×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cumartesi, 27 Nisan 2024 18:33

Çatak’ta Bahar Temizliği

Çatak Belediyesi, baharın gelmesi ile birlikte ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan vahşi çöp biriktirme alanı ve geçici hayvan barınağı civarlarında temizlik çalışmaması başlattı.

Çatak Belediye Eş Başkanları Reşat Eraslan’ın ve Gülten Baran’ın talimatları ile ilçe merkezine 5 km uzaklıktaki Çatak Pervari karayolu üzerinde bulunan vahşi çöp toplama alanında iş makinaları desteğiyle çöp temizliği yapıldı. Yaklaşık 2 kilometrelik alanın çöplerden temizlenmesi için başlatılan çevre temizliği çalışmasına; Belediye Çalışanları, Belediye Encümenleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da destek verdi.

Çevreye ve doğaya duyarlı bir belediyecilik odaklı çalıştıklarını belirten Başkan Eraslan,

“İlçemiz Doğa Harikası bir yer fakat gördüğünüz gibi ilçemizin tüm çöpleri düzensiz olarak buraya bırakılmış ve maalesef çöpten bir çöp dağı oluşmuş durumda. Biz ilk encümen toplantısında eş başkanım ve meclisimizle aldığımız karar ile ilçemizi çöplerden, kirlilikten kurtarmak için bir etkinlik yapma kararı aldık. Bu sadece bir başlangıçtır. Bunun devamı gelecek. İnşallah bir hafta içinde bu alanı tamimiyle çöplerden arındırıp yeşil alana çevireceğiz. Hemen karşısına da hayvan barınağı yapacağız. Buraya gelen insanlar hayvanlar ile ilgilenip yeşil alanda dinlenecekler. Partimizin temel ahlakı çevreyi ve doğayı koruma üzerinedir. Bu anlamda çok hassasız. Tüm halkımızı da bu konuda bundan sonra daha duyarlı olmaya davet ediyor bu tür etkinliklerimize katılım sağlamalarını istiyoruz. “Dedi.

Toplanan çöpler poşetlendi. Çöp kamyonlarına yüklenerek Gevaş ilçesinde bulunan geri dönüşüm alanına gönderildi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr