Güncel Haberler

Çatak Belediyesi

Van’ın Çatak ilçesinde bulunan bir anaokulu bölgede bir ilki gerçekleştirerek, çocukların bireysel gelişimine odaklanan Montessori eğitim sınıfı düzenlenen törenle açıldı.

Bilgi Anaokulunda Çatak Belediyesi tarafından desteklenen Montessori Eğitim sınıfının açılış kurdelesini Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen Hanımefendi, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Karakoç, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve Anaokulu Öğretmeni Fatma Çelebi kesti.

Açılışın ardından sınıfı gezen Kaymakam Türkmen, Anasınıfı Öğretmeni Fatma Çelebi’den sınıfta bulunan materyaller hakkında bilgi aldı, öğrencilerle sohbet etti.

Burada dehaların yetişeceğini belirten Türkmen, "İlçemizde Anaokullarında başlattığımız çalışmalar sayesinde kendine özgüveni olan insanlar yetişecek. Eğitimin üst sıralara çıkması için ilgili kurum amirleri ile planlamamızı yaptık. Eğitime temelden başlamak gerek. Anaokullarımızda, anasınıflarımızda tıpkı özel okullarda olduğu gibi İngilizce eğitimine başladık. Şimdi de Montessori Sınıfının açılışını yaptık. Bu tür sınıflarımızın devamı gelecek. Montessori Sınıfı uzun ve emek dolu bir süreçten sonra oluşmuştur. Azminden dolayı ve Van Eğitimde İyi Örnekler yarışmasında “Montessori Sınıfıma Geldi” adlı projeyle de birincilik almasından dolayı Öğretmenimizi tebrik ediyorum. Bilgi Köyü Montessori Anasınıfındaki sevgili öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi

Bilgi Anaokulu Öğretmeni Fatma Çelebi "İlk atandığımda sınıfımın eksikliklerini belirleyerek köy okulları destek fonlarına başvuruda bulundum ve bize dönüş sağladılar ve umudumuzu canlandırdılar. Bride to Turkey Fund ailesinin gönderdiği materyaller, Sayın Kaymakamımız Hamza Türkmen’in yaptırdığı Mobilyalar ile Montessori Anasınıfı oluşturduk. Azim ettik, çok emek verdik, gece gündüz çalıştık, ürettik, hayal ettik ve başardık. Bir öğretmen hayal edip çalıştığı takdirde imkânsızlık yoktur. Montessori Anasınıfında öğrencilerimiz boya malzemeleriyle Usta Joan Miro’nun eserlerini yapıp Sürrealizmi tanıyorlar. Şövale, tuval, palet ve fırça kullanıp modern sanat çalışmalarıyla ufuklarını genişletiyorlar. Müzik ve Dramatik Oyun Merkezinde öğrenciler materyalleri aktif olarak kullanıp sanatın, müziğin güzelliğini keşfediyorlar. Matematik materyalleri ise öğrencilerin zihinlerini geliştirip bilişsel zekâlarını arttırmaya yönelik bilgiler içeriyor. Fen Merkezimiz birçok materyal ile Bilgi Anasınıfının gözdesi oldu. Bu anlamda bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’e sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” Dedi.

Anaokulu Öğretmeni Fatma Çelebi, konuşmasının ardından Montessori eğitim sınıfına katkılarından dolayı öğrencileri ile hazırladığı tabloyu Kaymakam Türkmen’e taktim etti.

Konuşmaların ardından Öğrenciler tarafından Açılışa katılanlara mini konser verildi. Kaymakam Türkmen ve Eşi Pınar Türkmen tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildikten sonra program sona erdi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen'in eşi Pınar Türkmen Şehit Ailesini ziyaret etti.
Pınar Türkmen Çatak Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Müdürlüğüne bağlı Aile Destek Eğitim Merkezi (ADEM) Koordinatörü Şengül Aydın ile birlikte 1989 Yılında Teröristler ile silahlı çatışmada şehit olan güvenlik Koruyucusu Şemsettin Sungur’un Eşi Safiye Sungur’u ziyaret etti.
Pınar Türkmen, "Şehitliği Allah herkese nasip etmiyor. Senin eşin en yüce makamlardan olan şehitlik makamında. Sizlerin ve şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz" diyerek Devlet ve millet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olacağız dedi.
Şehit eşi Safiye Sungur ise Kaymakam Ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen'in eşi Pınar Türkmen'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Güvenlik Koruyucusu Ercan Alyar için Bilgi Mahallesinde kurulan taziyeye katıldı.

Kaymakam Türkmen, beraberinde Kurum Amirleri  ile birlikte ilçeye bağlı Bilgi Mahallesinde gerçekleştirdiği taziye ziyaretinde, Merhum Ercan Alyar’ın Babası Sıddık Alyar ve ailenin diğer fertlerine sabır ve başsağlığı; Merhuma ise Allah’tan rahmet dileklerinde bulundu.

İlçe Müftüsü Mehmet Sain'in Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Merhum güvenlik korucusu için dualar okundu.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen; mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinliyor, eksiklikleri yerinde tespit ederek sosyal devlet anlayışını sürdürüyor.

Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen, bu ayki ilk ziyaretini ilçeye 5 kilometre uzaklıktaki Sözveren Mahallesine yaptı. Türkmen'e ziyarette Eşi Pınar Türkmen, Jandarma Komutanı Serkan Karakoç, Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti İlçe Teşkilatı, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Raci Selçuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, Nüfus Müdürü Metin Bayram, VEDAŞ Çatak İşletme Şefi Abdulrezzak Selçuk, SYDV Müdürü Aydın Babur eşlik etti.

 Sözveren Mahalle Muhtarı Nihat İnan ve vatandaşlar tarafından karşılanan Kaymakam Türkmen ve ekibi ilk olarak Sözveren Mahalle Camisinde vatandaşlarla birlikte namaz kıldı. Kılınan Cuma Namazının ardından erkeklerle taziye evinde, kadınlarla mahallede bir evde toplantı yapan Başkan Vekili Türkmen, mahallenin ihtiyaçları ve vatandaşların taleplerini dinleyerek not aldı. Kaymakam Türkmen Mahalle ziyaretini 98 yaşında yatalak hasta olan Ferman İnan’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra sonlandırdı ve ilçeye döndü.

Vatandaşlar Belediyenin hizmetlerinden memnun olduklarını belirterek, Türkmen'e teşekkür etti.

Van’ın Çatak ilçesinde 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ADEM (Aile Destek Eğitim Merkezi) Çatak şubesinde program düzenlendi.

 Düzenlenen programa Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen, SYDV Müdürü Aydın Babur ve ADEM’de kurs alan bayanlar katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, ADEM’de görevli giyim üretim teknolojisi öğretmeni Sevim Türkmen’in konuşması ile devam etti.

 Daha sonra Kaymakam Türkmen, kadının hayatımızdaki yerine değinerek, “Bütün insanlar eşittir. Bizim tarihimizde kadına hep insan muamelesi yapıldı. Biz kadına hiçbir zaman insanlığın altında muamele yapmadık. Peygamber Efendimiz dönemine kadar gidelim, bakın 1500 yıl öncesinden bahsediyorum. Peygamber Efendimiz kadınlara ayrı okul kurar, erkeklere ayrı okul kurardı. Kadın okumaz diyen zihniyete bunu bir sorun. Peygamber Efendimizin eşlerinin tamamı öğretmendir. Diğer kadınlara İslam’ı öğretirler, ahlakı öğretirler, eğitim verirdiler ve bu eğitim medreselerde yüzyıllarca devam ederdi. Osmanlı zamanına gidelim kadın faktörünü düşünün hiç sarayda itilen kakılan bir valide sultan gördünüz mü? Sen karışma elinin hamuruyla erkek işi bunlar denilebiliyor mu? Valide Sultan sarayda padişahtan sonraki en önemli figürdür, en yetkili kişidir. Kadın çalışır, okur kadın güçlüdür. Kadın güçlüyse erkek güçlüdür, güçsüz bir kadın güçsüz bir aile demektir. Kadının ne kadar hakkı var toplumun o kadar hakkı var. Aile ne kadar güçlü toplum o kadar güçlü, toplum ne kadar güçlü devlet o kadar güçlüdür. Bizim kadınların toplum hayatına girmesine ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

 Sanat Merkezinde ders veren müzik öğretmenlerinin sunmuş olduğu müzik dinletisi ile program sona erdi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Belediye Konferans Salonunda muhtarlarla toplantı yaptı.

Başkan Vekili Türkmen başkanlığındaki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda mahallelerin sorunları ele alınarak muhtarların istek ve talepleri görüşüldü. Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen, gündeme gelen sorun ve eksikliklerin ilgili birimlerce takip edilmesi ve çözüm odaklı çalışmalar yapılması yönünde talimatlar verdi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, mahalle ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen,AK Parti İlçe teşkilatı ve Kurum müdürleri ile birlikte İlçe Merkezine 80 Km uzaklıkta bulunan Sırmalı ve Dokuzdam Mahallelerini ziyaret etti.

Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen vatandaşlar ile Cuma namazı kıldıktan sonra onlarla taziye evinde bir araya geldi. Sohbet ortamında halkın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Türkmen, vatandaşların taleplerini not aldırdı. Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen, " Vatandaşlara sizlerin bir ihtiyacı var mı, sorunlarınız, sıkıntılarınız var mı yerinde görmek için mahalle ziyaretlerini tüm kurum amirleri ile birlikte yapıyoruz. Amacımız Devlet elinin ulaşmadığı tek bir vatandaş dahi bırakmamaktır. " dedi.

 Kaymakam ve Başkan Vekili Hamza Türkmen’in Eşi Pınar Türkmen ise mahallede yaşayan bayanlar ile bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Van’ın Bahçesaray İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Onur Şatıroğlu ile Bahçesaray Cumhuriyet Başsavcısı ve Bahçesaray Jandarma Komutanı, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i Kaymakamlık makamında ziyaret etti.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’e Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç eşlik etti. Türkmen, Kaymakam ve Başkan Vekili Şatıroğlu ve beraberindekiler ile bir süre kaymakamlık makamında sohbet etti. İlçenin genel durumu hakkında meslektaşına bilgi veren Çatak Kaymakamı ve Başkan Vekili Türkmen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şatıroğlu ve beraberindekiler ziyaretin ardından ilçeden ayrıldı.

İstanbul Fatih Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri toplum hizmetleri projesi kapsamında Çatak Bilgi Ortaokulunda ki öğrencilerle dolu dolu 3 gün geçirdiler.

Proje öğretmenleri tarafından davet edilerek projeyi yerinde görmek amacıyla Van Çatak’a gelen 27. Dönem Ankara Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Zeynep Yıldız Van İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ile birlikte Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen’i makamında ziyaret etti.  Ziyaretin ardından Kaymakam Türkmen, Eşi Pınar Türkmen, Milletvekili Zeynep Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, AK Parti İlçe Başkan Vekili Selim Babur çalışmaları yerinde izlemek için ilçe merkezine 25km uzaklıkta bulunan Bilgi Ortaokuluna geçtiler.

Okulda öğrenciler ile karşılanan heyet her iki okulun ortaklaşa hazırladıkları müzik ve tiyatro gösterimini izlediler. Ardından Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri robotik, tiyatro, seramik, resim, tasarım ve müzik atölyeleri çalışmalarının yapıldığı sınıflara geçerek çalışmalarını davetlilere merakla izlettirdiler. 20 öğrenci ve 4 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen projeden oldukça verimli sonuçlar alındığını belirten Okul öğretmenleri bu projeyle öğrencilerin birbirleriyle eğitimlerini ve insani yetilerini paylaşması hedeflendiği söylediler.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Necati Yener,  “Projeye bizzat Van’a gelerek katılan ya da okul bünyesinde oradaki arkadaşlarına bir şeyler katarak destek olan öğrencilerimiz bu güzel etkinlikte olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Tuğba Umut öğrencilerimizle planlamasını yaptığı bu toplum hizmetleri projesiyle onlara sadece maddi bir paylaşımda bulunmak için değil aynı zamanda farklı yeteneklerini diğer öğrencilerimizle paylaşmayı hedeflediler. Öğrencilerimiz hem hazırlık sürecimizde destek olarak hem de oradaki öğrencilerle mektuplaşarak farklı yeteneklerini paylaştılar. Öğrencilerimiz robotikten tiyatroya, resimden müziğe birçok alanda eğitim vermek için hazırlandılar. Tüm bunlar hepimiz için çok kıymetli faaliyetler olduğunu düşündük ve oradaki çocuklarımıza kalıcı bir faydamızın dokunmasını istedik. Çatak’ta görev yapan öğretmenlerimizle iletişim kurduk. Katkının, desteğin, yardımın azı ve çoğu olmaz diye öğrendik bu toprakların çocukları olarak. Bu noktada bize yardımlarını esirgemeyen değerli velilerimize ve Bilgi Ortaokulunda görev yapan kıymetli öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Projemiz kalbi iyilik için atan ve emek veren herkese daima açık olacaktır.” Dedi.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Türkmen ise;

“İlçemizde eğitim alan öğrencilerimizi ve eğitim veren öğretmenlerimizi yalnız bırakmadan onlara sahip çıkıp her daim hareketlerimizle ve sözlerimizle onlara rehber olmalıyız. Her öğrencimiz bizim evladımızdır, bizler nasıl evlat yetiştirmek istiyorsak öğrencilerimizi de öyle yetiştirmeliyiz. Başta onlara; sevgiyi, saygıyı, merhameti, yoksullara yardım etmeyi, daha sonra da çağın gerektirdiği becerileri fen bilimlerini ve sosyal ilimleri öğretmeliyiz. Çocuklarımız eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına, topluma, millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerse öyle eğitim vermeli ve projelerin içinde yer almasını sağlamalıyız. İlçemize gelip misafirimiz olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine bize kattıklarından dolayı teşekkür ederiz.”dedi.

Projenin devamında ise Van’daki öğrencilerin Cağaloğlu Anadolu Lisesindeki eğitimlere katılmaları için birtakım çalışmalar yapılmaktadır.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde Eğitim gören Engelli öğrenciler öğretmenleri ile birlikte özel gösteriler sundu.

Özel Çatak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından Atatürk İlk Okulu Konferans Salon’unda düzenlenen programa Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Milli Eğitim Şube Müdürü Şükriye Ersari, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okumasının ardından Okul Müdürü Yusuf Kurt, açılış konuşmasını yaptı. Müdür Kurt; Engelli öğrencilerin normal bir hayat sürmelerinin ancak tüm toplumun desteğiyle mümkün olabilir, her engelli öğrencimizin kendine has yetenekleri var yeteneklerini sergilemeleri için onlarla yakından ilgileniyoruz. Öğretmenlerimiz ve personellerimizle birlikte öğrencilerimizi ötekileştirmeden acımadan topluma kazandırmak için özverili şekilde çalışıyoruz öğrencilerimizde yeteneklerini sizlerle paylaşmak için gösteri yapacak umarım keyifli anlar geçirirsiniz " dedi.

Okulun tanıtım videosunun Ardından okulda eğitim gören zihinsel engelli öğrencilerin, öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları gösterilere geçildi.  Sahnedeki Gelin kaynana atışması oyunu izleyicileri güldürürken, Zihinsel Engelli Fevzi Selçuk’un seslendirdiği şarkılar ise salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

Program sonunda İlçe Kaymakamı ve Başkan vekili Hamza Türkmen özel öğrenciler Öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları program ile engelli bireylerin neleri başarabildiklerine şahit olduk. Gerçekten kendilerine yakışır özel bir program hazırlamışlar izlerken büyük keyif ve heyecanla izledik öğrencilerimize, eğitim veren öğretmenlere, okul idarecilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam ve Başkan Vekili Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen protokol üyeleri programı hazırlayan öğretmen ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildikten sonra sona erdi.

Sayfa 1 / 65

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Güneşli

-2°C

Çatak

Çoğunlukla Güneşli

Nem: 67%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge ve beraberindekiler, Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel’i makamında ziyaret etti.VAN ESOB Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge ve beraberindekiler Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel’i makamında ziyaret ederek ilçede gerçekleştirilen projeler ile ilgili konuşuldu.
 • Karayolları 11.
 • Van merkez İpekyolu Belediyesi, 50 bin çocuk ve yetişkin vatandaşı çeşitli tiyatro ve sanat etkinlikleriyle buluştururken, bu sayının 250 bine çıkarılması hedefleniyor.İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, “Belediye olarak alt ve üst yapı hizmetleri kadar önem verdiği kültürel ve sosyal faaliyetlerinde, katılım sayısındaki yeni rekor hedeflerine kararlılıkla ilerliyor.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarı olan kitap fuarı kapsamında Van’a gelen yazar Emine Şenlikoğlu Kredi Yurtlar Kurumu’nda (KYK) kalan üniversite öğrencileriyle buluştu.Kredi Yurtlar Kurumu Van İl Müdürlüğü tarafından Merkez Kız Yurtları Konferans Salonunda düzenlenen programa Yazar Emine Şenlikoğlu katıldı.
 • Metin Külünk Dostluk Gurubundan Van’ın Erciş ilçesindeki 550 öğrenciye kışlık giyecek yardımı yapıldı.Erciş Cumhuriyet Savcısı Mücahid Tanılır’ın girişimleri sonucu AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk Dostluk Gurubu’nca ilçede ilk ve ortaokul öğrencinin kışlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla giysi yardımı gönderdi.
 • Van’ın Özalp ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 1 kilo 450 gram esrar ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Van’ın Özalp ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 1 kilo 450 gram esrar ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütüne üye olma ve kasten yaralama suçlarından aranan şahıs tutuklandı.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "Van İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, 14 Aralık 2018 günü, Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi’nde icra edilen operasyon sonucunda; hakkında, Başkale Sulh Ceza Hakimliğince ’silahlı terör örgütüne üye olma PKK/KCK’ suçundan 3, Van 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesince ’ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama’ suçundan 1 olmak üzere toplam 4 ayrı suçtan yakalama kararı bulunan A.T.
 • Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, 4’üncü etabın alt yapı ve parselleme çalışmalarının tamamlandığını ifade ederek, “Buraya gelecek olan tüm yatırımcılarımızın her anlamda yanında olacağız” dedi.Konuyla ilgili açıklamada bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, 2000 yılında kurulan Organize Sanayi Bölgesinin 5 etaptan oluştuğunu ifade ederek, 1,2 ve 3’üncü etaplarının tamamlanarak tahsis edildiğini söyledi.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, parkomata 2019 yılında da zam uygulamayacak.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, parkomata 2019 yılında da zam uygulamayacak.
 • VAN (İHA)
 • Van Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, beraberindeki Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fikret Yılmaz ile Van Kitap Fuarını ziyaret etti.Organize Sanayi Bölgesi’nde Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki fuarı ziyaret eden ve minik öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve Daire Başkanı Fikret Yılmaz, daha sonra kitapların sergilendiği stantları gezdi.
 • Van’ın Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın, eğitime destek vermeye devam ediyor.Saray ilçesindeki lise 12.
 • Van’ın Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın, eğitime destek vermeye devam ediyor.Saray ilçesindeki lise 12.
 • Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yerli üretime destek amaçlı kermes düzenlendi.Hazreti Ömer Camii yanında düzenlenen kermeste konuşan AK Parti Van Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, üretmenin ve üretileni tüketmenin bir toplumun ayakta kalması için önemli dengelerden biri olduğunu ifade ederek, bu dengeyi en iyi sağlayacak olanın ise kadınlar olduğunu söyledi.
 • Erciş ilçesinde kamyonetin kasasındaki özel bölmeye gizlenmiş 5 bin 760 paket sigara ele geçirildi
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda bin 262 paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Gürpınar İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince Hakkâri-Van karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine 34 plaka sayılı bir araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde 24 bin 690 paket kaçak sigara ele geçirildi.Van İl Jandarma Komutanlığına bağlı Alpaslan Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince, Van-Erciş karayolu üzerinde yapılan yol kontrolü esnasında, durdurulan açık kasa kamyonette arama yapıldı.
 • Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 6 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Özalp İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince, Van-Özalp karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine bir araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • Van’da polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 6 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Özalp İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince, Van-Özalp karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine bir araçta arama yapıldığı belirtildi.
 • AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret etti.AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, beraberindeki heyetle ilk olarak Saray ilçesine geldi.
 • AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret etti.AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, beraberindeki heyetle ilk olarak Saray ilçesine geldi.
 • Van’ın Başkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yeni Filizler Yeşeriyor’ projesi kapsamında Antalya’daki tarihi yerler ile Akdeniz Üniversitesine gezi düzenlendi.Başkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yeni Filizler Yeşeriyor’ projesi kapsamında lise son sınıfta eğitim gören ve üniversiteye hazırlanan 250 öğrenci, 3 grup halinde uçakla Antalya’ya götürüldü.
 • Van’ın ilk beş yıldızlı oteli olan Elite World Van Hotel yılbaşı gecesi için müzik dolu bir gece hazırladı.Görkemli bir atmosferde özel performansların gerçekleşeceği gecede; Şoreş, Cihan Yüksel & Gülsüm Hasar ve Orkestrası sahne alacak.
 • Van’ın ilk beş yıldızlı oteli olan Elite World Van Hotel yılbaşı gecesi için müzik dolu bir gece hazırladı.Görkemli bir atmosferde özel performansların gerçekleşeceği gecede; Şoreş, Cihan Yüksel & Gülsüm Hasar ve Orkestrası sahne alacak.
 • Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan kitap fuarı devam ediyor.EXPO Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen kitap fuarına, 150 yayınevi ve 150 yazar katılıyor.
 • Van’ın Saray Belediyesi tarafından başlatılan karla mücadele çalışmaları devam ediyor.Saray Belediyesi ekipleri, dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından ilçe merkezi ve mahallerdeki çalışmalarını sürdürüyor.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ‘okul güvenliği’ uygulaması yapıldı.2018-2019 eğitim öğretim döneminde çocukların güven ortamı içerisinde okullarına gidip gelmelerini sağlamak maksadıyla Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor.
 • Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 57 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, çığ ve buzlanma uyarası yapıldı.Van’da dün etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
 • Van’ın İpekyolu ilçesindeki bir adreste yapılan aramada 38 adet tombala makinesi ile 33 adet tombala makinesinde kullanılan tabla ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği görevlilerince çalışma yapıldığı belirtildi.
 • Van’ın Özalp ilçesinde yağan olan kar, hayatı olumsuz etkiledi.Özalp ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan fırtına, gün içerisinde yerini kar yağışına bıraktı.
 • VAN (İHA)
 • Van’ın Gevaş ilçesinde iki gündür etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi çatılar uçtu.Gevaş’ta iki gündür etkili olan şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiliyor.
 • VAN (İHA)
 • Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından su ürünleri yetiştiricilerine 5 ayrı destekleme yapılacağı bildirildi.Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş tarafından yapılan açıklamada, Van genelinde su ürünleri yetiştiricilik belgesine sahip 38 adet tesis olduğunu, bu tesislerin de 30 adedinin karada kurulu beton ve toprak havuzlarda, 8 adedinin ise barajlarda kurulu ağ kafeslerde faaliyet gösterdiğini söyledi.
 • Yeni hizmet binasına taşınan Van İl Müftülüğüne hac kayıtları için başvuranlar, nezih bir ortamda numaratör sistemiyle numaralarını alarak işlemlerini yapıyor.Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Müftüsü Nimetullah Arvas, her sene hac kayıt döneminde büyük yoğunluk ve uzun kuyruklar oluştuğunu hatırlatarak, “Bazen sıra beklemede sıkıntılar oluşuyordu.
 • Yeni hizmet binasına taşınan Van İl Müftülüğüne hac kayıtları için başvuranlar, nezih bir ortamda numaratör sistemiyle numaralarını alarak işlemlerini yapıyor.Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Müftüsü Nimetullah Arvas, her sene hac kayıt döneminde büyük yoğunluk ve uzun kuyruklar oluştuğunu hatırlatarak, “Bazen sıra beklemede sıkıntılar oluşuyordu.
 • Van’ın Çatak ilçesinde bulunan bir anaokulunda çocukların bireysel gelişimine odaklanan ‘Montessori Eğitim’ sınıfı açıldı.Bilgi Anaokulunda Çatak Belediyesi tarafından desteklenen ‘Montessori Eğitim’ sınıfının açılış kurdelesini; Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, eşi Pınar Türkmen, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Karakoç, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve Anaokulu Öğretmeni Fatma Çelebi kesti.
 • Van’ın Çaldıran ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.Çaldıran Belediye Başkanlığının oluşturduğu karla mücadele ekipleri, etkili olan kar yağışının ardından harekete geçti.
 • Van’ın Çaldıran ilçesinde etkili olan kar yağışının ardından belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.Çaldıran Belediye Başkanlığının oluşturduğu karla mücadele ekipleri, etkili olan kar yağışının ardından harekete geçti.
 • Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü arasında TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarını destekleme konusunda işbirliği protokolü yapıldı.Van il geneli ve ilçelerindeki okullarda bulunan öğrencilerin TÜBİTAK Ortaokul/Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Proje Yarışmalarına daha iyi hazırlanmaları ve bu konuda Yüzüncü Yıl Üniversitesinden akademik destek ve çalışma mekanları tahsisi yapılması amacıyla işbirliği protokolü yapıldı.
 • Van Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü arasında TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarını destekleme konusunda işbirliği protokolü yapıldı.Van il geneli ve ilçelerindeki okullarda bulunan öğrencilerin TÜBİTAK Ortaokul/Orta Öğretim Öğrencileri Arası Araştırma Proje Yarışmalarına daha iyi hazırlanmaları ve bu konuda Yüzüncü Yıl Üniversitesinden akademik destek ve çalışma mekanları tahsisi yapılması amacıyla işbirliği protokolü yapıldı.
 • Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından "Su Kaynaklarının Balıklandırılması” projesi kapsamında Van’da balıklandırma çalışmaları devam ediyor.Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Van Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, insanların çevreyi bilinçsizce kirletmesi ve avlanmasıyla birçok türü tükenme noktasına getirdiğini söyledi.
 • Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 4 bin 389 paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 11-12-13 Aralık 2018 tarihleri arasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Tuşba ilçesinde çalışma yapıldığı belirtildi.
 • Bugüne kadar başta Londra ve Edinburg olmak üzere Avrupa’da 400 defadan fazla sahnelenen “Tavşan Aranıyor” çocuk oyunu Türkiye turnesi kapsamında Van’da sahnelendi.TEGV Feyyaz Tokar Eğitim Parkında 300 çocuğun katılımıyla sahnelenen oyun büyük ilgi gördü.
 • Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç.
 • İpekyolu ilçesinde 33 kilo 595 gram eroin ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı
 • İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi, 100 milyon lira maliyetli "İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi" ve 150 milyon lira maliyetli "Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi" projeleriyle önemli çevre yatırımlarını kente kazandırıyor - Mayıs ayında yapımına başlanan ve 2020'de tamamlanması planlanan arıtma tesisi ile kentin 2050 yılına kadar kanalizasyon sorunu çözülecek ve tam arıtma sağlanarak Van Gölü kirlilikten kurtarılacak - "Yap-işlet-devret" modeliyle 150 milyon liralık katı atık projesini kasasından para çıkmadan yaptıracak belediye, eski çöp depolama alanı ile yeni tesisten elde edilecek elektrik enerjisinden de yıllık yaklaşık 5 milyon lira kazanç elde edecek - Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ülker Cem Kaplan: - "Çevre yatırımları ile Van'ı daha yaşanabilir, daha turistik, Van Gölü'nü daha yüzülebilir hale getirmiş olacağız"
 • Van’ın İpekyolu ilçesinde polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 18 bin 250 paket kaçak sigara ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, İpekyolu ilçesi Bakraçlı Mahallesi’nde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine bir aracın durdurulduğu belirtildi.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr