×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazartesi, 23 Ekim 2023 11:13

Başkan Şeylan Van Depreminin Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“23 Ekim 2011 tarihi İlimiz, ilçemiz ve ülkemiz için hem acılarımızı hatırlatan hem de büyük dersler çıkarmamıza sebep olan bir gün. Ülkemiz, dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır.

12 yıl önce 23 Ekim 2011'de 7.2 ve 9 Kasım 2011'de 5.6 büyüklüğünde şehrimizin yaşadığı iki büyük depremde ne yazık ki 644 vatandaşımızın yaşamını yitirmesine, binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açtı. Van depremi, milletimizin yasadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Burada önemli olan husus, depremle yaşamasını öğrenmek, yaşadığımız alandaki binaları depreme dayanıklı hale getirmek ve yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımızla ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmamızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle depreminin yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, depremde yaralanan, yakınlarını kaybeden ve bu elim olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımızın bir kez daha benzer felaketleri ve acıları yaşamamasını temenni ediyorum”. Dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr