×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Perşembe, 09 Kasım 2023 19:30

Tam Donanımlı Arama Kurtarma Aracımızı Teslim Aldık

9 Kasım 2011 yılında meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki ikinci yıkıcı depremin yıl dönümünde bir anma programı düzenledi. Depremin yıldönümünde Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Takahiko Katsumata' nın katılımıyla Çatak ve Edremit ilçelerine hibe edilen tam donanımlı arama kurtarma araçları teslim edildi.

Edremit Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen teslim törenine; Büyükelçi Katsumata'nın yanı sıra, Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya, Edremit Kaymakamı Yücel Erdem, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Çatak Kaymakamlığı ve Çatak Belediyesi Japonya’nın hibe desteği ile aldığı son model arama kurtarma aracı, ilçede trafik kazaları yanı sıra her türlü doğal afetlerde kullanılacak.

 Japonya Büyükelçiliği tarafından sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlere yönelik uygulanan “İnsani Güvenlik Projelerine Hibe Yardımı” programı kapsamında “Çatak’a Arama Kurtarma Aracı Sağlanması Projesi” kapsamında alınan araç, her türlü afete karşı donanımlı bir hale getirilerek, birçok afet ile karşı karşıya kalan ilçemizin önemli bir ihtiyacını gidermiş olacak.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Takahiko Katsumata; “ İki ülke halklarının deprem zamanlarında birbirilerine yardım sağlamalarının dost ilişkilerini kuvvetlendirdiğini belirterek, “Türkiye ile ‘Dost kara günde belli olur’ sözüne yakışan bir ilişkimiz var” dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr