×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Salı, 18 Ekim 2022 19:09

Çatak Belediyesi Kanser Taramaları İçin Ücretsiz Ulaşım Desteği!

Çatak Belediyesi, Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile yürütülen; çağımızda yaygın olarak görülen meme kanserinde ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis konulabilmesi için Çatak’tan Van’a ücretsiz ulaşım desteği sağlıyor.

Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanseri için İlçe genelinde tarama seferberliği yeniden başlatıldı. Çatak Belediyesi, her hafta pazartesi günleri saat 09.00’da Toplum Sağlığı Merkezi önünden ücretsiz servis desteği sağlıyor.

Çatak Toplum Sağlığı Merkezi ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde yürütülen sağlık taramasından, ilçede ikamet eden tüm kadınlar, bağlı oldukları aile hekimleri kanalıyla ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan;

“ Bu çalışma ile Çatak ilçemiz sınırları içinde ikamet eden kadınlar, smear ve mamografi testi taramalarını yaptırabilecekler. Belediyemiz ve Toplum Sağlığı Merkezi ile organize ettiği sağlık taramasından özellikle sağlık hizmetlerine erişimde güçlük yaşayan kadınların yararlanmasını hedefleniyoruz. Bu amaçla ücretsiz olarak yapılan sağlık taramasına katılım için Aile Hekimlerine başvuran kadınların KETEM’e tarama için geliş ve gidişleri Çatak Belediyesi tarafından ücretsiz servisler ile sağlanacak. Her hafta pazartesi günleri saat 09.00’da servis kaldırılacak.” İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr