×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazar, 29 Ekim 2023 14:22

Çatak’ta Cumhuriyet’in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yıldönümü, Çatak’ta düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya’nın Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etmeleriyle başladı. Program daha sonra 15 Temmuz Şehitleri Mesire Alanında bulunan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk halı sahasında devam etti.  

Program, İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya ve Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ile birlikte törene katılanların ve halkın bayramını kutlamaları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 Kaymakam Sakarya günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının akabinde, öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, oratoryo gösterilerinin sahnelenmesi, Cumhuriyet Korosunun şarkılarını seslendirmesi, jimnastik gösterisi, Van Yöresel Halk Oyunları gösterisinin sergilenmesinin ardından kutlamalar kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Sercan Sakarya, Eşi Hanımefendi Duygu Sakarya, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Gülali Çendik tarafından ödüller verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören geçişinin yapılmasıyla program sona erdi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr