi Yakar, VEDAŞ Bölge Müdürü Emrullah Okutucu, VEDAŞ İl Müdürü İsmail Özdemir ve Çatak İşletme Şefi Abdurazzak Salçuk, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’ı makamında ziyaret etti. Makam ziyaretinde Çatak’ta VEDAŞ tarafından bugüne kadar yapılmış, devam eden ve planlanmış yatırımlar konusunda istişare yapıldıktan sonra çalışmalar yerinde incelendi. Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve beraberindeki heyet, 6 mahalle ve 27 mezranın kullandığı yaklaşık 20-25 kilometrelik enerji hattında yapılan yenileme çalışmalarını inceledi.


Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, coğrafi yapısı gereği ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü Çatak’ta büyük çaplı arızalar ve tesisat yetersizliği nedeniyle elektrik kesintilerinin çok sık yaşandığını belirterek, “VEDAŞ ve TEDAŞ yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda teknik ekiplerin yapmış oldukları incelemelerin ardından ilçe merkezine en uzak 6 mahalle ve 27 köyümüze enerji ileten elektrik nakil hattının tamamı yenilenme kapsamına alındı. Bu kapsamda ekonomik ömrünü tamamlamış ahşap elektrik direkleri metal direklerle değiştirilecek ve yaklaşık 25 kilometre uzunluğundaki elektrik hattı iletken izolatör ve bağlı ekipmanları ile birlikte tamamen yenilenmiş olacak. İlçemizde yıllardır büyük bir sorun teşkil eden enerji hatlarının yenilenmesinde emeği geçen herkese şahsım ve vatandaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ülke topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle ilçemiz Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törene; Çatak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Çatak Belediye Başkan yardımcısı Cihan Yalçın, Cumhuriyet Savcısı Burak Özkan, ilçe jandarma komutanı Bnb. Alican Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Sancaklı, ilçe Emniyet personeli, kurum Amirleri ve Siyasi Parti temsilcileri katıldı.

Çatak Kaymakamlığı ve Çatak Belediyesi çelenklerinin sunulmasının ardından Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve Bağımsızlığımızın kazanılması, ülke bütünlüğünün korunmasında vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimiz adına saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşımız okundu. Çatak Kaymakamı Akbulut Protokol üyelerinin tebriklerinin kabul etmesinin ardından program sona erdi.

Sayfa 1 / 103

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : destek@catak.bel.tr