Güncel Haberler

Çatak Belediyesi


Notice: Undefined property: JObject::$description in /home/catakbel/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 59

Çatak Atatürk  İlkokulu idareci ve öğretmenleri, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’e eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

 Atatürk İlkokulu Okul Müdürü Hamdi İnan, müdür yardımcısı Keziban Kızılok ve öğretmenler, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ü belediyedeki makamında ziyaret ederek çiçek verdiler.

 EĞİTİM VE ÖĞRETİM İLK ÖNCELİĞİMİZDİR

Atatürk İlkokulu müdür ve yöneticilerinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül,  "Kaymakamlık olarak imkanlarımız dahilinde eğitim ve öğretime destek veriyorduk. İçişleri Bakanlığınca Çatak Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirildim. Göreve geldiğimiz günden bu yana, eğitim ve öğretim kurumlarına her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı, modern yerlerde eğitim ve öğretim görmeleri için üzerimize ne düşüyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu'da  eğitim kurumlarımıza büyük önem vermekte. Belediyecilik hizmetimizde önceliklerimiz arasında okullarımız gelmektedir" dedi.

OKULUMUZ ŞİMDİ ÇOK DAHA GÜZEL

Ziyarette konuşan Atatürk İlkokul Müdürü Hamdi İnan, "Sayın Kaymakam ve Belediye Başkanımız Akgül, okulumuza her türlü desteği verdi. Birçok eksiğimizi giderdi. Bakımsız bir halde bulunan okulumuzun bahçesinin çevre düzenlemesi yapıldı. Parke taşı döşendi. Okulumuz bu haliyle çok güzel oldu. Bize güzel bir ortamda eğitim-öğretim yapma imkanı sağlayan Sayın Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'e öğrenci, öğretmen ve velilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

Çatak'ın Toyga Mahallesi Samanlı Mahallesi'nde arazi bulamayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla adeta dağ traşlanıp düzeltilerek okul alanı hazırlandı.

Yıllardır okul sıkıntısı yaşayan ve 25 öğrencisi bulunan Toyga Mahallesi'nin Samanlı Mezrası okula kavuşuyor. 25 öğrenci özellikle çetin geçen kış günlerinde 3.5 kilometreyi yürüyerek gidip geldikleri okul yolu eziyetinden kurtuluyor. Düz bir arazinin bulunmadığı mezrada yapılan incelemeler sonrası mezranın yamacında bulunan bir dağ iş makineleriyle yapılan 1 aylık çalışmayla düzeltilip okul yapılabilecek bir alan oluşturuldu.

BAYRAKLARLA AKGÜL'Ü KARŞILADILAR

Bir yandan iş makineleri ile okul yeri düzenlenirken, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Van Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen mühendisler 1 derslik ve lojmanın bulunduğu okulun tam olarak inşa edileceği yeri hem arazide, hem de harita üzerinde detaylı bir şekilde inceledi. Akgül ve beraberindeki heyeti mezra girişinde Türk Bayraklarıyla karşılayan vatandaşlar ve öğrenciler, yıllardır süren okul hasretine son veren yetkililere teşekkür etti.

Belediyespor Kulübü bünyesinde kurulan Çatak Belediyespor futbol takımı, yeni gençlerle liglerde fırtına gibi esecek.

 

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla kurulan Belediyespor Kulübü bünyesinde kurulan Çatak Belediyespor futbol takımı için seçmeler yapıldı. 19 yaş, 15 yaş, 13 yaş ve altı farklı yaş kategorilerinde yapılan seçmelere futbolcu adayları büyük ilgi gösterdi. Antrenör Erkan Eraslan gözetiminde yapılan seçmelerde, futbolcu adayları hünerlerini sergileyerek takıma girebilmek için yoğun bir efor sarf etti.

FUTBOLDA İLÇEMİZİN ADINI DUYURACAĞIZ

Futbol sezonuna iyi bir şekilde giriş yapmak için yetenekli gençleri kadrolarına katmak için seçmeler yaptıklarını anlatan Antrenör Erkan Eraslan, "Van’da yapılacak olan  amatör futbol müsabakalarına A takım, U19, U17, U15, U14 ve U13 gibi farklı yaş kategorilerinde katılacağız. Futbolda ilçemiz daha iyi yerlere taşıyacak ve sesini duyuracağız. Belediyespor yetenekli çocuk ve gençlere sahip çıkarak onlar için büyük bir şans oldu. Halkımızla birlik içinde hareket edersek sporun her alanında başarılar kaçınılmaz olur. Bu gençlerimiz gelecekte çok büyük futbol kulüplerinde top koşturacak, spor yapacak. Bu başarılarda bizleri yalnız bırakmayan, kulüp ve sporcularla yakından ilgilenen Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Asım Akgül'e çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Çatak'ta göreve başladıktan sonra spora, gençlere ve sporculara büyük önem veren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül tarafından açılan Belediyespor sosyal tesisleri gençlerin uğrak mekanı oldu.

Sporun ilçede gelişmesi için yapılan çalışmalar kapsamında Belediye bünyesinde kurulan Belediyespor Kulübü için birde sosyal tesis yapıldı. Yaklaşık 1 ay önce açılan tesislerde sosyal aktiviteler yapılırken, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek için en çok tercih ettiği yer oldu. Aynı zamanda ilçede Lig TV maçlarının izlenebildiği tek mekan olan tesislerde sporseverler maçları belli bir ücret karşılığında izlerken, çaylar ise ücretsiz ikram ediliyor.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Kızılay tarafından başlatılan kampanyasına destek için kan bağışında bulundu.

 Cumhuriyet Caddesi'nde Hükümet Konağı karşısına kurulan Kızılay'ın gezici kan toplama aracını, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Savcı Mustafa Aşçı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve ilçedeki kamu kurumlarının amirleri ziyaret etti. Burada Kızılay görevlileriyle bir süre sohbet eden Akgül ve beraberindekiler, başlatılan kampanya çerçevesinde destek amacıyla tek tek kan bağışında bulundu.

 Kan bağışını yaptıktan sonra açıklama yapan Akgül, sağlıklı bir yaşam için düzenli olarak kan verilmesini önemine dikkat çekerek, "Kan bağışının iki türlü faydası vardır. Bunlardan biri kan veren kişinin vücudunda, verilen kanın yerine anında genç hücreler dolaşıma girerek, insanın dinç ve daha canlı olmasını sağlar ve kalp krizi riskini azaltır. İkincisi ise ihtiyacı olan kişilerin Kızılay aracılığıyla anında kan bulabilmesidir. Her yıl binlerce insan, bir kaza veya bir hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Kana kimin ne zaman ihtiyacının olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olan herkesin kan bağışında bulunması birer insanlık görevidir. Kan bağışına katkıda bulunan vatandaşlarımıza, Türk Kızılay'ına ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Çatak İlçe Emniyet Amiri Yardımcısı Komiser Refik Murat Türker, hemşire olan Cansu Türker ile dünya evine girdi.

Çatak Belediyesi nikah Salonunda gerçekleşen genç çiftin nikahını Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan kıydı. Çiftin şahitliğini ise ilçede polislik yapan İsmail Ömer ve eşi Züleyha Ömer yaptı. Başkan Yardımcısı Murat Okan geline nikah cüzdanını verirken Cumhurbaşkanımızın üç çocuk tavsiyesini hatırlattı.

Nikah merasimine Türker çiftinin çok sayıda mesai arkadaşı katıldı. Fotoğraf çekiminin ardından nikah merasimi son buldu.

Salı, 17 Ekim 2017 19:41

Ybo Kapalı Spor Salonu Yenileniyor

 Çatak Yatılı Bölge Okulu Kapalı Spor salonu yenileniyor. Uzun süreden beri bakım çalışmaları yapılmayan ilçenin tek kapalı spor salonu Çatak Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ün talimatıyla Çatak  Belediyesi’nin desteği ile bakım çalışmaları başladı. 


Kapalı Spor Salonundaki Bakım çalışmalarını Yerinde inceleyen Çatak Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül YBO (Yatılı Bölge Okulu) Okul Müdürü Fatih Gül’den yapılmış ve yapılmasına devam eden işler hakkında bilgi aldı

Kapalı Spor salonunda tüm bakım çalışmaları bittiğinde, yepyeni bir görünüme kavuşacak  

 

Perşembe, 12 Ekim 2017 19:57

Kaymakam Özcan'a Ziyaret

Van’ın Çatak İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ile Özalp İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Vardar, yeni atanan Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan’ı ziyaret etti.

Yeni göreve başlayan Bahçesaray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Özcan’a başarılar dileyen Akgül ve Vardar bir süre kaymakamlık makamında sohbet etti. İlçenin genel durumu hakkında meslektaşlarına bilgi veren Bahçesaray’ın yeni Kaymakamı ve Belediye Başkanı Özcan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akgül ve Vardar ziyaretin ardından ilçeden ayrıldı.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 21:02

Jandarmadan ihtiyaç sahiplerine yardım

Çatak İlçe Jandarma Komutanlığı ilçede ihtiyaç sahibi ailelere gıda, öğrencilere de kış mevsimi öncesi kışlık bot ve kıyafet yardımı yaptı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler yapılan yardımlarla sevindirildi. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz öncülüğünde Urganlı ve Alakaynak Mahallesi'ndeki okullarda okuyan öğrencilere giyim yardımı ve Osmaniye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık tarafından gönderilen 110 çift kışlık bot dağıtıldı. Ayrıca farklı mahallelerdeki ailelere gıda yardımı yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, yardımların dağıtımını yapan ve öğrencilerin sevincine ortak olan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'e, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz'e Cumhuriyet Savcısı Mustafa Aşçı, Bekir Ozan Ayçiçek, İlçe Müftüsü İlhan Günay ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan'a teşekkür etti.

Çatak'ta halk sağlığını tehdit ettiği belirlenen kavak ağaçları Hıfzısıhha Kurulu kararı ile kesiliyor.

Bahar aylarında polenlerinin yaydığı alerji nedeniyle vatandaşların sağlığını olumsuz etkileyen kavak ağaçları Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün başkanlığında toplanan hıfzısıhha kurulu tarafından alınan kararla kesiliyor. Öncelikle ilçe merkezinde Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kavak ağaçlarını kestiklerini belirten Akgül, "Kavak ağaçlarının sağlık açısından tehlike arz ettiği kanıtlanmıştır. Bundan dolayı hıfzısıhha kurulu kararı gereği ve vatandaşlarımızın fikirlerini alarak ağaçları kesiyoruz. Kestiğimiz kavak ağaçlarının yerine ceviz fidanı dikeceğiz. Kavak ağaçlarının polenleri bahar aylarında alerjik hastalıkları tetikliyor. Yaşlandıkça da içten çürüdüğü için sert havalarda kırılarak tehlike arz ediyor. Vatandaşlarımız için birden fazla hayati tehlike arz ediyor. Bu nedenle de kesme kararı aldık. Kavak ağaçlarının ekonomik hiç bir değeri yok. Yeşilliği azaltıyoruz bunun farkındayız. Ama kestiğimiz bu faydasız ağaçlar yerine ceviz fidanları dikerek ilçemizi yemyeşil yapacağız" dedi.

Sayfa 1 / 23

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

7°C

Çatak

Açık

Nem: 35%

Rüzgar: 8.05 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr