×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Perşembe, 28 Temmuz 2022 18:31

İran’lı Turistlerin Yeni Rotası Çatak Olacak

İran'dan Çatak'a gelen turizm acente yetkileri ve İranlı Turistler Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’ı makamında ziyaret etti.

Çatak turizminin gelişmesinde birçok çalışma yapan Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İran’dan gelen “ARMAN SAFAR” turizm acente yetkilisi Neda Arman ve İranlı turistler ile bir araya geldi.

Başkan Şeylan ve İranlı misafirler İlçenin güzellikleri ve turizm değerleri hakkında istişarelerde bulundu.

Başkan Şeylan,

“Turizmde Önemli Değerleri Olan Bir İlçeyiz Ama Bunu Bu Güne Kadar Ortaya Koyabilmiş Değiliz. İlçemizin kalkınması için turizm potansiyelimizi arttırmaya ihtiyacımız var. İran’da bulunan acentelerin Çatak ile ilgilenmeleri bizim için önemli bir adım. Hedefimiz Çatak’ın güzelliklerini turistlerle buluşturup hareketliliği arttırmak. Çatak Belediyesi olarak Daha fazla İranlı turist ağırlamak için, İran’a giderek oradakilere İlçemizin güzelliklerini tanıtıp davet edeceğiz. Bugün burada başlayan işbirliğinin hızlı ilerlemesini ve iyi noktalara gelmesini temenni ediyorum.
Çatak Belediyesi olarak ilçemizin terör ile değil, Tarihi, Kanispi Şelalesi, cevizi, Balı, Kırmızı benekli Alabalığı, Türkiye’nin en uzun ikinci parkuruna sahip Çatak Çay’ında Rafting sporu ve doğal güzellikleri ile önemli bir turizm ilçesi yapmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.’’ dedi.

Çatak-İran Arasında Ciddi Bir Turizm Atağı Başlatmayı Hedefliyoruz

Çatak’a ikinci gelişi, bazı tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı bulduklarını kaydeden turizm acente sahibi Neda Arman, Çatak’a hayran kaldıklarını ifade ederek,
“Çatak-İran arasında ciddi bir turizm atağı başlatmayı hedefliyoruz. Reklam ve Tanıtım konusunda çalışma arkadaşlarımın hazırladıkları projeler sayesinde İran’dan Çatak’a turlar düzenleyeceğiz ve bunu arttıracağız herkes buraya gelmek isteyecek, çünkü burası adeta cennetten bir yer, İlk getirdiğim ekip çok memnun kaldı. Ve onlarda sosyal medya hesaplarından çevrelerine buraya gelmelerini tavsiye etti. Başkan Şeylan’a, Çatak Belediyespor Rafting ekibine Esnaflara ve vatandaşlara göstermiş oldukları misafirperverlikten ötürü teşekkür ediyorum Başkanımızı ve Ekibini İran'a bekliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İran heyetine, Başkan Şeylan ziyaretin anısına Çatak İlçesine özgü Şehzade Kelebeği tablosu hediye etti.
İranlı misafirler ilçenin doğal güzelliklerini dolaşıp, Rafting yaptıktan sonra ilçeden ayrıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr