×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazartesi, 21 Ağustos 2023 21:00

Çatak Doğalgaza Kavuşacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ilçemize doğalgaz getireceklerinin müjdesini verdi.

Van'daki programları kapsamında AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen "Şehir Buluşmaları" programına katılan Bakan Bayraktar, AK Parti hükümetleri döneminde Van'daki yatırımlara büyük önem verdiklerini belirten Bayraktar, Doğalgaz AK Parti iktidarında şehrimize geldi. Hızlı bir şekilde doğalgazı yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Hala doğalgazın ulaşmadığı Saray, Başkale, Çatak, Özalp ve Bahçesaray ilçelerimize en kısa sürede doğalgazı götürme hedefimiz var. Taşımayla geçici bir süre vatandaşlarımıza doğalgazı götüreceğiz."

Vatandaşların uzun süredir beklediği doğalgaz çalışmaları için Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, ilçenin doğalgaz programına alınması için yaptığı görüşmeler sonuca kavuştu.

Başkan Şeylan, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözümüzü daha yerine getirmenin haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Yoğun girişimlerimiz sonucunda Valimiz ve Milletvekillerimizin desteğiyle bizim için Hayal olan doğalgazı Allah’ın izniyle gerçekleştirmiş olacağız. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 21. yüzyılın nimetlerin başında olan Doğalgazdan ilçemizde faydalanmış olacak. Doğalgaz geldiği zaman Kömür nedeniyle yaşanan hava kirliliği son bulacak ormanlarımızdan ağaçlar kesilmeyecek Doğa Harikası Çatak saklı cennet olarak kalmaya devam edecek. Bu zamana kadar yaptığımız tüm çalışma ve projelerde her zaman yanımızda olan valimiz ve Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr