×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 17 May 2023 18:33

TOKİ Tarafından Çatak’ta Yapılacak 90 Konutun Temeli Atıldı

İlçemizde TOKİ tarafından yapılacak 90 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Toplu Konut İdaresi tarafından Çatak’ın Adnan Menderes Mahallesine yapılacak 5 bloktan oluşan 54 tanesi 2+1, 36 tanesi de 3+1 olacak 90 konutun temel atma törenine Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu ve yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Temel atma töreni öncesi bir konuşma yapan Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan,

“ Belediye Başkanlığına aday olduğum zaman yapmış olduğum seçim çalışmalarında vatandaşlarımızın birçoğu kiralık ev bile bulamadıklarını söyleyerek, İlçede TOKİ konutlarının yapılması talebinde bulundular. Kazanmam halinde bu işi çözeceğime söz verdim. İlgili Bakanlıklar ile çok kez görüşmelerimiz oldu ve geçtiğimiz sene programa alınıp ihalesi yapıldı. Allah’a çok şükür bu gün verdiğimiz sözü yerine getirerek TOKİ konutlarımızın temelini attık. Evlerimizi kısa sürede tamamlayarak önümüzdeki sene hak sahiplerine teslim edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlıklarımıza şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Çatak Kaymakamı Sercan Sakarya ise yaptığı konuşmada,

“ Bu yıl birçok ilimizde yaşanan asrın felaketi olarak tarihe geçen deprem felaketinde TOKİ projelerinde hiçbir can kaybının yaşanmadığını gördük. Bu da TOKİ konutlarının sağlamlığını ve kaliteliğini gösteriyor. İlçemizde barınma konusunda ciddi sıkıntılar bulunmaktadır. Sadece bir otel bir de öğretmenevi var. Buralarda talebi maalesef ki karşılayamıyor. Yapılan TOKİ sayesinde bu sorun da ortadan kalkmış olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından TOKİ tarafından yapılan 90 konutun temeli Kaymakam Sercan Sakarya ve Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan tarafından atıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr