×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cumartesi, 15 Temmuz 2023 22:16

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Anma Etkinlikleri

Hain darbe girişiminin 7. yıldönümünde Çatak Hükümet Konağı Bahçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nöbeti tutuldu.

 Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 15 Temmuz gecesi saat 21.00'da başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Çatak Müftülüğünde görevli İmamlar tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya konuşma yaptı. Akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı konuşması izlendi. 15 Temmuz gecesini anlatan sinevizyon gösterisinin ardından İlçe Müftüsü tarafından dualar edildi. Edilen duaların ardından alanda nöbet tutanlara Çatak Belediyesi tarafından ikram verildi.

Program İlçe Müftülük personeli tarafından ilahi dinletisi, 15 Temmuz gecesi yaşananların video gösterimi, Mehmet Salih Taş tarafından 30 Kuş Şiirinin okunması ve 15 Temmuz ile ilgili video gösterimi ile devam etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine İlçe Kaymakamı Sercan Sakarya, Eşi Duygu Sakarya, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç Marım ,  Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Gülali Çendik,  Emniyet Amiri Emre Altuntop, Hastane Başhekimi Ali Ertan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr