×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Salı, 19 Eylül 2023 11:12

“19 Eylül Gaziler Günü” İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

1921 yılında TBMM tarafından Mustafa Kemal Paşa’ya “Mareşal” rütbesiyle “Gazi” unvanının verilişinin yıldönümü olan “19 Eylül Gaziler Günü”, İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler Hükümet Konağının önünde saat 10.00'da resmi tören ile başladı. Çatak Hükümet Konağındaki bahçesindeki Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya ve Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından çelenk koymasıyla devam etti. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Teğmen Uğur Altay Kara yaptı. Ardından törene katılanlar ve Gazilerimiz ile birlikte Çatak Öğretmen Evine giderek Çatak Kaymakamlığı tarafından verilen kahvaltıda bir araya geldi.

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya, Eşi Duygu Sakarya, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, ilçede görev yapan kurum amirleri, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Tören sonrası açıklama yapan Başkan Şeylan, "Şanlı tarihi boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakarlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Tören Gaziler Günü programına katılanların günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr