×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Pazar, 24 Temmuz 2022 11:55

Başkan Şeylan’dan 24 Temmuz Çalışan Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı Mesajı

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 114. Yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Şeylan Mesajında,

“Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, temel hak ve özgürlüklerin korunması, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.

Özgür tarafsız ilkeli ve basın ahlakına sıkı sıkıya bağlı olması gereken gazeteci ve basın mensupları toplumda önemli bir konuma sahiptir. Nitekim 15 Temmuz Türkiye’yi İşgal hareketinin bastırılmasında basının rolü yadsınamaz bir gerçektir.

Ülkemizde görev yapan basın mensupları haberleriyle bizlere her zaman destek olmaktadırlar. İllerimizin tanıtılması, ilçelerimizin tanıtılması, ilçelerimize ait sorunların dile getirilmesi ve kamuoyunun aydınlatılmasında büyük rol üstlenen yerel basınımızın, bundan sonra da aynı özveri ve duyarlılıkla görev yapacaklarına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde; ilçemiz ve tüm basın mensuplarının "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını" en içten dileklerimle kutlar, sağlık, esenlik, başarı ve kolaylıklar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr