Güncel Haberler

Çatak Belediyesi

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Akgül mesajında “ Bir ibadet ayı olmasının yanında iftarı, sahuru ve teravihi ile bir yaşam kültürü olan birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bıraktık. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan Ramazan Ayı milletimizin manevi değerlerinin ve tarihten gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerdendir. Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu insanların kaynaşmasıyla kardeşlik bağlarını daha da artarak ülkemizi çok daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum. Bayramın size, sevdiklerinize ve tüm Türk İslam alemine hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ederim. Tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum.” Dedi.

Perşembe, 14 Haziran 2018 22:13

Akgül’den Gençlere ziyaret

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Cumhuriyet Mahallesi, Yatılı Bölge Okulu yolunda Çataklı gençler tarafından açılan semaver çay ocağını ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.

Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’e Gençleri ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Belediye Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur eşlik etti.

Göreve geldiği günden bugüne büyük küçük demeden her yaştan insana sarılıp hal hatır soran sorunlarını çözüme kavuşturan Kaymakam ve Başkan Vekili Akgül’ün bu yönü 7’den 70’e herkesin takdirini topluyor. Bir ziyaretini de Cumhuriyet Mahallesinde kamelyada gençler ile bir araya gelerek gerçekleştiren Kaymakam Akgül üniversiteye hazırlanan gençlerle bir süre çay içip sohbet etti.

Başarıyı elde etmek için ders çalışmaları gerektiğini belirten Akgül, gençlerle hayat tecrübesini paylaştı. Gençlere “Sizler bizler için çok önemlisiniz. Vatana, millete, topluma ve ailelerinize hayırlı bireyler olmalısınız. Bu uğurda çok gayret göstermeli ve çalışmalısınız. Bana Eğitim ve diğer konularda sorun ya da herhangi bir istekle gelirseniz İmkanlar dahilinde Hemen ilgili kurumlara talimatlar verir, çözüme kavuştururuz. Yeterki sizler çalışın. Sizlere eğitim hayatlarınızda başarı ve mutluluk diliyorum. “ Dedi.

Akgül, Sohbet sonunda gençlerin ve öğrencilerin istek ve taleplerini alarak sorunları tek tek not aldırıp ilgili kurumlara talimatlar verileceğini belirtti.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, 2017-2018 eğitim Öğretim yılının bitmesi nedeniyle okul idarecileri ve öğretmenlere başarı belgesi verdi.

 Kaymakamlık Toplantı salonunda düzenlenen törene Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Metin Yaltay ve Şükriye Ersari, okullarda görevli idareciler ve öğretmenler katıldı.

 Öğrencilerine öncülük edip, bilgi ve deneyimlerini verimli ve etkili bir şekilde aktarma konusunda olağanüstü gayret gösteren ve üstün başarılı çalışmalar yapan çeşitli branşlarda başarı belgesini hak kazanan öğretmenler ile gurur duyduklarını Üstün ve özverili çalışmalarından dolayı öğretmenleri ödüllendirdiklerini anlatan Kaymakam ve Başkan Vekili Akgül, "Marifet iltifata tabidir kaidesince yapılan başarılı her çalışma tarafımızca takip edilecek, gösterilen her gayret tarafımızca karşılıksız kalmayacaktır. Bu vesileyle bir kez daha tüm öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum. Meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum." dedi

Perşembe, 14 Haziran 2018 22:03

Çatak’ta Karne Dağıtım Töreni

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının bitmesi nedeniyle İlçemiz Seyvan Yavuz İlkokulu ve Balköpüğü Anaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

 Düzenlenen karne dağıtım törenine İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve Milli Eğitim Şube Müdürü Şükriye Ersari katıldı.

Okullar da çocukların karne Sevinçlerine ortak olduklarını belirten Akgül,

“Tatilinizi iyi değerlendirmenizi diliyorum. Bir dönemin daha sonunda karnelerinizi alarak tatile çıkıyorsunuz. Artık bir sınıf daha yükseldiniz. Tatil süresince bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Eksikliklerinizi de gözden geçirerek bir üst sınıfa daha iyi başlamalısınız. Tabi bu tatil döneminde hem oynayıp hem de dinlenerek önümüzdeki döneme hazırlanmalısınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

 Öğrencilerin sınıflarını gezerek onlara yakın ilgi gösterip karnelerini inceleyerek veren protokol üyeleri öğrenciler ile bol bol fotoğraf çekildiler. Karne dağıtım töreni sırasında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ise ; “ Bir eğitim öğretim dönemini daha geride bırakıyoruz. Eğitim her şeyden önce gelir. Yıl içerisinde öğrendiklerinizi unutmamak için tatilde ara ara tekrarlar yapın ve kitap okumayı asla ihmal etmeyin. Tatilde çok iyi dinlenin ve önümüzdeki döneme hazır başlayın. Hepinize iyi tatiller diliyorum.” Dedi.

 

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül şehit yakınları, gaziler ve aileleriyle iftar programında bir araya geldi.

Çatak Sosyal ve Dayanışma Vakfı tarafından Yatılı Bölge Okulu yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hacı Asım Akgül, eşi Demet Akgül, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömür Tekeli, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, Belediye Başkan yardımcısı Murat Okan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, SYDV Müdürü Aydın Babur, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

  İftar öncesi Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül ve Eşi Demet Akgül, iftar için kurulan masaları tek tek ziyaret ederek şehit yakınları ve misafirler ile sohbet edip hoş geldin dileklerini ilettiler

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, yemekten sonra yaptığı konuşmasında, canlarını ve kanlarını ülke için feda etmiş olan şehit ve vatan için yaralanmış gazilerimizin acılarına ortak olmak adına bir araya gelmiş bulunuyoruz. Birliğin beraberliğin, dostluğun ve dayanışmanın yaşandığı, ihtiyaç sahibi olanın halinin daha iyi anlaşıldığı zaman olan mübarek Ramazan ayını yaşamanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize ise sağlıklı, mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Perşembe, 14 Haziran 2018 11:46

Başkan Akgül'den Muhtarlara İftar

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, ilçedeki muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Çatak öğretmenevi bahçesinde Başkan Vekili Akgül önderliğinde yapılan iftar yemeğine AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, İlçe Müftü vekili İbrahim Çatar, mahalle muhtarları ve ilçedeki kurum amirleri katıldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül; “İftara katılanlarla yakından ilgilenip, Ramazan gününde muhtarlarımızla iftar yemeğinde bir araya geldik. Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Tutmuş olduğumuz oruçların, yapmış olduğumuz ibadetlerin kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu mübarek aydaki iftar programımızda hem sizlerin istek ve ihtiyaçlarını dinlemek hem de birlik beraberliğimizi kuvvetlendirerek yapmış olduğumuz projelerde bilgi alışverişinde bulunmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yapmış olduğunuz özverili çalışmalar için hepinize tek tek teşekkür ederim” dedi.

İftar yemeğinin ardından İlçe Müftü vekili İbrahim Çatar’ın yaptığı dua ile sona erdi.

 

Perşembe, 14 Haziran 2018 10:51

Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Çatak Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen birbirinden güzel farklı etkinlikler Ramazan programları Bilgi mahallesinde devam etti.

 Çatak Belediyesi her gün farklı bir mahallede ramazan etkinliklerine devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Bilgi İlkokulu ve ortaokulu bahçesine iftar sonrası çocuklar için yapılan gösterilere büyüklerde eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Ramazan Etkinliklerine Çatak Belediye Başkan Vekili Murat Okan, Bilgi mahalle Muhtarı İsa Urut mahalleliler ve çocuklar katıldı.

Çarşamba, 13 Haziran 2018 23:18

Akgül’den İftar Sonrası Hane Ziyareti

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hacı Asım Akgül Ramazan geceleri kapsamında hane ziyareti yaptı.

Akgül’e  İftar Sonrası yapmış olduğu hane ziyaretinde, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Belediye Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur ve Alacayer mahalle Muhtarı Burhan Katar eşlik etti.

Kaymakam Akgül “ihtiyaç sahibi ailelerimizi Kaymakamlığımız ve Belediyemizin yetkili kurumları ile belirliyor ve Devletimizin sağladığı imkânlar doğrultusunda her ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Ramazan ayından önce Cuma günleri yaptığımız mahalle ziyaretlerine Ramazan ayında olmamız nedeniyle, iftardan sonra mesai arkadaşlarımızla ziyaret ederek dertlerine ortak olmaya, taleplerine çare bulmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Akgül ve beraberindeki heyetle yakından ilgilenen Muhtar ve mahalleliler, “ Sağ olsunlar Kaymakam bey ve personeli bizlerle yakından ilgileniyorlar. Ne zaman ihtiyaç duysak yanımızdalar. Allah devletimizden razı olsun” diye konuştu.

Çatak Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen birbirinden güzel farklı etkinlikler Ramazan programları Alacayer mahallesinde devam etti.

 Çatak Belediyesi her gün farklı bir mahallede ramazan etkinliklerine devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Alacayer İlkokulu ve ortaokulu bahçesine iftar sonrası kurulan sahnede çocuklar için yapılan gösterilere büyüklerde eşlik ederek doyasıya eğlendi. Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, yaptıkları programlarla ramazan gecelerini renklendirdiklerini söyledi. Akgül, Ramazan geleneklerini yaşatmak adına ilçe halkına eski ramazanları unutturmayacak gösteriler sunulmasını sağlıyoruz. Bu kapsamda animasyon gösterileri, Hacivat-Karagöz oyunu, kukla gösterileri gibi birçok farklı oyun sergileniyor. Katılımın yoğun olduğu gösterilerde eğlencenin tadını çıkaran çocuklarla beraber büyükler de hoş vakit geçiriyor. Bu etkinlikler sayesinde ilçe merkezi ve mahallelerde aileler çocukları ile birlikte dolu dolu Ramazan geceleri geçiriyor dedi.

 Ramazan Etkinliklerine Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül,AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş,Belediye Başkan Vekili Murat Okan, Belediye Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur, Alacayer mahalle Muhtarı Burhan Katar mahalleliler ve çocuklar katıldı.

Pazar, 10 Haziran 2018 23:55

Okul Müdüründen İftar Yemeği

Görentaş Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Sait Doğruer tarafından iftar yemeği verildi.

Görentaş Çok Programlı Anadolu Lisesi idarecileri tarafından ilçe merkezindeki restoranda düzenlenen iftar yemeğine Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto ve Atatürk İlkokul müdürü Hamdi İnan katıldı.

Sayfa 1 / 47

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Güneşli

13°C

Çatak

Çoğunlukla Güneşli

Nem: 45%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr