Güncel Haberler

Çatak Belediyesi

Çatak Belediyespor Rafting takımımızın Karlı Dağlarda Dünya Rafting Şampiyonasına hazırlık çalışmaları Türkiye’nin en köklü devlet televizyonu olan TRT Haber Kanalında, en çok izlenen özel televizyon haberlerinde Ana Haberler ve normal haber saatlerinde geniş yer buldu.

Çatak Belediyesi’nin ulusal medyada ses getiren birçok çalışmaya imza atmış olmasıyla ilgili bir açıklama yapan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen konuyla ilgili şunları söyledi:

“Çatak terör ile değil eğitim, spor ve doğa turizmiyle yaşanılabilir bir ilçe olma yolunda. Kaymakamlık ve Belediye olarak birçok projeyi, hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızı her alanda büyük bir özveri ve titizlik içerisinde yürütüyoruz. Birçok konuda örnek teşkil eden çalışmalarımız var. Eğitimde; anaokullarında İngilizce eğitimi veriyor öğrencilerimizin köy okullarında ortaokul seviyesinde İngilizce dergi çıkartmalarına destek oluyoruz. Bunun yanında okullarımızda robotik kodlama eğitimi veriliyor, Spor ’da Türkiye Rafting Şampiyonası müsabakalarının 3. Ayak yarışmalarına ev sahipliği yaptığımızı hatırlatmak istiyorum.  Belediyespor Rafting takımımız Tunceli’de düzenlenecek Dünya Rafting şampiyonasında ülkemizi temsil edecek derenin soğuk olmasından ötürü antrenmanlarını karlı dağlarda yapmaları basının ilgisini çekti. Bu çalışmalarımız sporcu gençlerimizi mutlu ederken terör yandaşlarını huzursuz ediyor.  Vatanını milletini seven bireyler yetiştirmek için eğitim ve spor önceliğimizdir. Çatak’ta eğitim, spor ve daha modern ilçe olmak için yürütmüş olduğumuz çalışmalarımız TV kanalları Yerel Ve Ulusal Gazeteler ve birçok haber sitesinde yayınlanan ulusal basında büyük ilgi gördü. Rafting takımız ilçemizin gurur kaynağı oldu. Daha güzel yaşanabilir Çatak İçin emeği geçen sporcularımıza, çalışma arkadaşlarıma ve halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 07:34

YÖKDİL ve YDS Dil Kursu

İlçemizde Turkuaz Dil Kurumu tarafından yetişkinlere yönelik 9 hafta sürecek YÖKDİL ve YDS  dil kursu açılması planlamaktadır. Yeterli Başvuru olduğu taktirde YDS & YÖKDİL kursu açılacak olup Kursa katılacak Memur ve Vatandaşlara İlçe Kaymakamı’nın girişimleri ile %50 indirim yapılacaktır.

Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i kaymakamlık makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Başkan Ayhan Kahraman,  Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hamza Türkmen,  göreve geldiği günden bu yana her zaman bizlere destek olmuş, yanımızda yer almıştır. Devletin merhametli ve şefkatli yüzünü vatandaşına gösteren Kaymakam Hamza Türkmen’in bize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı şahsım, şehit aileleri ve kahraman güvenlik korucuları adına teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen ise, dernek ve sivil toplum örgütlerine desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Ziyaretin ardından Dernek Başkanı Ayhan Kahraman ve beraberindekiler tarafından İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’e isminin yazıldığı Türk bayrağı hediye edildi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Özel Harekât polisleri için yapılan ve inşaatı tamamlanan binada yaptığı incelemenin ardından binanın kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.
Terörle mücadelede önemli bir görev üstlenen Polis Özel Harekât Şubesi personeli için Çatak’ta yeni bir bina inşa edildi. Daha önce Emniyet Amirliği içinde konuşlanan PÖH'ler kısa süre sonra ilçeye hâkim bir noktada inşa edilip yapımı tamamlanan binalarına taşınacak.
Yapımı tamamlanan bina inşaatında İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan ile gezerek incelemelerde bulunan ve inşaatı yapan firma yetkilisinden bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Türkmen, Özel Harekât polislerine yakışır modern bir bina inşa ettiklerini söyledi. Kaymakam Türkmen, Özel Harekât Polislerimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

Sevgi Anaokulu Müdürü Miray Manto, Eğitim Öğretim Yılında İkinci Dönemin başlaması ile öğretmenlere motivasyon kahvaltısı düzenledi.

Düzenlenen Motivasyon Kahvaltı programına İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen,  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Şube Müdürleri Şükriye Ersari, Murat Gökhan, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto, Müdür Yardımcısı Kübra Gümüş, öğretmenler ve veliler katıldı.

Sohbet Havasında geçen kahvaltıda konuşan Türkmen; “ Geleceğimiz için tüm ilçemizdeki tüm çocukların okul öncesi eğitimi almaları gerektiğini düşünüyorum. Okul öncesi eğitimi alan ve almayan öğrenciler hayatın her alanında farklı olduklarını gösteriyorlar. Bu uğurda siz öğretmenlerimize çok güzide görevler düşmektedir. Eğitim öğretim yılınızda hepinize başarılar dilerim.” Dedi.

Çatak’ta trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri oluşturulmuştur. Bu kapsamda Van’ın Çatak İlçesinde de farkındalık oluşturmak amacı ile Çatak Merkez Seyvan Yavuz İlkokulu önünden çarşı merkezine kadar sloganlar eşliğinde farkındalık yürüyüşü yapıldı.

Gerçekleştirilen farkındalık yürüyüşüne Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Jandarma Komutanı Serkan Karakoç, Emniyet Amiri Emre Kayhan,AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, İlçe Müftüsü Mehmet Sain,İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Raci Selçuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, Nüfus Müdürü Metin Bayram, VEDAŞ Çatak İşletme Şefi Abdulrezzak Selçuk, SYDV Müdürü Aydın Babur, ilçede görevli diğer kurum amirleri ve Öğrenciler katıldı.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, mahalleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Uzuntekne Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız ve mahalleliler tarafından karşılanan Başkan Türkmen ve beraberindeki kurum amirleri ilk olarak cuma namazını kıldı. Namaz sonrası vatandaşlar ile sohbet etti, halkın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, taleplerini not aldı.

Başkan Türkmen “İlçeye geldikten sonra her cuma gününü mahalle ziyaretlerimize ayırdım. Sizlere ziyaretimizde mahalle sorunlarının direk muhatabı olan kurumların amirleri de bana eşlik ediyor. Mahalle ziyaretlerimizin amacı bütün mahallelerimize ulaşıp vatandaşların sorunlarını mahalinde dinlemek, hastalık ya da başka bir nedenle kamu hizmetlerine erişemeyenlere ulaşarak istedikleri hizmeti sunmak, sorunlarını dinlemek, devletimizin şefkat elini en ücra mahalleye kadar uzatmak, mahalle sorunlarını mahallede bizzat dinlemek ve çözümü için gerekli çalışmaların yapılmasıdır.” Dedi

Uzuntekne Mahallesinde vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen okula gitmek isteyip; gidemeyen iki kız çocuğunun aileleri ile görüşerek lise kayıtlarını yaptırmaları konusunda ikna etti. Konunun takibi konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş’ a talimat verdi.

 

Perşembe, 31 Ocak 2019 23:40

Vali Bilmez'den Çatak'a Ziyaret

Vali Mehmet Emin Bilmez, Çatak ilçesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Kaymakam Hamza Türkmen’den ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi alan Vali Bilmez, muhtarlarla bir araya geldi.

Sabah saatlerinde Çatak’a giden Vali Bilmez’i, Hükümet Konağı önünde Kaymakam Hamza Türkmen, kamu kurum ve kuruluşu müdürleri karşıladı.

Buradan kaymakamlık toplantı salonuna geçen Vali Bilmez’e, ilçenin sağlık, eğitim, güvenlik gibi genel konularında Kaymakam Hamza Türkmen tarafından sunum yapıldı. 

Sunumun ardından Vali Bilmez’e Kaymakam Türkmen tarafından hediye verildi.

Vali Bilmez, daha sonra aynı bina içerisinde bulunan Adliyeyi ziyaret ederek Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın’dan adli durum ile ilgili bilgi aldı.

Vali Bilmez’in sonraki durağı İlçe Jandarma Komutanlığı oldu. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç tarafından karşılanan Vali Bilmez, karşılama mangasını selamlayarak, günün anısına askerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret defterini imzalayan Vali Bilmez, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Karakoç’tan ilçenin asayiş durumu ile ilgili bilgilendirildi.

Jandarma ziyareti sonrası Vali Bilmez, ilçede görevli muhtarlarla bir araya geldi. Burada birlik ve beraberlik mesajı veren Vali Bilmez, muhtarların halktan, milletten, devletten hizmetten yana olması gerektiğine dikkat çekti.

Muhtarların devletten, vatandaş adına her türlü hizmeti istemeye hakkı olduğunu ifade eden Vali Bilmez, buraya hizmet etmeye geldiklerini ve özellikle terör örgütleri ile ilgili muhtarlara uyarılarda bulundu.

Terörün bölgeye verdiği zararı da anlatan Vali Bilmez, “Bu memleket bizim. Sahip çıkalım. Hiçbir muhtarın, devlet memurunun, terör örgütleriyle iltisaklı olmasını istemiyoruz. Buna fırsat vermeyeceğiz. Burada devletimize sahip çıkalım. Bayrağımız Türkiye’de yaşayan 81 milyonun bayrağıdır. Herkes bu bayrak üzerinde eşit hakka sahiptir. Biz bu devletle gurur duyacağız. Yeryüzünde kavga ve şiddetle hiçbir şey çözülmüyor. Biz terörle mücadele ediyoruz. Şiddet ve silah içermeyen her türlü düşünceye saygılıyız. Çatak kadim bir ilçe. Siz de bu toprakların kadim insanlarısınız. Bu inançla devletinize, memleketinize, bayrağınıza, kültürünüze, örfünüze, milletinize sahip çıkacaksınız” dedi.

Vali Bilmez ’in konuşmasının ardından muhtarlara söz vererek, sorunlarını dinleyerek tek tek not aldı.

Vali Bilmez, muhtarlar toplantısının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada ziyaret defterini imzalayan Vali Bilmez, ilçenin emniyeti ile ilgili Emniyet Amiri Vekili Komiser Onur Selçuk’tan bilgi aldı.

Emniyet ziyareti sonrası esnaf ziyareti gerçekleştiren Vali Bilmez, bir kahvehanede vatandaşlarla hasbihal etti. Yol yapım Çatak işletme Şefliğini ziyaretinin ardından Çatak Belediyesi tarafından yapılan Sanat Merkezine geçerek orada gençlerle sohbet edip yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Son olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan otogarı yerinde gezerek Çatak’tan ayrıldı.

Çatak İlçesi ziyaretine Vali Bilmez’in yanısıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Van Büyükşehir Belediyesi’nden ilgili daire başkanları da katıldı.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen,Kurum amirleri ile birlikte Beyin Kanaması sonucu hayatını kaybeden Merhume Gülizar Numaş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Merkez Taziye evinde Merhumun ruhu için İlçe Müftüsü Mehmet Sain tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, “Geçirdiği Beyin Kanaması sonucu hayatını kaybeden Merhume Gülizar Numaş’a rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Devleti temsilen burada; sizlerin acısını paylaşmak için ise yanınızdayız.” dedi.

Çatak İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen Başkanlığında gerçekleştirildi.

 Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Garnizon Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, Emniyet Amiri Emre Kayhan, Milli Eğitim Müdür Mehmet Salih Taş, Şube Müdürü Şükriye Ersari, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, Müdür Yardımcısı Kübra Gümüş, Kurum Amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Erkan Manto’nun yaptığı sunumla Hayat Boyu Öğrenme kapsamında açılan kurslar, yapılan çalışmalar ve yeni eğitim öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında toplantıya katılanları bilgilendirdi.

 Toplantıda alınan kararlar arasında Halk Eğitimi Merkezince açılan kursların daha büyük kitlelere ulaşması için yıl boyunca ilgili mevzuat kuralları çerçevesinde alan taraması yapılması,2017-2018 eğitim öğretim yılında açılan kurslar hakkında Bilgi verildi. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında açılan ve açılması planlanan kurslar hakkında Bilgi alışverişi yapıldı. Açıköğretime devam eden öğrencilerin devamlarının sağlanması, okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespit edilerek okuma yazma öğretilmesi, Okuma Yazma bilip de belgesi olmayan vatarndaşlara belge verebilmek amacıyla I. ve II. Kademe Seviye Tespit Sınavların yapılması, sosyal ve kültürel alanda ders veren öğretici sayısının arttırılmasının sağlanması, sürekli eğitim merkezinde ders alan öğrencilerin takibini yapılması gibi konular görüşüldü.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, yapılan özverili ve uyumlu çalışmalar için Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto ve çalışanlarını tebrik etti.

Sayfa 1 / 69

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Parçalı Bulutlu

-13°C

Çatak

Parçalı Bulutlu

Nem: 95%

Rüzgar: 3.22 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • VAN (İHA)
 • Van’ın Erciş ilçesinde soğuktan etkilenen sokaktaki 10 yavru köpeğe Sezai Karakoç Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri sahip çıktı.
 • Van’ın Özalp ilçesindeki Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından başlatılan “İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor” projesi kapsamında özel öğrenciler ziyaret edildi.Hürriyet İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, proje kapsamında kendi imkanlarıyla hazırladıkları çeşitli hediyeleri, İpekyolu ilçesindeki Zübeyde Hanım Özel Eğitim Okulu öğrencilerine verdiler.
 • Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, Van’da 2018 yılı 1.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, terörün bu bölgeye acı ve sıkıntı getirdiğini belirterek, “Bu bölgeye, terör büyük zarar vermiştir.
 • Van’daki Münci İnci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Voleybol Takımı, elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor.Yerel ve ulusal düzeyde yapılan birçok müsabakada dereceler elde eden Münci İnci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Voleybol Takımı, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri yemek programında bir araya geldi.İskele Öğretmenevinde sporcular için düzenlenen yemek etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, okul idaresi ve öğrenciler katıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki ilkokullarda öğrencilere tarım eğitimi veriliyor.Eğitim alanında birçok projeye imza atan Van Büyükşehir Belediyesi, tüm birimleri ile öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.
 • Van’ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, eksi 20 dereceye rağmen yanmamış kömür parçalarını toplayarak satan ve kazandığı parayı yürekleri ısıtmak için Yemen’e gönderen 4.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünü (AFAD) ziyaret ederek Müdür Osman Uçar’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.Kurum ziyaretleri kapsamında sabah AFAD’a giden Vali Bilmez’i, İl Müdürü Osman Uçar ve kurum personelleri karşıladı.
 • AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, farklı branşlardan toplam 69 hekimin Van’a atandığını söyledi.Van’da uzun zamandır yaşanan sağlık personeli eksikliğini gidermek adına çalışmalar yapan AK Parti Van milletvekilleri, bakanlıktan en yüksek atamayı almayı başardı.
 • Van İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Tapan Soğanda başkanlığında ‘Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) 4.
 • AK Parti milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas, Van heyeti ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye ziyarette bulundu.Projeleri ve arsa tahsis işlemlerinin tamamlandığı Vangölü Orta Ölçekli Sanayi Sitesi, Mermerciler Sanayi Sitesi, Tuşba Küçük Sanayi Sitesi ile elektrik şebeke hattının yapılacağı Erciş Organize Sanayi Bölgesi ve Erciş OSB’ye ait yolun öncelikli ele alındığı toplantıda; bölgesel teşvikler, cazibe merkezleri destek programı kapsamında yapılacak tekstilkent ve Van ilinin sanayi sorunları konuşuldu.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda büyük miktarda kaçak malzeme ele geçirildi.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Gürpınar Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Van - Başkale karayolu üzerindeki Çavuştepe Mahallesi mevkiinde yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında şüphe üzerine bir aracın durdurulduğu belirtildi.
 • Türk Kızılay Muradiye Şubesi tarafından 88 yaşındaki kadına tekerlekli sandalye hediye edildi.Mahalle ziyaretlerinde bulunan Kızılay Muradiye İlçe Şube Başkanı Selçuk Yay, Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden Demir ailesini ziyaret etti.
 • Başkale ilçesinde 71 kilo 147 gram eroin ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı
 • Terör örgütü PKK'ya yönelik kararlı mücadelede jandarmanın en büyük yardımcısı olan güvenlik korucuları, ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nin kırsal alanlarında 7 gün 24 saat görevini başarılı şekilde sürdürüyor - Zorlu doğa koşullarına rağmen arazide görev yapan güvenlik korucuları, bölgeyi iyi bildikleri için jandarma timleriyle operasyonlara da katılarak, terörle mücadeleye etkin destek veriyor - Van Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayhan Kahraman: - "Kahraman güvenlik korucuları, geçmişten bu yana korkusu oldukları teröristlerin tehdit, baskı ve yıldırma ile hür türlü eylemlerine karşı dimdik ayakta kalmış ve devleti ile arasındaki bağı koparmalarına müsaade etmemiş"
 • Van Organize Sanayi Bölgeyi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, yerel yönetimin salt bir ideolojik kültle yapılamayacağını söyledi.Van’ın uydudan yayın yapan tek televizyon kanalı olan Kanal M’de Gazeteci Baki Karaca tarafından hazırlanıp sunan ‘Sahipsiz Mikrofon’a konuk olan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye geneli düzenlenen ‘Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması İl Birinciliği’ Van’da da yapıldı.İpekyolu Gençlik Merkezinin konferans salonunda gerçekleştirilen yarışmanın Van il finaline; Gevaş, Çaldıran, Edremit, İpekyolu, Gürpınar, Erciş, Süphan ve Tuşba Gençlik merkezlerinden 35 genç katıldı.“Bir Şiir, Bir Nefes” sloganıyla düzenlenen ve 14-17 ile 18-25 yaş grubu erkek ve kadın kategorilerinde düzenlenen yarışmanın seçili kurul jüri üyeliğini ise Doç.
 • Van genelinde perakende ve balık tezgahlarında su ürünleri denetimleri devam ediyor.Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kontrol görevlilerince il genelinde perakende olarak satış yapan yerlerde ve karaya çıkış noktalarında denetimler yapıldı.
 • Van’ın Erciş Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında sosyal denge sözleşmesi imzalandı.Erciş Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Marufoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, yetkili sendika olan Bem-Bir-Sen ile 2019-2020 yıllarını kapsayacak şekilde bir sosyal denge sözleşmesi imzaladıklarını belirterek, ’’Hem sendikanın fedakarlığı, hem de belediyemizin imkanları dahilinde bir sonuç ortaya çıktı.
 • Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kamu kurumları ziyaretleri kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret etti.İlk olarak DAKA’ya ziyaret gerçekleştiren Vali Bilmez, Genel Sekreter Halil İbrahim Güray’dan kurumun çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.
 • Van’ın Erciş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erciş Şubesinin ortaklaşa düzenleyeceği ‘Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası’ kuraları Aşağı TOKİ Kapalı Spor Salonunda çekildi.Erciş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Yaşar, turnuvaya 36 kurumun katıldığını, karşılaşmaların 5 Mart 2019 tarihinde Aşağı TOKİ Kapalı Spor Salonunda başlayacağını belirterek, “Turnuvada uluslararası kurallar geçerli olacak.
 • Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de buzlanma ve çığ uyarısı yapıldı
 • AK Parti Van Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zarara dikkat çekmek amacıyla el emeği göz nuruyla hazırlanan bez çantaların dağıtımını gerçekleştirdi.Türkiye Büyük Millet Meclisinde onaylanan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren çevre yasasına bir destek de AK Parti’li kadınlardan geldi.
 • Van’da Urartu Göz ile Basamak Eğitim Kurumları arasında işbirliği protokolü imzalandı.Yaklaşık 14 yıldır tecrübeli kadrosu ile A sınıfı hizmet veren Urartu Göz ile Basamak Eğitim Kurumları arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 • AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’yi şehit eden teröristlere yardım ettikleri gerekçesiyle yargılanan 21 sanıktan 4’üne hapis cezası verildi.Van 2.
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından 103 okula spor malzemesi yardımında bulunuldu.İpekyolu Belediyesi, sağlıklı nesiller yetiştirmek, gençleri spora özendirmek ve genç yetenekleri keşfetmek amacıyla 103 okula spor malzemesi desteğinde bulundu.
 • Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, örnek bir çalışmaya imza atarak, İpekyolu ilçesindeki Karpuzalan İlkokulu öğrencilerine kırtasiye ve kitap desteğinde bulundu.Kentin düzeninin korunmasına yönelik faaliyetleriyle isminden söz ettiren Zabıta Daire Başkanlığı, eğitime destek vermek ve öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla örnek bir projeyi hayata geçirdi.
 • Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından hazırlanan ‘İran Genel Görünüm Raporu’ yayınlandı.Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinden oluşan TRB2 bölgesinde hizmet veren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bünyesinde İran ile ilişkileri artırmak ve işbirliğini geliştirmek için özel olarak İran ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmek üzere kurulan DAKA İran Masası tarafından hazırlanan ilk yayın niteliğinde olan ‘İran Genel Görünüm Raporu’ yayınlandı.
 • Van'ın AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'yi evinin önünden kaçırarak şehit eden PKK'lı teröristlere yardım ettikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 21 sanıktan 4'üne 1 yıl 10 ay 15 gün ila 6 yıl 3 ay arasında hapis cezası verildi, 17 sanık beraat etti
 • Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan İran Çarşı’nın çatısını keserek hediyelik eşya dükkana giren kişi veya kişiler, 100 bin TL değerinde malzeme çaldı.Olay, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan İran Çarşısı’nda meydana geldi.
 • Van Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 9.
 • Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, Van’ın Çaldıran ilçesindeki İran sınırında bulunan Sarıçimen İlkokulunu onararak, atıl durumdaki sınıfı da eğitime kazandırdı.2017 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde mezun olan Sarıçimen İlkokulu Müdürü, atıl durumda bulunan bir dersliğin onarılması için üniversite öğrencilerinden destek istedi.
 • Van’da son yıllarda yerel ve ulusal düzeyde elde ettiği başarılarla adından oldukça söz ettiren Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu sıra dışı bir başarıya daha imza attı.Geçtiğimiz yıl okul bünyesinde kurulan kız ve erkek hokey takımları ilk yılında Van’ı ve bölgeyi üç defa ulusal düzeyde temsil etme hakkı kazanmıştı.
 • Tarihi ve doğal güzellikleriyle bölgenin turizm merkezi olan Van'ın kış turizmi ve doğa sporları potansiyelini ortaya koymak amacıyla aralarında dünyaca ünlü dağcı Tunç Fındık'ın da bulunduğu ekip, Erek Dağı'nda buz şelalesine tırmandı - Tunç Fındık: "Doğa sporları açısından büyük bir potansiyel var. Devletin buraların tanıtılması, doğa sporlarının gelişmesi ve turizmin 12 aya yayılması konusunda verdiği desteği artırması gerekiyor" - Patika Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Bingöl: "Buz tırmanışı yapmak isteyen dağcıları bekliyoruz. Van Gölü havzası, buzul tırmanışı açısından önemli. Amacımız bunu tanıtmak"
 • Kızılay tarafından ülke genelinde başlatılan kan bağışı kampanyasına Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünden büyük destek geldi.Kızılay ekiplerinin VASKİ Genel Müdürlük binasında açtıkları kan bağışı standına personeller büyük ilgi gösterdi.
 • Doğu Anadolu'da kış
 • Meteoroloji 14.
 • Meteoroloji, Van, Bitlis, Muş ve Hakkari için buzlanma ile çığ uyarısında bulundu
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 15 Ocak’ta Antalya’da düzenlediği Okullar Arası Türkiye Kros Şampiyonasında birincilik kupasını kazanan Van-Erciş YBO Erkek Atletizm Takımı sporcuları, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.Öğrenci ve okul idarecilerini makamında kabul eden Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, sporcuların çok büyük başarıya imza atarak şampiyonluk kupasını ilçeye kazandırmalarından ötürür emeği geçenleri tebrik etti.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince durdurulan ve koltukları sökülen minibüsten 41 kaçak göçmen yakalandı.Van İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile Başkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince takibe alınan şüpheli minibüs, Atlılar Mahallesi’nde durduruldu.
 • Van'da durdurulan minibüste, yurda yasa dışı yollarla giren 41 düzensiz göçmen bulunduğu belirlendi
 • Van’ın Erciş ilçesinde düzenlenen ve Çaldıran ile Muradiye’deki ortaokulların da katıldığı yıldız erkek ve kız futbol müsabakaları sona erdi.Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Erciş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen müsabakalar, bugün yapılan final maçları ile sona erdi.
 • Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) koordinasyonunda Hakkari, Muş ve Van illerinden çok sayıda paydaş, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen 23.
 • Van Valiliği, son günlerde gündemde yer alan ‘Gezgin Fest’ ile ilgili bir açıklama yayınladı.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Son günlerde sosyal medya üzerinden Gezgin Fest adı altında bu yıl haziran ayında Van’da festival yapılacağı ve bilet satışlarının başladığı duyurulmuştur.
 • Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Muradiye İtfaiye Grup Amirliği çalışanları için dayanışma yemeği düzenlendi.İtfaiye Grup Amirliğinde düzenlenen yemeğe, Muradiye İlçe İtfaiye Grup Amiri İzzet Avcı ve itfaiye personelleri katıldı.
 • Van Valiliği tarafından yürütülmekte olan ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ projesinde başarılı olanlara ödülleri verildi.Van Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ projesi kapsamında yıl içerisinde bölgesel ve ulusal başarılara imza atan gençlere Van Vali Yardımcısı ve SODES İl Koordinatörü Faruk Bülent Baygüven tarafından ödülleri verildi.
 • Van’ın Erciş ilçesinde bir özel radyonun vereci antenine ayağını sıkıştıran kargayı, arkadaşları bir an bile yalnız bırakmayarak adeta insanlara ders verdi.Vanyolu Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı bir binanın çatısındaki radyo vericisinin demir direği ile kablo arasına sabahın erken saatlerinde ayağını sıkıştıran karganın yardım çığlıklarına diğer kargalar da hep birlikte üzerinde uçarak destek verdiler.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ‘Altın Damla’ projesi kapsamında tiyatro etkinliği düzenledi.İnci Kefali İlk ve Ortaokulunda düzenlenen tiyatro gösterimi öncesinde proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, projenin amacının; genç kuşaklarda su tüketim bilinci oluşturmak ve kullanım fazlası suyun azaltılmasını sağlayarak israfın önüne geçilmesi için bir kültür oluşturmak olduğunu söyledi.
 • Van’ın Tuşba ilçesinde soba bacasından çıktığı tahmin edilen yangında bir ev hasar gördü.Edinilen bilgilere göre yangın, Tuşba ilçesine bağlı Koç Mahallesi’nde ikamet eden Emine Güneş isimli vatandaşa ait tek katlı çatılı bir evde meydana geldi.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr