Güncel Haberler

×

Uyarı

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.

Salı, 21 Şubat 2017 10:25

Tarihi

Çatak 645’te yöreye gelen Araplar tarafından kurulmuştur. Daha sonra Bizans İmparatorluğu’ nun eline geçen Çatak 1071 Malazgirt Meydan Muharebesiyle Anadolu’ya gelen Türkler tarafından fethedilmiştir. Selçuklu Devleti’nin  idaresinde bir müddet  kaldıktan sonra 1100 yılında Sökmenli  Devlet’ inin  yönetimine  geçmiştir.  1243  Kösedağı  Savaşı  ile  Moğol istilasına  uğramış olan  Çatak 1350 yılından sonra Hakkari Beyliği’nin eline geçmiştir. Timur’un Anadolu Seferine kadar Hakkari Beyliği’nin idaresinde kalan ilçe daha sonra İran’da bulunan Safevi Devleti’nin hakimiyeti altına girmiştir. 1548 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Osmanlı Devleti’nin hakimiyeti altına girmiştir.

Çatak Osmanlı İmparatorluğu tarafından 1830’lu yıllarda büyük bir kasaba haline getirilmiş olup, uzun süre Hakkari Derebeyliğine bağlı olarak kalmıştır. İlçenin eski adı ŞAĞI HAKKARİ olup, 1865 yılında İlçe teşkilatına kayıt edilirken ŞİTAK adını almıştır. Cumhuriyet İdaresi kurulduktan sonra İlçenin adı Çatak olarak değiştirilmiştir.

1914-1915 yıllarında Çatak ilçesi Rus işgaline uğramıştır. İmparatorluk zamanında Şark Vilayetlerinin birçoğunda olduğu gibi Çatak merkez ve köylerinde azınlık halinde Ermeniler yaşamaktaydı. Birinci Dünya Savaşı yıllarında ( 1914-1915 ) Van Vilayeti ve civarı Ruslar tarafından işgal edilince Çatak İlçesi’ de bu işgalden kurtulamamıştır. İşgal sırasında Ruslarla birlik olan Ermeniler, Rusların himayesi ile Türklere çok zulüm ve işkence yapmış, bir çok Türk’ü şehit etmişlerdir. Bu nedenle o zamanlarda Ermenilerin saldırısına biraz olsun karşı koymak için belli sayıdaki Çatak’ lı Türk, şimdiki Karşıyaka ile Alaçam Mahallelerini inşa ederek İlçe merkezini işgal eden Ermenilerin İlçeyi terk etmeleri için zemin hazırlamışlardır.

1917 yılında Rusyada çıkan ihtilal ile Çarlık idaresi devrilip yerine Bolşevik idaresi kurulunca, Rusya yurdumuzdaki askeri birliklerini çektiği sırada Ermenilerin bir kısmı İran’a bir kısmı Rusya’ya, bir kısmı da Irak’a olmak üzere İlçemizi terk etmişlerdir.

llçemizin sınırlarında tarihi eser olarak üç kemer köprü vardır. Bu köprülerden birisi ilçenin içerisinde olup Sortkin Çayı üzerinde geçit vermekte ve halen kullanılmaktadır. Diğer iki köprü “Holkan ve Zırıl” Norduz Deresi üzerinde olup, dere üzerinde halen geçit veren yerlerdir. Köprülerin Selçuklulardan kaldığı sanılmaktadır. İlçe mıntıkasında Milattan önce 330 senesinde Doğu Hun İmparatorluğu’nun Alanlılar’ın Kuzey Kafkasya’daki yerlerini almaları üzerine gerek Alanlılar ve gerekse Orta Asya’daki dağlık mıntıkada bulunan “Artuş Şehri” civarındaki yerleri Doğu Hunlar’ın eline geçen Türk aşiretleri, Hunlar ile birlikte Mezopotamya’ya gelmişlerdir.

Öz vatanları olduklarını söyledikleri Kuzey Kafkas ve Artuş Şehri ile iklim ve doğa şartları aynı olan İlçemizin Narlı Nahiyesi mıntıkasına o zaman geldikleri ve Alanlılar ile Artuş aşiretleri olarak yerleştiklerini ve halen Alanlılar Yaylası olan Tırşın’de büyük taşlar üzerine yapılmış ağaç resimlerine ilaveten bu ağacın dalına ön ayağını uzatmış keçi resmi ile taş üzerindeki keçinin arkasında kurt resmi bulunan birkaç taş eser ile atalarını izaha çalışmışlardır. Bu taşlar üzerindeki resimlerin dedelerinden (Atalarından) kalma eserler olduğunu söylemektedirler.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu

Çatak

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından “Saha ve Çatı Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projelerinin Finansmanı” bilgilendirme semineri düzenlendi.Van TSO Tuşba Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinde, GES projelerine sağlanan destekler anlatıldı.
 • VAN (İHA)
 • Van'da öğrenciler AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
 • Van Berberler Kuaförler Odası ve Kaya Kozmetik tarafından ortaklaşa düzenlenen bayan kuaförlere yönelik keratin bakımı, saç renklendirme ve türban eğitimleri verildi.Bayan kuaförlere yönelik verilen uygulamalı eğitim seminerinde keratin bakım, saç renklendirme ve türban eğitimleri alanında uzman eğitmenler Müjdat Darcan, Servet Memiş ve Leyla Bozkaya tarafından verildi.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, belediye bünyesinde hizmet veren refakatçi misafirhanesinde konaklayan hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya geldi.Van’da hasta ve hasta yakınlarının yuvası haline gelen refakatçi misafirhanesi, 2 yılda her ay ortalama 2 bin 500 kişi ağırladı.
 • Van’ın Tuşba Belediyesinin karla mücadele ekibi, dün etkili olan kar yağışının ardında ilk mesaisine başladı.Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan karla mücadele ekibi, ilçe genelinde yol ve kaldırımlarında kar temizleme çalışmalarına başladı.
 • Van’ın Edremit Belediyesi, dünden beri etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Edremit ilçesinde etkili olan kar yağışıyla birlikte belediye ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarına geceli gündüzlü devam ediyor.
 • Van’da tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla büyükşehir belediyesince daha önce açıklanan 24 proje kapsamında, 4 kırsal mahallede toplam 970 hektar alan su ile buluşturulacak.Geçtiğimiz günlerde Van Büyükşehir Belediyesi, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DAP) sunduğu 24 projenin gerçekleştirileceği açıklamıştı.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Mühendislik Fakültesinde 2 gün süren “STEM Makers Fest /Expo” etkinliği bilim ve teknoloji meraklılarını bir araya getirdi.Bugüne kadar 200 bine yakın bilim ve teknoloji meraklısını bir araya getiren STEM & Makers Fest/Expo; Ankara, Konya, Kocaeli, Antalya, Mersin, Adıyaman, Diyarbakır ve Gaziantep’den sonra Van’da da meraklılarıyla buluştu.
 • Van’da etkili olan kar yağışıyla birlikte İpekyolu Belediyesi ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.İpekyolu Belediyesi, karla mücadele kapsamında 7 ayrı ekiple vatandaşların günlük hayatlarının etkilenmemesi için 20 merkez ve 30 kırsal mahallede kar temizleme ve yol açma işlemlerini sürdürüyor.
 • Van Gönül Elçileri Topluluğu, gönüllü diş hekimleriyle birlikte Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yaparak onlara diş macunu ve fırçası hediye etti.Van Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Cahit Eldemir’in önayak olduğu çalışmada, aralarında gönüllü iki diş hekiminin de olduğu 10 kişilik Van Gönül Elçileri Topluluğu üyesi, il müdürlüğü bünyesindeki Sevgi Evlerini ziyaret ederek çocuklar için ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.
 • Gönül Elçileri Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olanları andı
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Atletizm Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü olan Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Takımını ödüllendirdi.Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da gerçekleştirilen U16 Kulüplerarası Atletizm Türkiye Şampiyonasında Van Büyükşehir Belediyesini temsil eden Gençlik ve Spor Kulübünün, kızlar U16 takımı aldıkları kupayı Vali Bilmez’e takdim etti.
 • Van’da etkili olan kar yağışından dolayı büyükşehir belediyesi, cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması başlattı.Gece saatlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte vatandaşların sıkıntı yaşamaması için harekete geçen karla mücadele ekipleri, kar yağışına rağmen mücadelesini sürdürüyor.
 • Van’daki Vestel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında oluşturdukları kitap kılıflarıyla hem kitapların sonraki nesillere ulaşmasını sağlayacak hem de elde edilen gelirle ihtiyacı olan çocukların eğitimine destek olacaklar.İpekyolu ilçesine bağlı Vestel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Sıfır Atık’ projesine destek olmak amacıyla atık kumaşlardan kitap kılıfları oluşturdu.
 • Meteoroloji 14.
 • Van’ın Erciş ilçesindeki Çataltepe İlkokulu öğrencileri, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu’nu ellerindeki Türk bayrakları ve söyledikleri ‘Bayrak’ şiiriyle karşıladı.İlçeye 28 kilometre uzaklıkta bulunan Çataltepe İlkokulu muhtarı ve öğretmenleri, okullarına ihata duvarı yapmak için Erciş Belediyesine müracaat ettiler.
 • Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 30 adet kombine bilet alarak, Vanspor Futbol Kulübüne destek verdi.Türkiye Futbol Federasyonu 2.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.Van’da dün etkisini gösteren kar yağışı, gece saatlerinde yüksek kesimlerde yerini tipiye bıraktı.
 • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Van Genç Girişimciler İcra Kurulu (GGK) aylık olağan toplantısı gerçekleştirildi.Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu Üyesi Eren Görsel Görmen’in de yer aldığı toplantıya, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da katıldı.
 • Van’ın Edremit Belediyesi, Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle insan hakları konusunda öğrencilere yönelik seminer verdi.Edremit Belediyesi, insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla ‘Evrensel Bildirge’nin kabul edilişinin yıldönümü olan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla öğrencilere yönelik eğitim çalışması düzenledi.
 • Van İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar’ etkinliği kapsamında Şair-Yazar Ali Ayçil okurlarıyla buluştu.Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle ‘Gençlere İlham Veren Konferanslar’ etkinliğinin beşincisi gerçekleştirdi.
 • Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ), “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” kapsamında Mısır zindanlardaki masumlara mektup gönderdi.Van’da 54 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Van SDİ üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü çerçevesinde İHH Van Şubesinde buluştu.
 • ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ataşesi Karla Daniels, Van STEM&Makers Expo’ya katıldı.ABD Adana Kültür ve Eğitim Ataşesi Karla Daniels, 7-8 Aralık 2019’da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde gerçekleşen STEM & Makers Expo’da açılış konuşmasını yaptı.
 • Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke’yi ziyaret etti.Yoğun bir tempo içerisinde belediye hizmetlerini yürüten Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine de aralıksız devam ediyor.
 • Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 2019 yılında yapılan yatırım ve çalışmalarla 2020 yılı hedeflerinin ele alındığı ‘Birim Müdürleri Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi.Belediye Başkanı Salih Akman başkanlığında belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.
 • Van’ın Gevaş ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu, sincap avlayan 1 kişiye toplam 2 bin 426 TL idari ve tazminat para cezası kesilirken, 2 Sincap’a da el konuldu.Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Van-Bitlis karayolu üzerinde bulunan Balaban Kontrol Noktasında yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında bir kamyonete arama yapıldı.
 • Van’ın Gevaş ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu, sincap avlayan 1 kişiye toplam 2 bin 426 TL idari ve tazminat para cezası kesilirken, 2 Sincap’a da el konuldu.Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Van-Bitlis karayolu üzerinde bulunan Balaban Kontrol Noktasında yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında bir kamyonete arama yapıldı.
 • Van’ın Gevaş ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu, sincap avlayan 1 kişiye toplam 2 bin 426 TL idari ve tazminat para cezası kesilirken, 2 Sincap’a da el konuldu.Gevaş İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Van-Bitlis karayolu üzerinde bulunan Balaban Kontrol Noktasında yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında bir kamyonete arama yapıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan yaban ve sokak hayvanlarını unutmadı.Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, sokak ve yaban hayvanlarının kış aylarındaki yiyecek ihtiyacını karşılamak için çalışma başlattı.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, Şabaniye Mahallesi Çayüstü Sokaktaki 35 evin yeni içme suyu hattını bağladı.Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepleri karışlamak için yoğun mesai harcıyor.
 • AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Milletvekili İrfan Kartal, yayımladığı mesajda, “Bugün, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilişinin 71.
 • Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu üyeleri tarafından Gevaş ilçesinde düzenlenen şiir ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı.Gevaş Belediyesi işbirliğiyle yapılan program, O Ses Türkiye’nin Vanlı yarışmacısı Refik Kahraman ve orkestrasının müzik ziyafeti, dinleyicileri adeta mest etti.
 • Van Gönül Elçileri Topluluğu, devlet koruması altındaki çocuklarla birlikte ‘Kariyer Zirvesi’ etkinliğine katıldı.Van Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki evlerde kalan 17 çocuk ve 3 bakım elemanı, Van Gönül Elçileri Topluluğu üyeleriyle birlikte Van’da düzenlenen ‘Kariyer Zirvesi’ne katıldı.
 • Van Gönül Elçileri Topluluğu, devlet koruması altındaki çocuklarla birlikte ‘Kariyer Zirvesi’ etkinliğine katıldı.Van Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki evlerde kalan 17 çocuk ve 3 bakım elemanı, Van Gönül Elçileri Topluluğu üyeleriyle birlikte Van’da düzenlenen ‘Kariyer Zirvesi’ne katıldı.
 • Van'da kömürlükte uyuşturucu saklayan şüpheli tutuklandı
 • Meteoroloji 14.
 • Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış tarafından eğitim çağındaki çocukların sinema kültürü kazanmaları ve teknolojinin getirdiği yenilikleri keşfetmeleri amacıyla ilçedeki okullarda 3D sinema gösterimi başladı.Kültür sanat etkinliklerini okullara taşıyan Gürpınar Belediyesi, ilk 3D sinema gösterimini Bozyiğit Ortaokulundaki öğrencilerle buluşturdu.
 • Haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP'li Muradiye ve Özalp belediye başkanları ile bir meclis üyesi tutuklandı
 • Van merkez İpekyolu ilçesine meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye göre kaza, İpekyolu ilçesi Seyit Fehim Arvasi Mahallesinde meydana geldi.
 • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi, ulaşım sorunları için Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret etti.YYÜ Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Abdulkadir Teymuroğlu ve konsey üyeleri, Vali Bilmez’i belediyedeki makamında ziyaret etti.
 • İsrail’de 14 ülkeden 104 sporcunun katılımıyla düzenlenen Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında Vanlı milli haltercisi Şahin Çelik Avrupa ikincisi oldu.Alınan başarılı sonuçtan memnun olduğunu söyleyen Şahin Çelik’in Milli Antrenörü Cihan Ertunç, Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonasında koparmada 86 kiloda gümüş, silkme 99 kiloda beşinci, toplam puanlarıyla 185 kilo kaldırarak Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Şahin Çelik’i kutladığını belirterek, “Her geçen gün başarı çıtasının artarak devam ettiği halter branşındaki başarılarımız; bizlerin disiplinli ve kararlı bir şekilde daha güzel başarılara imza atmamızı sağlıyor.
 • Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 71.
 • Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Kaymakam Aslan, yayımladığı mesajda, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1948 yılında kabul edildiği 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nün bu yıl 71.
 • Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Vanspor Futbol Kulübüne destek amaçlı belediye personeli için 30 adet kombine bilet aldı.Vanspor’un TFF 2.
 • Van’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.Van’da sabah saatlerinde başlayan ve şiddetini artıran kar, kısa sürede etrafı beyaza bürüdü.
 • Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, tüm insanlığı dürüstlüğe ve doğruluğa davet eden Hazreti Mevlana’nın, felsefesiyle dünyamızı aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.7-17 Aralık Mevlana Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Say, “İnsanlığa ahlak, din, ilim ve akıl yolunda heyecan katarak yeni ufuklar açan Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin insan düşüncesine verdiği en büyük mesaj aşk, sevgi ve birliktir.
 • Van Valiliği, kentte yapılacak bazı eylem ve etkinlikleri 15 gün süreyle yasakladı.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 10 Aralık 2019 tarihinden geçerli 24 Aralık 2019 tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile Van ili coğrafi sınırları içerisinde, açık alanlarda düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık hava toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması vb.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, Özalplı öğrencilere kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdirdi.Eğitime verdiği desteklerle birçok öğrencinin gelişimine katkı sunan Van Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan öğrencileri tarihi mekânlarla buluşturmaya devam ediyor.
 • Van Gönül Elçileri Topluluğu, mağdur bir ailenin ihtiyaç duyduğu gereksinimleri temin ederek, örnek bir çalışmaya imza attı.Van’ın Altıntepe Mahallesi’nde bulunan ve yoksul oldukları tespit edilen iki çocuklu bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamak için kapsamlı bir çalışma başlatan Van Gönül Elçileri Topluluğu, sponsor desteğiyle temin edilen kömür, gıda malzemeleri, kışlık giyecek ve ayakkabılar ile çocuklar için temel ihtiyaçları aileye teslim etti.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr