Güncel Haberler

Çatak Belediyesi


Notice: Undefined property: JObject::$description in /home/catakbel/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 59

VAN Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Genel Müdürü Abdulvahap Gezgen beraberindeki heyetle birlikte Çatak İlçesi'nde incelemelerde bulundu.

Çatak'ta alt yapı konusunda yapılanlar ve yeni yapılacak yatırımları incelemek üzere VASKİ Genel Müdürü Abdulvahap Gezgen beraberindeki Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı, Su Kanalizasyon Daire Başkanları Ömer Tokgöz, Murat Aslan, İçme Suları Şube Müdürü Bahattin Önder ile birlikte incelemelerde bulundu. Gezgen ve beraberindeki heyete VASKİ Çatak Şube Müdürü Tevfik Ergenç, Ak Parti İl Başkanı Tahsin Babur, Çatak Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan eşlik etti. 

Genel Müdür Gezgen ilk olarak beraberindeki heyet ve Çatak İlçesi'ndeki yetkililerle istişare toplantısı yaptı. Toplantıda görüş alış verişinde bulunan Gezgen, daha önce yapılan yatırımları yerinde inceledi. Buradan da yeni yapılacak alt yapı hizmetlerinin verileceği bölgeleri inceleyerek planlamalar yaptı.

Çarşamba, 21 Haziran 2017 22:25

Başkan Akgül'den Muhtarlara İftar

Çatak Belediye binası bahçesinde Başkan Vekili Akgül önderliğinde yapılan iftar yemeğine AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, mahalle muhtarları ve ilçedeki kurum amirleri katıldı. Verilen iftar yemeğinin öncesinde başlayan istişare toplantısında ilçe merkezinde yapılması planlanan otopark, mesire alanı, park, bahçe ve pazar yeri projesi hakkında konuşan Vekil Akgül; “İlçemizi birlikte yönetmeye dair her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz muhtarlar toplantımızı, bu güzel Ramazan gününde iftar yemeğinde bir araya gelerek gerçekleştirmek istedik. Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Tutmuş olduğumuz oruçların, yapmış olduğumuz ibadetlerin kabul olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Bu mübarek aydaki iftar programımızda hem sizlerin istek ve ihtiyaçlarını dinlemek hem de birlik beraberliğimizi kuvvetlendirerek yapmış olduğumuz projelerde bilgi alışverişinde bulunmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başladık. Bunlardan eksik olan aksak yönleri olanlar var ise sizlerden dinlemek isteriz. Biz elimizden geldiğince mahallelerimize hizmet götürmeye, şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Bunu da sizlerin sayesinde yapıyoruz. Çünkü sizler mahallelerimizin gözü kulağısınız. Sizlerden gelen bilgiler ve sizlerin öneri ve istekleri bizim için çok önemlidir. Yapmış olduğunuz özverili çalışmalar için hepinize tek tek teşekkür ederim” dedi.

 Muhtarlar adına konuşan Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Ahmet Kuncu ise; “Bu mübarek günde bizleri iftar programıyla bir araya getiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimize teşekkür ediyoruz. Biz muhtarlar olarak kaymakamımız ilçemize geldiği günden bu yana olan değişiklikleri, yapılan hizmetleri çok net görüyoruz. Belediyemizin çalışmalarını kesintisiz devam ettirdiğini ve biz muhtarlarla uyum içinde bir çalışma sergilediğini söyleyebiliriz. Kendileri her zaman yanımızda oldu. Şahsım adına ve tüm muhtarlarımız adına Belediye Başkan Vekili Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” şeklinde konuştu. İftar yemeğinin ardından İlçe Müftüsü İlhan Günay’ın yaptığı dua ile toplantı sona erdi.
Çarşamba, 21 Haziran 2017 16:08

Başkan Vekili Akgül'den Kadir Gecesi Mesajı

Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül Kadir Gecesi Münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Akgül Ramazan-ı Şerif'in sonuna yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu milletçe yaşıdığımızı belirtirken;

" Bin aydan daha hayırlı olduğu bilinen Kur'an-ı Kerim'in indiği Kadir Gecesi, bizlere Allah'ın bir lutfudur. Kadir Gecesi'nin kulun, Allah'a en yakın olduğu gecelerin en önemlisidir. Ramazanla birlikte zenginleşen ve Kadir Gecesinde artan manevi güzelliklerimizin; sevgi, merhamet ve yardımlaşma duygularımızın çoğaldığı, toplumsal huzurun kuvvetlenerek tüm hayatımız boyunca devam etmesi en kalbi hedeflerimizdir, bu vesile ile bu güzel gecemizi en güzel şekilde değerlendirmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kadir Gecesinin tüm Çatak halkına ve İslam Alemine hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül “Babalar Günü” münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Vekil Akgül mesajında anneler ve babaların sadece günlere özel anılmaması gerektiğini her zaman saygı ve sevgiyle anılması gereken kişiler olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti,

“Babalar günü dünyanın birçok yerinde haziran ayının üçüncü pazarında kutlanan bir gündür. Fakat baba atadır, evin direğidir. Aile kurumunun sağlıklı bir şekilde yaşatılmasında temel bir yapı taşıdır. Hem maddi hem manevi olarak gösterdikleri özverilerle fedakârlık timsali olan babalarımızın değerini bilmeli onlara saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz. Gelecek nesillerimizin yetiştirilmesinde, bilinçli, kültürlü, değerlere sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında büyük rolleri olan babalarımıza karşı evlatlık görevini layıkıyla yerine getirmeliyiz. Her türlü zorluğa göğüs gererek yemeden evlatlarına yediren,  giymeden evlatlarına giydiren babalarımızın, bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babalarının, kendi babamın ve hayatı boyunca maddi manevi bütün imkânlarını ailesi için seferber eden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan tüm babaların "Babalar Günü’nü kutluyor,  kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum. “dedi.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 15:38

Çataklı Esnaftan Vatandaşa İftar

Ramazan ayında bir arada olmak, birlik ve beraberliği ve dayanışmayı pekiştirmek için verilen İftar yemeğine Çatak Belediye Başkan vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Hakim ve Savcılar, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Kurum Amirleri, Emniyet Güçleri, Esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Yenilen iftar yemeğinin ardından esnaflar adına bir konuşma yapan Taş Kardeşler işletmecisi Abdulvahap Taş; “Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül’ün önerisi ile esnaflar olarak ilk defa böyle bir organizasyonda bulunduk.  Çok ’da iyi oldu. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu tür etkinlikleri yapmamız lazım. Çatak çok küçük bir ilçe 7’den 70’e herkes birbirini tanır. Bu etkinlikler bizi birbirimize daha fazla yakınlaştırıp, bizleri birbirimize kenetleyecek. İnşallah bu etkinlikler daim olur. İftar yemeğimize katılan, bizlerle beraber olan başta Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül’e ve tüm katılanlara teşekkür ediyoruz. Allah herkesten razı olsun.” dedi.

 Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinden sonra Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül ve AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur yemeğe katılan esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Kaymakam Akgül, Çatak esnafının her zaman birlik ve beraberlikten yana olduğunu belirterek, İlçemizin esnaflarını bir arada ve paylaşım içinde görmek çok önemli iftar yemeğini düzenleyen ve yemeğin verilmesinde katkısı olan tüm esnaflara teşekkür ediyor Tüm esnafımıza yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum." dedi.

Cuma, 16 Haziran 2017 15:58

Çatak’ta Ramazan Sokağı Şenlikleri

Çatak’ta Ramazan Sokağı Etkinlikleri bu sene dolu dolu geçiyor. Çatak Belediyesi “Ramazan Geleneklerini” yaşatmak adına ilçe halkına eski Ramazanları unutturmayacak gösteriler sunmaktadır.
Katılımın yoğun olduğu program her Cumartesi ve Pazar günü Van’dan gelen uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmektir. Etkinlikler; Meddah gösterileri, gölge oyunu, Hacivat Karagöz gibi küçüklü büyüklü her yaştan insanı eğlendirirken çocukların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirmelerini sağlamak için yüz boyama etkinlikleri, ödüllü yarışmalar ve eğitici oyunlar yapılmaktadır.
Bu etkinlikler sayesinde ilçe halkı çocukları ile birlikte dolu dolu Ramazan geceleri geçirirken bu tarz etkinlikleri düzenlediği için Çatak Kaymakamlığı ve Belediyesine teşekkürlerini sunuyorlar.

 

Van’ın Çatak ilçesinde İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül’ün başkanlığında yapıldı. Üç ayda bir yapılan Şube Başkanları toplantısı Kanispi Şelalesinde Kamu Kurum ve Kuruluş Müdür’lerinin katılımı ile yapıldı.

 Toplantıda alınan kararlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan tarafından tutanak altına alınarak şube başkanları toplantısı sona erdi.

Çatak İlçe Müftüsü İlhan Günay’ın ev sahipliği yaptığı toplantının ardından Kanispi şelalesinde iftar yemeği verildi iftar yemeğine AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, ilçede görev yapan Savcı ve hâkimlerde eşlik etti.
 

Pazartesi, 12 Haziran 2017 22:07

Çatak’ta Mahalle Yolları Yenileniyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Çatak'ta ulaşım sıkıntısı yaşayan mahalleler için adeta dağları ve tepeleri bir bir deviriyor.

Büyükşehir Belediyesinin kent genelinde başlattığı yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Çatak'ın Akçabük Mahallesi'nde yol genişletme ve asfaltlama çalışması yapıyor. İlçenin zorlu doğasında gecesini gündüzüne katan yol yapım ekipleri, adeta dağları dize getirerek çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Ekipler, ilçeye 10 kilometre uzaklıkta bulunan mahallenin 6 kilometrelik yolunda öncelikli olarak genişletme, onarım ve sanat yapısı gibi işlemleri gerçekleştirildikten sonra asfalt serimi yapacak.

Yolları yenilenen Akçabük Mahallesi'nin sakinleri, Van Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, katkısı geçen herkese teşekkürlerini sundular.

Van'ın Çatak ilçesinde Çatak Çayı'nın geçtiği Körüklü Vadisi'nde bulunan demir köprü, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla sökülerek kaldırıldı. Akgül, "Bu köprü PKK’lı teröristlerin isteği üzerine yapılmış. Körüklü Vadi’de eylem kararını alan teröristler bu köprüden geçerek bölgedeki bütün eylemleri gerçekleştiriyordu. Şimdi bağlantılarını kopardık" dedi.

Bölgede PKK’lı teröristlere yönelik güvenlik güçleri tarafından havadan ve karadan yapılan operasyonlar aralıksız sürerken, geçen 27 Mayıs’ta Çatak’ın güneyinde Körüklü Vadi’de yuvalandıkları belirlenen 10 örgüt mensubu hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Bu operasyondan sonra Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül de PKK’lı teröristler için çok önemli olan bir noktada bulunan şehir merkezleri ve farklı bölgelere geçiş için kullandığı Körüklü 

Vadi Köprüsü’nün sökülerek kaldırılmasını istedi.

İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki köprünün sökülmesini yerinde inceleyen Akgül, köprünün teröristlerin talimatıyla eski DBP’li VanBüyükşehir Belediyesi tarafından 450 bin liraya geçen yıl yaptırıldığını söyledi. Akgül, şöyle dedi:

"Körüklü Vadisi terörün yuvalandığı bir vadi. Orada vatandaşımız yaşamıyor. Sadece teröristler orada mağaralarda ve boşaltılmış bir eski yerleşim yerinde toplanıp merkez olarak kullanıyor. Bu vadiye teröristlerin talimatı ile eski büyükşehir belediyesi tarafından 450 bin liralık fotoğraf çekmelik güzel bir köprü yapılmış."

''EYLEM KARARLARINI BURADA ALIYORLAR''

Körüklü Vadi’nin örgüt için çok stratejik bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Akgül, şöyle konuştu:

"Örgüt mensupları Kuzey Irak’tan Feraşin Yaylası’na oradan da Körüklü Vadisi’ne gelip bölgemizde yapacakları bütün terör eylemlerinin kararını alıyorlar. Çatak ilçe merkezi, Bahçesaray, Van ve Bitlis Hizan’a kadar yapılacak eylem için teröristler Körüklü’den çıkıp bu köprüden geçiyorlar. İşte bu köprüyü sökerek elde ettiğimiz malzemelerle ilçe merkezindeki 3 köprüyü yenileyeceğiz."

AKGÜL’DEN TERÖRİSTLERE "TESLİM OL" ÇAĞRISI

PKK’lı teröristlere teslim olmaları yönünde çağrıda da bulunan Akgül, "Buradan bütün PKK’lı teröristlere sesleniyorum; Artık gelin devletin şefkatli kollarına teslim olun. Çünkü bizim milletimizin sinesi geniştir. Eğer pişman olmuşsa, suça karışmışsa cezasını çeker. Hiçbir suça  karışmamışsa da zaten etkin pişmanlık yasasından yararlanarak serbest kalmakta. Bunların gittiği yol; yol değil. 40 yıldır aynı yoldan gittiler ve çoğu 40 yaşını göremeden öldü. Eğer pişmanlık duyuyorlarsa devletimizin şefkatli kollarında onlara da yer var. Gelip teslim olurlarsa kendileri de yaşamaya devam ederler" dedi.

Cumartesi, 10 Haziran 2017 23:58

Okulların Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

Çatak genelinde eğitime katkı noktasında yaptığı çalışmalarla taktir topluyor. Bu kapsamda belediye ilçe merkezindeki bütün okulların bahçe ve çevre düzenlemesini kısa zaman içinde tamamlayarak okulların görünümüne renk kattı.

Göreve geldiği günden itibaren eğitim yuvalarının modern bir görünüme kavuşması için büyük çaba göstere Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, bu yöndeki çalışmalarını kısa sürede tamamladı. Merkez mahalleler ve kırsaldaki okulların ihtiyaçlarını tek tek belirleyen ve gelen talepleri hızlı bir şekilde değerlendiren Kaymakam ve Başkan Vekili Akgül, başta okulların çevre düzenlemesi olmak üzere, derslikler ve pek çok alanda eğitime büyük katkı sunuyor. Bütün okulların çevre düzenlemesini tamamlayan belediye ekipleri, tadilat ihtiyacı olan derslikleri de elden geçirdi. Yapılan çalışmalarla ilçedeki bütün okullar daha güzel bir görünüme kavuştu.

KALİTELİ EĞİTİM İÇİN DAHA GÜZEL OKULLAR

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Akgül, “Eğitime büyük önem veriyoruz. Eğitimde başarının desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha güzel ortamlarda eğitim verilmesini sağlamaktır. Temiz ve güzel bir okulda daha kaliteli eğitim olur. Biz bu konuda imkanlarımız dahilinde okullarımıza destek vereceğiz" dedi.

Sayfa 1 / 15

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Parçalı Bulutlu

23°C

Çatak

Parçalı Bulutlu

Nem: 34%

Rüzgar: 9.66 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr