×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Cumartesi, 23 Nisan 2022 22:08

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Açılışının 102. Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 09.00'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı tarafından Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Program, daha sonra Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) bahçesinde devam etti.

Yatılı Bölge Ortaokulunda saat 10.00'da gerçekleştirilen kutlama programına; Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, Eşi Hanımefendi Burcu Akbulut, Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın, Hâkim İrem Öztürk, İlçe Jandarma Komando Tabur Komutanı Volkan Kuyucugil, İlçe Emniyet Amiri Emre Altuntop, İlçe Müftüsü Abdullah Uzel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı, AK parti ilçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, MHP ilçe Başkanı İlhan Özbek, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, Kaymakam Akbulut’un törene katılan öğrencileri ve halkı selâmlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Coşkulu geçen kutlama programında öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Sev Kardeşim Adlı Gösteri, Palyaço Gösterisi, Muhteşem 1000 yıl adlı kareografi ve sen Türk çocuğusun şiiri, Anadolu Ateşi dans gösterisi, Hip Hop ve Ankara havası dans gösterisi, Jimlastik gösterisi, Machika dans gösterisi, Halk oyunları sergilendi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde dereceye girenlere Kaymakam Akbulut ve protokol üyeleri tarafından ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr