×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 20 Temmuz 2022 18:40

Işınlı Mahallesi Yayla Yolu Yol Açımı Tamamlandı

Tarımsal Üretim ve Hayvancılığın Yaygınlaştırılması için Işınlı Mahallesinin 5 km yayla ve arazini yol açımı çalışması tamamlandı.

Çatak Belediyesi, kırsal mahallelerde tarım arazilerine ulaşımın sağlandığı yayla ve arazi yollarını açarak çiftçilerin ve üreticilerin arazilere ulaşımını kolaylaştırdı.

Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan,

“İlçemizin zorlu coğrafi yapısı nedeniyle vatandaşlarımız, yüksek dağlarda bulunan mera ve yaylalara ulaşımda kullanacakları bir yolun olmaması nedeniyle ulaşım sıkıntısı çekiyordu. Kırsal mahallelerde çiftçilerin arazi yolu talebini karşılamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı Çatak İşletme Şefliği ekipleri tarafından, arazilerine ulaşmakta güçlük yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözüme kavuşturmak için ilçe merkezine 21 km uzaklıkta bulunan Işınlı Mahallemizin yayla yolunda 5 km stabilize yol açma ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak çiftçilerimizin bu mağduriyetini ortadan kaldırdık. Çatak Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde her zaman çiftçimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr