×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çarşamba, 10 Kasım 2021 15:54

İlçemizde 10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünün 83’üncü yıldönümünde, Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Çatak Hükümet Konağı önündeki ilk tören Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Çatak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’ın, Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi. Anma programı Çatak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti.

Çatak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen anma programına, İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Başsavcısı Enes Yusuf Ayçiçek,  Hâkime İrem Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Alkan, Emniyet Amiri Emre Altuntop, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancaklı, AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Ardan Kuncu, Milliyetçi Harekat Partisi ilçe Başkanı İlhan Özbek, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Edebiyat Öğretmeni Şevket Yılmaz yaptı. Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, “Kelimelere Sığmayan Atatürk” isimli çalışmanın sergilenmesi, “İzindeyiz İlkeleri’nin” isimli oratoryo ve işaret dili korosunun sunulması, “Son Yolculuk” oyunu “Atatürk’e Ağıt” isimli sinevizyon gösterisinin ardından resim şiir kompozisyon alanlarında birinci olan öğrencilerin ödüllerini alması ile program son buldu. 

Anma Programı sonunda Kaymakam Akbulut ve Başkan Şeylan ve protokol üyeleri öğrenciler tarafından yapılan Resim sergisini dolaşıp öğrenciler ile sohbet etti.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

Mobil : 0507 518 06 81

E-Mail : catakbelediyesi@catak.bel.tr