×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cumartesi, 16 Temmuz 2022 12:02

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün Hain darbe girişiminin 6. Yıldönümünde Çatak’ta çeşitli etkinlikler düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için Merkez Camisi'nde mevlit okutuldu. Cuma namazı öncesi okutulan mevlidin ardından, saat 14:00 da Çatak Belediye spor takımı tarafından rafting gösterisi yapıldı. 15:00 da Çatak Öğretmenevinde şehit aileleri ve ilçe protokolü yemekte bir araya geldi.

Hain darbe girişiminin 6. Yıldönümünde Çatak Hükümet Konağı Bahçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nöbeti düzenlendi.

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Çatak’ta da düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Demokrasi Günü programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz gecesi saat 21.00 da başlayan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Çatak Müftülüğünde görevli imamlar Abdulcelil Özalp ve Güven Çoban tarafından okunan Kuranı Kerim tilavetinin ardından, İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut konuşma yaptı. Akabinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı konuşması izlendi. 15 Temmuz gecesini anlatan Sinevizyon gösterisinin ardından İlçe Müftüsü Abdullah Uzel tarafından dualar edildi. Edilen Duaların ardından alanda nöbet tutanlara Çatak Belediyesi tarafından ikram verildi. Program İlçe Müftülük personeli tarafından İlahi dinletisi, 15 Temmuz gecesi yaşananların video gösteriminin ardından Mehmet Salih Taş tarafından 30 Kuş Şiiri okundu. Program 15 Temmuz ile ilgili video gösterimi ile devam etti.

 

15 Temmuz Demokrasi Nöbetine İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Volkan Kuyucugil, Emniyet Amiri Emre Altuntop, Hakim İrem Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, Kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Program sabah ezanından sonra son buldu.

Resim Galerisi

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr