Güncel Haberler

Çatak Belediyesi

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, AK Parti İlçe Başkan Vekili Orhan Tomay  Ezdinan Aşireti Kanaat Önderi M. Salih Özbek, Belediye Meclis üyeleri, ilçe teşkilatı ve mahalle muhtarları ile  beraber Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hamza Türkmen’i makamında ziyaret etti.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatak Kaymakamlığı ve Çatak Belediyesinin desteklediği “Kadına Yönelik Şiddet, Koruyucu ve Önleyici Tedbirler” konulu seminer Belediye Konferans salonunda düzenlendi.

Seminere, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’in eşi Pınar Türkmen AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Cebe ve kadınlar katıldı. 
Seminerde; toplumsal cinsiyet eşitsizliği, şiddetin tanımı, türleri, kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar ile ulusal ve uluslararası mevzuat hakkında bilgiler verildi.
Katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilen program, soru-cevap bölümünün ardından tamamlandı.

Van’ın Çatak İlçesi’ne son Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hamza Türkmen’e ziyaretler sürüyor.
Bu kapsamda Şehrivan Gazetesi Yazı işleri Müdürü Yunus Yunus Emre Aykaç ve Gazete muhabiri Hamit Karakuş, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i makamında ziyaret edip hayırlı olsun ziyaretinde bulunduktan sonra ilçede yapılacak çalışmalar hakkında Kaymakam ve Başkan vekili Türkmen ile Röportaj yaptıktan sonra makamdan ayrıldılar.

Van’ın Çatak İlçesi’ne son Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hamza Türkmen’e ziyaretler sürüyor.

Bu kapsamda Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu,  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i makamında ziyaret edip hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Van’ın Çatak İlçesi’ne son Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hamza Türkmen’e ziyaretler sürüyor.

Bu kapsamda Van PTT Başmüdürü Hasan Sarı, Van PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Müdürü Aydın Yüce ve Çatak PTT Müdürü Rahmi Baybure, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i makamında ziyaret edip  hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’in başkanlığında Belediye Toplantı Salonunda Mahalle muhtarları ile istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Düzenlenen toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Bazı Kurum Amirleri ve muhtarlar katıldı.

Mahalle muhtarıyla Belediye Toplantı Salonunda bir araya gelen Başkan Türkmen, muhtarların yönetimdeki önemine dikkat çekti ve sorunları çözme noktasında birlikte hareket edeceklerinin altını çizerek; “Siz Muhtarlardan mahallelerinin sorunlarının tespitinde yazılı raporlar istiyorum. Sizlerin de istek ve önerileriyle yapılacak olan şeyleri de belirleyip yolumuza devam edeceğiz. Mahalle ziyaretleri sırasında önümüzdeki yıl programa alınacak yatırımları yerinde görüp kararlaştıracağız. İnşallah Çatak’a hayırlı güzel hizmetler yapmak nasip olur.” Dedi.
Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Vekili Türkmen, Mahalle sorunlarının öncelik sırasına göre not alarak çözüme ulaştırılması konusunda çalışma yapacaklarını söyledi.

İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen başkanlığında, Çatak Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Lokalinde Kamu Kurum ve Kuruluş Müdür’lerinin katılımı ile yapıldı. Toplantıda Kurumların iş ve işleyişi hakkında genel iştişare yapıldı.

Toplantı sonunda kurum müdürleri, yaptıkları çalışmalar ve kurumlarıyla ile ilgili kısa bilgiler verdiler.
Toplantıda alınan kararlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan tarafından tutanak altına alındı ve şube başkanları toplantısı sona erdi.

Sevgi Anaokulu Müdiresi Miray Manto, Papatyalar sınıfı öğretmenleri ve minik öğrencileri Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen'i makamında ziyaret etti. 

Kendisini ziyaret eden minik öğrencilerle yakından ilgilenen ve sohbet havasında geçen ziyarette Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen öğrencilere Kaymakamlık mesleğini anlatarak ” Bu anlamlı ziyaretinizden dolayı Okul Müdiresi Miray Hanıma, öğretmenlerimize ve minik ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Ziyarette bulunan minik öğrenciler  Türkmen'e kendi elleriyle yaptıkları çiçeği hediye ettikten sonra Hatıra fotoğrafı çekilerek makamdan ayrıldılar

Alan Aşiret Lideri Abdurrahman Şeylan, Çatak’ta uzun yıllar Belediye başkanlığı yapan Emin Babur, ve beraberindekiler Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hamza Türkmen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Çatak'ta 1-7 Ekim Dünya Din Görevlileri ve Camiler Haftası çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.

Gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde Çatak İlçe Müftüsü Mehmet Sain; ilçede görevli Camii imamları ve din görevlileri ile birlikte Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i kaymakamlık makamında ziyaret etti.

Sohbet havasında geçen ziyarette Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen’e ilçedeki camiler hakkında bilgi verildi. Mahallelerde camilerde kılınan namazlar hakkında konuşan Türkmen;“Din görevlisi arkadaşlar aslında imam kelimesinin altı çok dolu. Altına ne koysanız yakışır. Osmanlı döneminde ecdat köy imamlarına birçok yetkiyi vermiştir. Köyün idaresinden, eğitiminden ve güvenliğinden imamlar sorumluydu. Zamanla bu anlayış değişti ve imam deyince vakit ezanı okuyan, namaz kaldıran bir insan akıllara gelmeye başladı. Aslında imamlar kendini yetiştirmiş, topluma örnek olacak kişilerdir. Görev yaptığınız yerlerde vatandaşlar arasından imamlar yetiştirin. İmam okuyan insandır. İlçe müftümüz ile beraber okunmasını tavsiye ettiğimiz kitapların listesini çıkarıyoruz.  Sizler cemaate hitap eden insanlarsınız sizlerin insanlara faydası olacak o yüzden sizlerin bunları takip etmeniz gerekir. Ezbere konuşmamalı, islamı anlatmalısınız. Camilerde okuma alışkanlığını kazandırmalıyız,  insanlara örnek olmalısınız. Siz okursanız onlarda okur,  gençler sizlerden tavsiye ister.  İnsanların bakış açısını sizler değiştirebilirsiniz.  Köy camilerinde verdiğiniz vaazlarda insanlara anlatmalısınız.  Okumazsanız geriye gidersiniz. Rabbim ayetinde ‘Oku; İkra’ diyor. Oku diyen Allah, ne okudun diye sormaz mı? Allah ümmet olmayı beraber olmayı birlik olmayı bize emrediyor.” Dedi.

 Ziyaret sonunda Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’e ilçe Müftüsü Mehmet Sain tarafından Kuran-ı Kerim ve dini kitap hediye edildi.

 

Sayfa 1 / 61

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

5°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 73%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi ‘Butik Sokak’ projesi kapsamında yeniden dizayn ettiği ‘Ercişli Emrah Sokağı’nı hizmete açtı.İpekyolu Belediyesi, 2017 yılında başlattığı ‘Butik Sokak’ projesi kapsamında Şair Ercişli Emrah Sokağını yeniden düzenleyerek hizmete açtı.
 • Van’ın Başkale ilçesinde yurda yasadışı yollardan girdiği belirlenen 108 kaçak şahıs yakalandı.Başkale İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Eşmepınar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan devriye görevi sırasında İran sınırındaki Sultan Çayır mevkii yakınlarında üç ayrı grubun seyir halinde ilerlediği tespit edildi.
 • Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Ranss Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bayram, yaklaşık bir hafta önce açılan ‘Dostluk Grubu Tekstil A.Ş.’ye gösterilen ilgi ve alakadan dolayı tüm Van halkına teşekkür etti.Dostluk Grubu adına bir açıklamada bulunan Ranss Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Bayram, “İlimizde faaliyete başlayan ve kısa bir süre önce açılışını gerçekleştirdiğimiz ‘Dostluk Grubu Tekstil A.Ş.’nin proje başlangıcından bu yana bizleri yalnız bırakmayan tüm kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve iş adamlarımıza sonsuz minnettarız.
 • Van’ın Özalp Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Özalp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından marketlerde fiyat denetimi yapıldı.Özalp Tarım ve Orman Müdürlüğü ile zabıta ekipleri tarafından marketlerde fiyat denetimi başta olmak üzere ürünleri tarihleri kontrol edildi.
 • Van’ın Özalp Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Özalp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından marketlerde fiyat denetimi yapıldı.Özalp Tarım ve Orman Müdürlüğü ile zabıta ekipleri tarafından marketlerde fiyat denetimi başta olmak üzere ürünleri tarihleri kontrol edildi.
 • Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, Van’da yapılan Türkiye Bölgesel Kros Ligi birinci kademe yarışmalarınde büyük başarı elde etti.6 ilin katılımıyla Van’da gerçekleştirilen yarışmada, Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları 4 kategoride dereceye girdi.
 • Van’ın Çatak ilçesine bağlı Atlıhan Mahallesi’nde hayırsever iş adamları tarafından kan davasının son bulması amacıyla yapılan Reşan İlkokulu törenle hizmete açıldı.Açılış törenine AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Başyapıt İnşaatın kurucularından Nihat İzsiz ve kardeşleri, annesi Caziye İzsiz, Bulut ailesi, Van Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, AK Parti İlçe Başkan Vekili Orhan Tomay, kanaat önderi Salih Özbek, Çatak’ta görevli idareciler, mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Atlıhan Mahallesi’ne bağlı Reşan ile Bahçesaray ilçesine bağlı Akyayla mezrasında ikamet eden aileler arasındaki kan davasının son bulması vesilesi ile Reşan’a yapılan yeni okul binası; 4+1 derslikle 80 öğrenciye hizmet verecek.
 • AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ceviz ağacından yapılan saat hediye etti.Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Genel Merkezindeki ikinci AK Parti İlçe Başkanları toplantısına katılımıyla gerçekleşti.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Erciş ilçesinde yürütülen 6 kilometrelik su hattı yenileme çalışmasında sona gelindi.Altyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren VASKİ ekipleri, Erciş’teki su ve kanalizasyon hattının yenilenmesi için de mesai harcıyor.
 • Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokul müdürlerinin katılımıyla ‘2018-2019 Eğitim Öğretim Değerlendirme’ toplantısı yapıldı.Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısına; Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, şube müdürleri Mehmet Güzelyıldız, M.
 • Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokul müdürlerinin katılımıyla ‘2018-2019 Eğitim Öğretim Değerlendirme’ toplantısı yapıldı.Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısına; Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, şube müdürleri Mehmet Güzelyıldız, M.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim öğretim sezonunun açılmasıyla birlikte dar gelirli yaklaşık bin öğrenciye giyim ve kırtasiye yardımında bulunuldu.Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermek ve eğitim kalitesine artırmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor.
 • Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, yerel seçimler öncesi ilçe merkezlerinin yanı sıra mahalle ziyaretlerine de aralıksız devam ediyor.Bu hafta Gürpınar ilçesi Aşağıkaymaz ve Değirmendüzü mahallelerini ziyaret eden Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan ve beraberindeki partililer, mahallelilerle sorun ve sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 • Van’ın Erciş ilçesinde yolcu taşımacılığı yapan araç sahipleri arasında çıkan silahlı kavgada 8 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgileye göre, Emniyet Caddesi’nde Van-Erciş arası yolcu taşımacılığı yapan araç sahipleri arasında yolcu anlaşmazlığı nedeniyle bıçaklı ve silahlı kavga çıktı.
 • Van Erdemkent Kadın Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Handan Fidan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basınla bir araya geldi.Bir kafede düzenlenen programda ulusal ve yerel basın mensuplarına dernekle ilgili açıklamada bulunan Fidan, “26 Mart 2010 tarihinde kurulan derneğimizde şu an itibariyle 84 kadın üyemiz bulunmaktadır.
 • Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Gerçekleşen Hayaller-2” isimli proje kapsamında öğrencilere spor malzemesi desteği verildi.Van Valiliği koordinesinde birinci önceliği vatandaşların güvenliğini sağlamak olan İl Emniyet Müdürlüğü, diğer taraftan da insanları suça ve diğer olumsuzluklara sürükleyen nedenlerin ortadan kaldırılması için büyük ölçekli sosyal projeler yürütüyor.
 • Lokman Hekim Van Hastanelerinde 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.15 Ekim tarihinin ilk olarak 2008 yılında Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ‘Dünya El Yıkama Günü’ olarak ilan edildiğini ifade eden Lokman Hekim Van Hastanesi Başhekimi Operatör Dr.
 • Lokman Hekim Van Hastanelerinde 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.15 Ekim tarihinin ilk olarak 2008 yılında Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından ‘Dünya El Yıkama Günü’ olarak ilan edildiğini ifade eden Lokman Hekim Van Hastanesi Başhekimi Operatör Dr.
 • Van Valiliği koordinasyonunda Başkale Belediyesi tarafından yürütülen ‘Kadın Eli Çocuk Sesi’ projesi kapsamında 130 öğrenci Van gezisine götürüldü.Çocuklara farklı kültürleri tanıtarak şehirleri birbirlerine yaklaştırmak için yapılan proje kapsamında, Başkale’nin çeşitli okullarında eğitim gören yaklaşık 120 öğrenci seçildi.
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrenciler için başlattığı “Saklama Paylaş” projesi kapsamında oyuncak ve kitap paylaşım kampanyası düzenledi.İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, proje ile ilçe genelinde merkez mahallelerde bulunan tüm resmi ve özel okullara, kamu kurum kuruluşlarına, sağlık ocakları ve muhtarlıklara 25 gün süreyle saklama paylaş kumbaraları bırakılarak, kırsal mahallelerdeki çocuklara oyuncak ve okuma kitabı ulaştırılması hedeflendiğe belirtildi.
 • Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda kaçak sigara ve çay ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Tuşba ilçesi Özalp karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine bir araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyesinde kayyumlar borçlanıyor” ve “belediye gayrimenkulleri satılıyor" iddialarını sert bir dille yalanladı.Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Amatör Spor Haftası dolayısıyla düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreninde kentteki 83 spor kulübüne 5 bin parça malzeme desteği yapıldı.
 • Hayırsever iş adamı Cemil Avcı'nın Muradiye ilçesinde yaptıracağı 16 derslikli okul için protokol imzalandı - Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu: - "Geçen yıl temmuz ayında orta öğretim yani liselerimizdeki okullaşma oranı yüzde 59 iken bu yıl bu oran yüzde 95'in üzerine çıktı. Böylece okullaşma oranı Van'da Türkiye ortalamasının üzerine yükseldi"
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde kışlık elma hasadı başladı.Meyvecilik faaliyetleri içerisinde en çok elma üretimine yönelmiş olan Gürpınar’da, üreticiler ürünlerini toplamaya başladı.
 • Antalya’da yaşayan Vanlı hayırsever Cemil Avcı, Muradiye ilçesinde 640 öğrenci kapasiteli okul yaptıracak.Van Valiliğinde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, göreve başladıkları andan itibaren Van’da eğitim meselesini en öncelikli işler arasına aldıklarını ifade ederek, Van’da eğitim kalitesinin yükseltilmesi için üç ana hedef belirlediklerini söyledi.
 • Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Diş Polikliniği sayesinde engelli hastaların sevkinde büyük ölçüde azalma oldu.Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk ve engelli hastalar için de büyük sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor.
 • VAN (İHA)
 • Van’da ‘hırsızlık’ suçunda hapis cezaları bulunan 4 kişi yakalandı.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahıs/şahısların yakalanmasında ve süratle adalete teslim edilmelerine yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışma yaptığı belirtildi.
 • Sezai Temelli: - "Aslolan belediye başkanı, meclis üyesi değildir, aslolan halkın iradesidir. Halkın iradesinin gösterdiği adaylar liyakata en uygun adaylar olacaktır"
 • Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, kentte toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsü ile minibüslerde, akıllı ücret toplama sistemi ve muavin çalıştırılmaması konusunda denetim yaptı.Van’da toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri ve minibüsler denetlendi.
 • Van’ın Edremit Belediyesi, artan şikayetler üzerine briketçi esnafını denetleyerek, çalışma saatlerine düzenleme getirdi.Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayarak, çevreye verdikleri rahatsızlıktan dolayı briketçilere denetimler gerçekleştirerek uyarılarda bulundu.
 • Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul müdür ve öğretmenlerine yönelik “İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP)” kapsamında yapılacak iş ve işlemler konulu seminer düzenlendi.Koç İlk ve Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından “İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP)” kapsamında yapılacak iş ve işlemler konulu seminere Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Şube Müdürü Zakir Taşkın, okul müdürleri ve okul rehber öğretmenleri katıldı.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kaçak su kullanımına yönelik denetimlerini etkin bir şekilde sürdürüyor.Kaçak su ile mücadele eden Abone İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kaçak Önleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak ev bağlantıları ve sayaçsız evleri tek tek tespit ediyor.
 • Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 46 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İpekyolu Caddesi üzerinde 44 plakalı araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 46 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İpekyolu Caddesi üzerinde 44 plakalı araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde 25 bin 150 paket kaçak sigara ele geçirdi.Çaldıran İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çaldıran ilçesi Beydoğan Mahallesi’nde ikamet eden şüpheli şahsın yasadışı yollardan temin ettiği kaçak sigaraları evinde bulundurduğu bilgisi üzerine harekete geçti.
 • AK Parti Van Kadın Kolları İl Başkanı Havva Duran, 13 ilçe başkanlığını gezerek, kadın kolları üyeleri ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldi.AK Partinin Doğu Anadolu Bölgesine yaptığı hizmetler ve bölgede sağlanan huzur ortamının devamı konularında toplumun bilgilendirilmesine yönelik AK Parti Van İl Başkanlığının çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 • Urartu Göz kurucularından Operatör Dr.
 • Bölgede anne ‘Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ kapsamında "Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı ve Ulusal Değerlendirme" eğitimi verildi.Eğitime Van, Batman, Bitlis, Hakkari, Muş, Siirt, Iğdır, Ağrı ve Şırnak’ta görev yapan sağlık personelleri katıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesinin kent merkezindeki sazlık alanlar, göller ve göletlerde özel anfibik araçlarla yürüttüğü ilaçlama çalışmaları devam ediyor.Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı, çevre ve insan sağlığını tehdit eden sinek ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
 • Van’ın Başkale ilçesinde polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 19 bin 850 paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Başkale İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince, Yolmaçayır Mahallesi’nde park halinde bulunan 65 plakalı araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Sezai Temelli: - "Güç birliği önemlidir. Tüm muhalefet partilerine çağrımız bu yöndedir. Bütün partilerin kendi siyasi anlayışı vardır ama geldiğimiz noktada bu ülkenin gerçekleri, bütün farklılıklarımızla artık yan yana gelmemize işaret ediyor"
 • Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, 15 iş adamının bir araya gelerek kurduğu ve 500 kişinin istihdam edileceği ‘Dostluk Grubu Tekstil Fabrikası’nı gezdi.
 • AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, esnafları gezerek sorunlarını dinledi.AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnafı gezdi.
 • Jandarmanın çeşitli suçlardan arananlara yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 46 kişiden 10'u tutuklandı
 • Van Altay Futbol Okulu, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen ‘Sealight Cup’ turnuvasında finale kaldı.Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 11-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sealight Cup turnuvasına katılan Van Altay Futbol Okulu 2008 elit yaş grubu sporcuları, rakiplerini eleyerek finale kaldı.
 • Van Altay Futbol Okulu, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen ‘Sealight Cup’ turnuvasında finale kaldı.Aydın’ın Kuşadası ilçesinde 11-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sealight Cup turnuvasına katılan Van Altay Futbol Okulu 2008 elit yaş grubu sporcuları, rakiplerini eleyerek finale kaldı.
 • Van’da jandarma ekipleri, il genelinde son 15 gün içerisinde meydana gelen 2 farklı hayvan hırsızlığı olayında çalınan 22 büyükbaş ile 107 küçükbaş hayvanı bularak sahiplerine teslim ederek, faillerini yakalayıp adaletin karşısına çıkardı.Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
 • Van merkez İpekyolu ilçesinde polis ekipleri tarafından kapalı kasa kamyonette yapılan aramada 100 kilo 112 gram eroin ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr