Güncel Haberler

Perşembe, 27 Aralık 2018 20:20

Çatak Belediyesi İle Tapu Ve Kadastro Arasında Protokol İmzalandı

Çatak Belediye Başkanlığı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) üzerinden ihtiyaç duydukları tapu ve kadastro verilerinin paylaşımına ait protokol imzalandı.
Çatak Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen imza törenine Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Van Tapu ve Kadastro 15. Bölge Müdürü Vekili Serkan Üstün ve İlçe Tapu Müdürü Mehmet Sümer katıldı. Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen ve Van Tapu ve Kadastro 15. Bölge Müdürü V. Serkan Üstün tarafından protokol imzalandı.
Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, protokol ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü elektronik arşivleme sistemine geçeceğini ifade ederek, “Belediyede elektronik ortamda oluşturulan dokümanlar sayesinde ruhsat verme, proje inceleme vb. hizmetleri daha kısa sürede yapılabilecek, hizmet kalitesi artacak, vatandaşlarımızın bekleme ve işlem süreleri kısalacaktır. Ayrıca tüm hizmetlerin tamamen dijital ortamda yürütülmesi sayesinde, çevre dostu, kâğıtsız bir çalışma ortamı sağlanacaktır.” dedi.
Bölge Müdürü V. Serkan Üstün; “ TAKPAS üzerinden temin edilecek verilerin, Belediye Başkanlığı tarafından kullanılmaya başlanılmasıyla vatandaşların hizmet kalitesi artacak, işlem bekleme süreleri kısalacaktır. Ayrıca Belediye Başkanlığında konusu gayrimenkul olan işlemler için vatandaşlarımızın Tapu Müdürlüğüne yönlendirilmelerine gerek kalmadan, tek adımda hizmet verilebilecektir.” Dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Parçalı Bulutlu

-13°C

Çatak

Parçalı Bulutlu

Nem: 95%

Rüzgar: 3.22 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr