Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Çatak Belediyesi

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, vatandaşlarla kahvede bir araya gelerek içilen çaylar eşliğinde sohbet etti.

Adnan Menderes Mahallesi’nde Vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şeylan, vatandaşlarla sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Şeylan, “Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlemek ve var olan sıkıntı sorunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla mahalle gezilerine başladık. Bundan sonra Mahalle gezilerimizi sık sık yaparak muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya gelip sıkıntı ve sorunları yerinde tespit edeceğiz. Vatandaşlarımızın görüş ve önerileri bizim için her zaman önemlidir” diye konuştu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı temsilcileriyle Kahvaltıda bir araya geldi.

Tuzla Ay Yıldız Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı buluşmaya Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin de katıldı.

Kahvaltı öncesi Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve AK Parti İlçe Koordinatörü İskender Şeylan Binali Yıldırım ile bir süre ilçe ve bölge hakkında sohbet etti.

Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Bir haftadır İstanbul’da hemşerilerimiz ile görüşüyoruz, çok güzel olumlu bir atmosfer var sizi canı gönülden destekliyorlar inşallah 23 Haziran'da İstanbul seçimlerinde sizi belediye başkanı seçeceğiz." dedi.

Binali Yıldırım ise Türkiye’nin diğer ucundan gelip beni desteklemenizden sevinç duyuyorum. Hoş geldiniz Sefa Getirdiniz. Rabbim bu kutlu davada emeklerimizi boşa çıkarmasın dedi.

Kahvaltı programında konuşan Yıldırım, ""Kürtlerin de Türklerin de tek sorunu PKK bölücü terör örgütüdür. Bu örgüt bölgenin kalkınmasını geciktirmiştir. Bu örgüt, inanların gelecek ümitlerini yok etmiştir. Türk, Kürt kardeşleri birbirine düşman etmiştir. Onun için zaman birlik ve kardeşlik zamanıdır. Etnik kimliğimiz, bizim seçtiğimiz bir şey değil. Kürt, Türk, Gürcü, Laz mı doğacağız. Buna biz karar vermiyoruz. Anamıza, babamıza biz karar vermiyoruz. Herkes etnik kimliğiyle gurur duysun. Rabbimiz, peygamberimiz, kıblemiz bir. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz ve birlikte Türkiye'yiz" diyen Yıldırım, " Bugün herkes ana dilinden konuşabiliyor mu? Ana dilde eğitim yapılabiliyor mu? Kürt Enstitüleri var. Kürtçe ile ilgili bölümler var. Kürtçe yayın yapan devlet ve özel televizyonlar var. Her türlü ayrımcılık, baskı, eşit şekilde karşılık görmeli ve reddedilmelidir. Birleşmenin başka yolu yok. Çok acılar çektik, bedeller ödedik. Şimdi artık, gücümüzü, enerjimizi birleştirme ve ülkemizi bölgede güçlü yapma zamanıdır. " diye konuştu.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için çalışmalara devam ediyor.

23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, AK Parti ilçe Koordinatörü İskender Şeylan İle beraber İstanbul Pendik Sülüntepe’de bulunan Vanlılar derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Maşruk Koç ve üyeleri ile bir araya gelen Başkan Şeylan; Bu seçim sadece İstanbul için değil ülkemiz için de çok önemli. Bizde bu nedenle İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılma kararı aldık. 23 Haziran tarihine kadar kalacağımız İstanbul’da seçim çalışması yürüteceğiz. İstanbul’da hemşerimizle kucaklaşacağız ve İstanbul'un aydınlık yarınları için gayret edeceğiz. Ülkemizi önemli hizmetlerle buluşturan Binali Yıldırım’ı inşallah sizlerin destekleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, İstanbul'da seçim çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Şeylan, Pendik’te bulunan AK Parti seçim standını AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve AK Parti İlçe Koordinatörü İskender Şeylan ile birlikte ziyaret etti.
Stantta bulunanlar ile bir süre sohbet eden Başkan Şeylan" Yüce Rabbimin izniyle inşallah Pazar günü Binali Yıldırım’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız şimdiden milletimiz için hayırlara vesile olsun." ifadelerini kullandı.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için çalışmalara devam ediyor.

23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, AK Parti ilçe Koordinatörü İskender Şeylan İle beraber İstanbul Ümraniye dudulluda bulunan Vanlılar derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Hakim Talay ve üyeleri ile bir araya gelen Başkan Şeylan; Bu seçim sadece İstanbul için değil ülkemiz için de çok önemli. Bizde bu nedenle İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılma kararı aldık. 23 Haziran tarihine kadar kalacağımız İstanbul’da seçim çalışması yürüteceğiz. İstanbul’da hemşerimizle kucaklaşacağız ve İstanbul'un aydınlık yarınları için gayret edeceğiz. Ülkemizi önemli hizmetlerle buluşturan Binali Yıldırım’ı inşallah sizlerin destekleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz.” dedi.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için çalışmalara devam ediyor.

23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, AK Parti ilçe Koordinatörü İskender Şeylan İle beraber İstanbul Sultanbeyli’de Vanlılar İl  derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Cafer Kan Polat ve üyeleri ile bir araya gelen Başkan Şeylan; Bu seçim sadece İstanbul için değil ülkemiz için de çok önemli. Bizde bu nedenle İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılma kararı aldık. 23 Haziran tarihine kadar kalacağımız İstanbul’da seçim çalışması yürüteceğiz. İstanbul’da hemşerimizle kucaklaşacağız ve İstanbul'un aydınlık yarınları için gayret edeceğiz. Ülkemizi önemli hizmetlerle buluşturan Binali Yıldırım’ı inşallah sizlerin destekleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz.” dedi.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için dün Esenyurt’ta bu gün ise Pendik’te çalışmalara devam etti.

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’a destek olmak için Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Çatak AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve ilçe Koordinatörü İskender Şeylan ile birlikte  Yıldırım’ın seçim çalışmalarına destek olmaya devam ediyor.

İstanbul’da ki seçim mesaisini Van ve Çataklı vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Pendik’te gerçekleştiren Başkan Şeylan ilçedeki Vanlı ve Çataklı esnaf ve vatandaşlarla buluşup Yıldırım’a destek istedi.

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Van federasyon İstanbul 1. Bölge Dernek Başkanı Murat Çevik’in ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

İstanbul’un Pendik ilçesinde Dernek Başkanı Murat Çevik’in Amcası Süleyman Çevik’in eşi Merhume Gevi Çevik için kurulan taziye evini, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan da ziyaret etti. Başkan Şeylan’a taziye ziyaretinde Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, AK Parti ilçe Koordinatörü İskender Şeylan da eşlik etti.

Çevik Ailesi’ne ve merhumenin sevenlerine başsağlığı ve sabır dileklerinde bulunan Başkan Şeylan, kurulan taziye çadırında vatandaşlarla birlikte merhumun ruhuna ithafen dua okudu.

Taziye dilekleri için memnuniyetlerini dile getiren Çevik Ailesi ve yakınları Bu acı günümüzde bizleri yalnız bırakmadınız. Allah hepinizden razı olsun." Dedi.

Başkan Vekili Karataş’a İncelemelerinde Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın ve AK Parti Belediye Encümenleri eşlik etti.

 İlçe merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan çöp depolama alanında İncelemeler hakkında açıklama yapan Başkan Karataş, “ Çöp şehirler için en önemli sorunlardan biridir. Hem çevre açısından hem de sağlık açısından büyük tehlike oluşturur. Yazın sıcaklıkların artması ile metan gazının sıkışması ile küçük çaplı patlama ve yangınlardan dolayı yayılan dumanlar çatak Pervari yolunda tehlike arz edebiliyor. İnşallah en kısa zamanda bu olumsuz görüntüyü sonlandıracağız” şeklinde konuştu.

 

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek için çalışmalara devam ediyor.

23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Birçok Sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edecek Başkan Şeylan, AK Parti Çatak İlçe Başkanı Tahsin Babur ve AK Parti İlçe Koordinatörü İskender Şeylan İle beraber İlk olarak Van Çatak Yukarınarlıca Mahalle derneğini ziyaret etti.

Dernek Başkanı İsmail Kaplan ve üyeleri ile bir araya gelen Başkan Şeylan; Bu seçim sadece İstanbul için değil ülkemiz için de çok önemli. Bizde bu nedenle İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılma kararı aldık. 23 Haziran tarihine kadar kalacağımız İstanbul’da seçim çalışması yürüteceğiz. İstanbul’da hemşerimizle kucaklaşacağız ve İstanbul'un aydınlık yarınları için gayret edeceğiz. Ülkemizi önemli hizmetlerle buluşturan Binali Yıldırım’ı inşallah sizlerin destekleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreceğiz.” dedi.

Sayfa 1 / 86

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu

Çatak

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaklaşık 100 binden fazla terhis heyecanı yaşayan askerin ilişik kesme işlemlerinin bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.Açıklamalarda bulunan Abdulahat Arvas, on binlerce kişiyi yakından ilgilendiren yeni askerlik sisteminin dün itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştığını söyledi.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 26 Haziran Uluslar arası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Vali Bilmez, yayımladığı mesajda, “İnsan sağlığı için ciddi bir tehdit olan uyuşturucu, dünyanın gündeminde olduğu gibi ülkemizin de gündemini işgal eden bir gerçektir.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kamu kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında brifing aldı.Vali Bilmez, kurum ziyaretinde İl Sağlık Müdürü Doç.
 • Van’ın Özalp ilçesine bağlı Eski Dönerdere Mahallesi’nde ikamet eden Hazal Aksoy, Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen masal yarışmasına katılmak için yazmış olduğu kitabının basılması için destek bekliyor.Yeni Dönerdere Ortaokulu 7.
 • Van’da, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ‘Van Bilimle Şenleniyor’ projesi hayata geçiriliyor.26-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Van’da düzenlenecek olan “Van Bilimle Şenleniyor” etkinliğine yönelik toplantı gerçekleştirildi.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü tarafından organize edilen “DMS-2019 Uluslararası Konferansı” başladı.Van YYÜ Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü tarafından organize edilen, dünyanın çeşitli ülkelerinden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen Data Science Machine Learning Statistics (Veri Bilimi Makine Öğrenme İstatistikleri) - 2019 Uluslararası Konferansının ilk oturumu gerçekleştirildi.
 • Van'da 21 düzensiz göçmen yakalandı
 • Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde yaz akademisi kayıtları başladı.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde her yaştan öğrenci, yetişkin ve profesyoneller için hazırlanan yaz kursları başladı.
 • Van’da son 3 günde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan 1 Puhu ve 2 Kızıl Şahin kuşu tedavi altına alındı.Van’da, duyarlı vatandaşlar tarafından son 3 gün içerisinde bulunan yaralı 1 Puhu ve 2 Kızıl Şahin olmak üzere toplam 3 kuş, Van Doğa Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
 • Van yemek ve mutfak kültürünü gönüllü olarak tanıtan kadınlardan oluşan ‘Mavi Fularlılar’ grubu, Muradiye Kaymakamı Harun Yücel tarafından, geleneksel Türk kültürünü tanıtma ve yeni nesillere sevdirme adına ilçenin Van Gölü kıyısındaki Ünseli Mahallesi’nde kurulan Atayurt’u ziyaret ettiler.Muradiye Kaymakamı Harun Yücel tarafından, ilçenin Van Gölü kıyısındaki Ünseli Mahallesi’nde hayata geçirilen Atayurt Projesi kapsamında oluşturulan otağlar misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
 • Vadi Doğa Sporları Kulübü, 6 kişilik ekiple Çatak-Gürpınar arasında bulunan 3 bin 3395 rakımlı Vavira (Çeper) Dağı’na tırmandı.Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 2019 yılı yaz tırmanışlarına devam ediyor.
 • Van’ın Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, ilçedeki dar gelirli aileleri ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinliyor.Van’ın Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, ilçe merkezinde yardıma muhtaç ve dar gelirli aileleri ziyaret etmeye devam ediyor.
 • İçişleri Bakanlığından, Van'ın Çatak ilçesinde gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi - Teröristlerin 18 Haziran'da Gevaş ilçesinde güvenlik korucularına el yapımı patlayıcıyla saldıranlar olduğu belirlendi - VALİLİK AÇIKLAMASI EKLENDİ
 • Çaldıran ilçesinde PKK'lı teröristlere teslim edilmek üzere traktöre yüklenmiş yaşam malzemesi ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı
 • Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Tahran-Van demiryolunun iki ülke arasındaki ulaşım için büyük kolaylık sağlayacağını belirtti.Dün İran’ın Tahran kentinden yerel saatle 09.30’da yola çıkan yolcu treni, bu sabah saat 06.30 sıralarında Van Garı’na ulaştı.
 • Van’ın Tuşba Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde bulunan Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri tarafından yılsonu sergisi açıldı.Tuşba Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, Şişli Öğretmenevi bahçesinde yılsonu sergisi açtı.
 • Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva: - "İranlıların Van'a ilgisini her zaman sıcak tutmalıyız. Martta nevruz tatili ve alışveriş, yaz döneminde de tatil için gelmelerini cazip hale getirmeliyiz"
 • Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, İskele sahiline onlarca çöp kutusu bıraktı.Temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentin en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri olanİskele sahiline çöp kutusu bıraktı.
 • Şekerbank T.A.Ş.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.YYÜ Cengiz Andiç Konferans Salonunda düzenlenen 19.
 • Operasyonda 10 il ve KKTC'de, 14'ü muvazzaf 18 şüpheli gözaltına alındı
 • Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, bu hafta Başkale ilçesinde bulunan ve görüntüsü ile Pamukkale’yi andıran travertenleri gezerek çektikleri fotoğrafları takipçileri ile paylaştılar.Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun önemli bir turizm kenti olmaya aday Van’ın gizli kalmış doğa harikası güzellikleri göz kamaştırıyor.
 • Van ve bölgeye hitap eden Urartu Göz, başlattığı trifokal (akıllı) lens hizmetiyle vatandaşlara gözlüksüz bir hayat sunuyor.Yıllardır Van ve bölgede katarakt ameliyatlarında trifokal (akıllı) lens uygulamasını başlatan Urartu Göz, bölge halkına hizmetin en iyisini sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.
 • Van’ın Muradiye ilçesinde bir aracın çarpması sonucu yaralanan kurt tedavi altına alındı.Alınan bilgilere göre olay, gece 21.30 sıralarında Şeytan Köprüsü mevkiinde meydana geldi.
 • Van'da aracın çarptığı kurt yaralandı
 • Van İl Müftülüğü tarafından 2019 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde ‘Kadın Din Görevlileri Arası “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Bölge Yarışması’ yapıldı.İl Müftülüğü konferans salonunda yapılan yarışmaya Van ilinden ve çevre illerden gelen bayan Kur’an kursu öğreticileri katıldı.
 • Meteoroloji 14.
 • Başkale'de 14 düzensiz göçmen yakalandı
 • Van OSB Yönetim Kurulu ve Van Ekonomi Dönem Başkanı Memet Aslan, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin sükunet içerisinde ve demokratik olgunlukla sonuçlandığını ve millî iradenin tecelli ettiğini belirtti.Açıklamalarda bulunan Başkan Memet Aslan, İstanbul halkına ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, kazananın demokrasi ve halkın iradesi olduğunu söyledi.
 • Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, çiftçilere destek için kırsal mahallerde hayvan muayenesi yapıp bulaşıcı hastalıklara karşı bilgilendiriyor.Kırsalkalkınmayı desteklemek, hayvansal ve bitkiselüretimi geliştirmek, kente göçü önlemek, bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla tarımsal hizmetlerde atağa geçen Van Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.
 • Van’ın Çaldıran ilçesine bağlı Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur Mahallesi’nde yapımı devam eden Hacı Behlül Camisinin yapımı için Çaldıran Belediyesinden teknik personel desteği geldi.Şehit Binbaşı Kıvanç Cesur Mahallesi’nde hayırsever vatandaş tarafından yer tahsisi yapılan, halkın ve belediyenin katkılarıyla yaptırılan Hacı Behlül Camisinin kaba inşaatının tamamlanmasının ardından, belediyenin teknik personelleri tarafından elektrik tesisatları çekilmeye başlandı.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kentte akıllı su sayacı dönemini başlatma kararı aldı.Van Büyükşehir Belediye Meclis 1.
 • Van’ın Tuşba Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşların mal ve can güvenliği açısından tehlike arz eden kullanıma elverişsiz binaları kontrollü bir şekilde yıkarken, enkaz kaldırma çalışmalarını da sürdürüyor.Tuşba Belediyesi, vatandaşların can ve mal kaybı yaşamaması için tedbirler almaya devam ediyor.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 5 bin 10 paket kaçak sigara ele geçirildi.Özalp İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Van-Özalp karayolu üzerinde devam eden yol emniyet ve kontrol faaliyeti esnasında şüpheli bir aracı durdurmak istedi.
 • VAN (İHA)
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, bazı mahallelerde görülen altyapı eksikliklerini gidermek için yoğun bir çalışma programı yürütüyor.Özellikle şimdiye kadar kanalizasyon ağı bulunmayan bazı sokaklarda çalışmalarını yoğunlaştıran VASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, gelen talepleri karşılamak için kazılar yapıyor.
 • Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, elma üretimi yapan çiftçileri elma iç kurdu mücadelesi hususunda uyardı.Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Görentaş, Van’da meyveciliğinde ana ürünün elma olduğunu ve elmanın da ana zararlısının elma iç kurdu (Cydia pomonella) olduğunu belirtti.
 • Van’ın Bahçesaray ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın itfaiye ekipeleri tarafından söndürüldü.Edinilen bilgiye göre olay, Bahçesaray ilçesi Akyayla Mahallesi’ne bağlı Konuk mezrası civarında bilinmeyen bir nedenden dolayı ormanlık alanda yangın çıktı.
 • Kaçak avlanan 10 ton inci kefali suya bırakıldı
 • Son yıllarda doğu illerinde terör örgütüne karşı yürütülen başarılı operasyonlarla artan huzur ve güven ortamı, bölge için "bacasız fabrika" olarak değerlendirilen turizmin de can suyu haline geldi - Tarihi ve doğal güzellikleri, mavi bayraklı plajıyla bölgenin öne çıkan turizm merkezleri arasında yer alan Van, yılın 5 ayında yaklaşık 350 bin yerli ve yabancı turisti ağırlayarak turizmin parlayan yıldızı oldu - İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ: - "Son dönemlerde Van'a gelen turist sayısında yerliden yana artış var. Bunun en önemli nedeni memleketimizdeki huzur ve güven. Turizmde en önemli faktör kentin güvenilir olması"
 • Van Masterler Derneği ev sahipliğinde düzenlenen 1.
 • VAN (İHA)
 • Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk, yarın yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi adeta İstanbul’a karargah kurarak, seçim çalışması yürüttü.AK Parti’de uygulanan 3 dönem kuralına takıldığı için 7 Haziran 2018 tarihinde yapılan milletvekili seçimlerinde aday gösterilmeyen Diş İlişkiler Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk’e, çalışkanlığı ve dürüstlüğü nedeniyle partinin genel merkezi tarafından daha büyük sorumluluklar veriliyor.
 • Gözaltına alınan 3 zanlı tutuklandı
 • Van’ın Başkale ilçelerinde iki gün boyunca kuyuda mahsur kalan yavru köpekler, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.Edinilen bilgiye göre, Başkale ilçesine bağlı Hafiziye Mahallesi’nde kuyudan köpek sesi gelmesi üzerine vatandaşlar, köpekleri kurtarmak için çaba sarf etti.
 • Van’ın Erciş ilçesinde değişik köy okullarda görev yapan 5 fedakar öğretmen, çevre bilincine dikkat çekmek için farklı bir uygulama yaparak topladıkları 100 bin adet pet şişeden 10 bin adetini okul duvarı yapımında kullanırken, 90 bin pet şişeyi ise geri dönüşüme göndererek örnek bir projeye imza attılar.Erciş Kaymakamlığı ile Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği proje kapsamında, fedakar öğretmenler ilçeye bağlı Derekent Mahallesindeki ilkokulunun bahçe duvarını kum doldurdukları pet şişelerle ördüler.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni büyük coşkuyla kutlandı.Van YYÜ Cengiz Andiç Konferans Salonunda düzenlenen Diş Hekimliği Fakültesi mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 • VAN (İHA)
 • Van’ın Erciş Belediye Başkanı Yıldız Çetin, belediye bünyesinde görev yapan temizlik işçileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Kader İnci ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü binasında personelle birlikte yemek yiyen Başkan Çetin, ilgili birim müdüründen çalışmalarla ilgili bilgiler alarak taleplerini dinledi.Başkan Çetin, Erciş’in daha temiz ve yaşanabilir bir şehir haline gelebilmesi için gece gündüz demeden özveri ile çalışan personeline göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı da tek tek teşekkür etti.
 • Van’ın Erciş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi başta olmak üzere şehrin belirli noktalarına yeraltı çöp konteyner sistemi kuruyor.İlçede daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi oluşturmak, vatandaşların sağlığını korumak, koku ve görüntü kirliliğini engellemek isteyen Erciş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; Erciş Ticaret Merkezi çevresi, sebze hali alanı, Çelebibağı Durağı, Erciş Devlet Hastanesi bahçesi, sanayi sitesi ve Vanyolu Caddesi’ne yeni tip yeraltı çöp konteyner sistemlerini hizmete sokmaya başladı.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr