Güncel Haberler

Perşembe, 13 Eylül 2018 20:33

Çatak Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Akgül'e Veda Yemeği

İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile Çorum Merkez Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanan Hacı Asım Akgül onuruna Çatak 15 Temmuz Şehitleri Mesire Alanı Düğün Salonunda veda yemeği verildi.
Düzenlenen veda Yemeğine, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, Jandarma Tabur Komutanı Aslan Alkan, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Aşçı, Kadastro Hakimi Hilal Merve Kemer, Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Başhekim Akif Doğan, okul idarecileri, muhtar, kurum amirleri, esnaf, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
27.07.2015 Tarihinde Çatak Kaymakamı olarak atanan ve 06.01.2017 tarihinde İç İşleri Bakanlığı tarafından Belediye Başkan Vekilliğine görevlendirilen Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül bu süre zarfında çok fazla projelere imza atmış ve Çatak’ta en uzun süre hizmet eden, İlçe halkı tarafından sevilen sayılan ve gönüllerde taht kuran kaymakamlık görevini yerine getirmiştir.
Eğitim alt yapılarından sağlığa, ulaşımdan turizme, sanattan spora sayısız ilklere imza atan Kaymakam Akgül, unutulmayacak ve adından söz ettirecek çalışmalar içerisinde bulunmuştur. Bugüne kadar İlçede en uzun süre Kaymakamlık yapan Akgül için yemeğin ardından kurum amirleri tarafından veda konuşmaları yapıldı.
İlk konuşmayı yapan Çatak Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur;
“Bu gece inanın hüzünlüyüz. Kaymakam Bey Belediye Başkan Vekilliğine atandığı günden beri yaptığı hizmetler Cumhuriyet tarihinden beri ilçemizde yapılan hizmetlerle eş değerdir. Yaptığı hizmetleri anlatmakla bitirmeyeceğimizi belirtmek isterim. Son üç yıl içerisinde yapılan hizmetlerden sonra ilçe çok modern bir görünüme sahip oldu ve ilçemiz tanınamaz hale geldi. Üç sene de en ücra mezralara kadar bütün halkımız hizmet gördü, Hep gönlümüzde olacaksınız. İlçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı şahsım, ilçem, teşkilatım, partim adına çok teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum.” Dedi

İlçe Başkanını ardından konuşmasını yapan Türkiye Rafting Başkanı Dünya Rafting federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı bu kadar devlet millet iş birliğinin yaşandığı bir ilçede olmaktan gurur duyduğunu belirterek;
“Türkiye Federasyon Başkanı olarak Kaymakam Beyi tebrik ediyorum ve yaptıklarının bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Doğu ve Güneydoğu illerinin kaderi terör değildir. Doğu ve güneydoğunun kaderi eğitimdir, sporudur dedik ve Türkiye Şampiyonası çalışmasını bir sene önce başlattık. Bende burada size söz veriyorum Kaymakam Beyin yaktığı meşaleyi devam ettireceğiz. Çatak Su Sporları ile anılan bir ilçe haline gelecek. Ben kendisine yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Böyle devlet adamlarına ihtiyacımız var. Kendisine ve ailesine başarılar diliyorum.” Dedi

Tayini Afrine çıkan İlçe Müftüsü İlhan Günay;
“Afrin’den gelerek bu güzide yemeğe katılmaktayım. Kaymakam Beyin Çatak’a kattığı güzellikler saymakla bitmez. Sadece Müftülük olarak 7 cami kazandırdı. 0-4, 4-6 yaş kuran kurslarından tutun da diğer kuran kurslarına kadar çok yararı oldu. Kendilerine Çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Veda konuşmalarının giden için zor olduğunu fakat bu sefer kalanlar için daha da zorlaştığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş;

“Sayın Kaymakamımızın gerçekten çok büyük hizmetleri oldu. Çatak’ın geneline yaptığı hizmetlerden ziyade bir Milli Eğitim mensubu olarak Milli Eğitim camiasına yaptığı onlarca hizmetten dolayı kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. Bir kişinin çalışmış olduğu ortamda önemli olan yaptığı hizmetlerdir ve bu gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmaktır diyorum bu anlamda Sayın Kaymakamımız bütün kurumlarımızda yardım etti ve Çatak tarihine imza attı diye düşünüyorum. Öğrencilerimize öğretmenlerimize eğitim camiamıza yakışır bir hava ve fiziki hava oluşturdukları için kendilerine bir eğitim mensubu olarak eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. “ dedi.
Konuşmaların ardından yolun sonunun kendisine gözüktüğünü belirten Kaymakam Akgül;
“Üç yıl boyunca Çatak’ta elimizden gelen bütün hizmetleri siz Çataklılar ile beraber bir nebze olsun hayata geçirdik. Özellikle göreve başladığımda gerçekten sıkıntılı bir dönemdi. Terörün her dönem arttığı ve insanların beşten sonra evine kapandığı bir ilçeye gelmiştik. Ama Allah’a çok şükür devletimiz kararlılığını gösterdi. Şu ana kadar görüşmelerde Vatandaşlara söylediğimiz her şeyi bir borç olarak gördük ve sözümüzü tutmak için de elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. 3 yıl önceki hali ile şu anki Çatak çok farklı. Çatak değişti güzelleşti modern oldu. Bize verilen göreve layık olmaya çalıştık. Çatak’ta olmazsa olmaz ne var dediysek hepsini yaptık. Çatak istedik ki küçük ve şirin bir ilçe olsun yani burada terör var burası kırsal bir ilçedir dağlar arasında küçük bir ilçedir buraya ne yapsak boştur diye düşünmedik Çataklılar en iyisine layıktır dedik ve en iyisini yapmaya çalıştık. Ben katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Üç yıl boyunca ailemle birlikte çok mutlu günler geçirdik. İnşallah gittiğimiz yerde de verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. Ben katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum sizde varsa haklarınızı bana helal edin. “ dedi.

Konuşmaların ardından İlçedeki kurumların idari amirleri tarafından Kaymakam Akgül’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Düğün Salonundaki programın ardından Mesire Alanı Piknik Bölümünde canlı müzik dinletisi ile program sona erdi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Bulutlu

-3°C

Çatak

Çoğunlukla Bulutlu

Nem: 68%

Rüzgar: 4.83 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından Kevenli Mahallesi’nde oluşturulan ‘Erek Parkı’ törenle hizmete açıldı.İpekyolu Belediyesi, Kevenli Mahallesi’nde 8 bin metrekarelik bir alan üzerinde oluşturduğu ve içerisinde spor aletleri, oyun grupları, salıncaklar, çok amaçlı saha, bisiklet ve koşu yolu ile kamelyaların yer aldığı Erek Parkı’nı hizmete açtı.
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi tarafından Kevenli Mahallesi’nde oluşturulan ‘Erek Parkı’ törenle hizmete açıldı.İpekyolu Belediyesi, Kevenli Mahallesi’nde 8 bin metrekarelik bir alan üzerinde oluşturduğu ve içerisinde spor aletleri, oyun grupları, salıncaklar, çok amaçlı saha, bisiklet ve koşu yolu ile kamelyaların yer aldığı Erek Parkı’nı hizmete açtı.
 • Van İnşaat Malzemecileri Kooperatifi, kümelenmiş bir siteye sahip olmak için çalışmalarını sürdürüyor.Daha önce Van Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmelerde belediyenin desteğini alan kooperatif, kümelenme alanı için alternatif çalışmalar yapıyor.
 • Van İl Sağlık Müdürü Doç.
 • Van’ın AK Partiden tek kadın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Asena Türkoğlu Ateş, Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanlığını ziyaret etti.Birçok önemli projeye imza atan iş kadını Asena Türkoğlu Ateş, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra seçim çalışmalarına başladı.
 • Van’ın İpekyolu ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından lösemili hastalara destek olmak amacıyla “Moral: En İyi İlaçtır’’ temalı kermes düzenlendi.Kentin en köklü okullarından biri olan ve bin 281 öğrencisi bulunan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin Değerler ve Müzik kulüpleri; öğrencilerin, lösemi hastalarını anlaması ve moral desteği vermeleri amacıyla kermes düzenledi.
 • Van Büyükşehir Belediyesine ait tıbbi atık bertaraf tesisinin işletme ihalesi yapıldı.
 • Van’ın Başkale Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Minik Eller Okulöncesi Eğitim Yuvasında ‘Mevlit Kandili’ dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Mevlit Kandili dolayısıyla eğitim yuvasında düzenlenen programa Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Belediye Başkan Vekili yardımcıları Ekrem Dere ve Ahmet Alkan, eğitim yuvası görevlileri ile öğrenci ve velileri katıldı.
 • Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığı tarafından Aşağı Yanıktaş Mahallesi’nde yapılan bordürlü kilitli parke taşlı yol çalışması aralıksız devam ediyor.Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçen yıl mahallede yapılan 7 bin 417 metrekare bordürlü kilitli parke taşlı yol çalışmasının ardından bu sezon da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Van’ın Gürpınar Belediyesi, ilçenin ana arterleri başta olmak üzere hemen her mahallesinde yoğun bir çalışma sergileyerek adeta yeni bir kent inşa ediyor.Kış ayları gelmeden önce ilçe genelinde hummalı bir çalışma başlatan belediye ekipleri, ilçenin en işlek caddesi olan Milli Egemenlik Caddesi’ni de baştan sona yeniliyor.
 • Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki personel ve öğretmenlerin kurduğu koro çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları; moral ve motivasyonu artırmak, personel ve öğretmenlerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla Türk halk müziği korosu kurdu.
 • Van'da otobüsteki yolcunun çantasında 18 sikke ve minyatür heykel bulundu, şüpheli gözaltına alındı
 • Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, ‘Gezici Kütüphane’ ile vatandaşı kitapla buluşturuyor.Kültür ve Turizm Bakanlığının toplumda okuma alışkanlığını geliştirmek ve yaşam boyu eğitime katkıda bulunmayı amaçladığı ve Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan ‘Gezici Kütüphane’ hizmeti, Van’da Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından devam ediyor.
 • Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde Gürpınar ilçesinde 15 kilo 208 gram toz esrar ele geçirildi.Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gürpınar ilçesi Kırkgeçit Mahallesi’nde bulunan menfez altına şüpheli malzeme bırakıldığı bilgisi üzerine harekete geçti.
 • Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, yenileme ve genişletme çalışmaları son aşamaya gelen Bostaniçi TOKİ yolu Huzur Caddesi’nde incelemelerde bulundu.İpekyolu Belediyesinin çok önem verdikleri yeni yol, asfaltlama ve kilit taşı çalışmalarının önemli bir halkası olan caddedeki çalışmalar çerçevesinde öncelikle 2 kilometrelik altyapı drenaj hattı döşemesi yapıldı.
 • Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, yenileme ve genişletme çalışmaları son aşamaya gelen Bostaniçi TOKİ yolu Huzur Caddesi’nde incelemelerde bulundu.İpekyolu Belediyesinin çok önem verdikleri yeni yol, asfaltlama ve kilit taşı çalışmalarının önemli bir halkası olan caddedeki çalışmalar çerçevesinde öncelikle 2 kilometrelik altyapı drenaj hattı döşemesi yapıldı.
 • Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütüne yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında mühimmat ele geçirildi.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il merkezinde ve ilçelerde meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi kapsamında PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında alınan bir ihbarın değerlendirildiği belirtildi.
 • Türk Eğitim Derneğinin Van’daki meşalesi TED Van Koleji, pazartesi günü açılıyor.Cumhuriyeti kuran kadroların öncülüğünde 1928 yılından bugüne Türk eğitim sistemine ve Türk gençliğine hizmet veren Türk Eğitim Derneğinin Van’daki meşalesi TED Van Koleji, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er’in katılımlarıyla 19 Kasım 2018 Pazartesi günü açılıyor.
 • AK Parti, Van’da 18 Kasım Pazar günü 13 ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayları için temayül (eğilim) yoklaması yapacak.31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için adaylarını belirleme çalışmalarını sürdüren Van AK Parti İl Başkanlığı, hafta sonu Van’da temayül yoklaması gerçekleştirecek.
 • Van’ın Erciş Belediyesi Meclisi, aldığı karar çerçevesinde Çınarlı Caddesi’nin ismini Şehitler Caddesi olarak değiştirdi.İlçede, ‘Çınarlı’ olan caddenin ismi ‘Şehitler Caddesi’ olarak değiştirildi.
 • Van’ın Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki asayiş olaylarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.Asayiş Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı ve satışının önlenmesi amacıyla yapmış olduğu çalışmalar kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde M.S.B.
 • Van’ın Erciş ilçesinde çalışmaları devam eden organize sanayi bölgesinde (OSB) gelinen aşamalar ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.Erciş Kaymakamlığında gerçekleşen toplantıya İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu başkanlık etti.
 • Van’da elektrik arızasını onarmak için giden Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.
 • Van Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından tüm e-işlemler hakkında bir seminer düzenlendi.Van SMMMO’nda düzenlenen seminere İstanbul SMMM Eğitim Müdürü İnci Şalcı katıldı.
 • AK Parti Van Milletvekili ve Dostluk Grup Başkanı Osman Nuri Gülaçar, Dostluk Grup üyeleri Van milletvekilleri Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal’ın bulunduğu Türkiye-İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti, İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mohammad Ebrahim Taherian Fard’ı ziyaret etti.Bölgesel ve ikili ilişkilerin konuşulduğu zirveye Büyükelçi Yardımcısı Ali Asghar Mehrabı, Siyasi Müsteşar Jebrail Mohammadzadeh, Ekonomi Müsteşarı Alireza Caferbeyglu ve Dış Politikadan sorumlu Daryuş Abdullahi de katıldı.
 • Van’ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, peynirciler esnafıyla bir araya geldi.İlçede esnaf ziyaretlerine devam eden Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, son olarak Peynirciler Çarşısını ziyaret etti.
 • TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Türkiye’deki ceza ve tevkifevlerinin durumu ile ilgili bir araya geldi.Toplantı, Komisyon Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nun başkanlık sunuşları ile başladı.
 • Van’ın Başkale Belediye Başkanlığı tarafından üniversite sınavlarına girecek öğrencilere 5 bin adet kaynak kitap dağıtıldı.Başkale ilçesinde eğitim gören yaklaşık 500 öğrenci ve mezun olmuş 100’e yakın lise mezunu öğrenciye, üniversiteye hazırlık kaynak kitap seti dağıtıldı.
 • Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından Türkiye’deki kadın kooperatifleri modelleri anlatıldı.Tuşba Belediyesince Vanlı girişimci kadınlar için düzenlenen “Kadın Girişimciliği ve Kooperatifçilik” konulu seminerde, kooperatifçiliğin kadın işgücünün arttırılması konusunda önemli rol oynadığına dikkat çekildi.
 • Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç.
 • Kütüphanenin açılışı yapıldı.Açılış törenine İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, eşi Pınar Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, Savcı Hümeyra Yar, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, kurum amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
 • Van Emniyet Müdürlüğü tarafından toplam 210 personel ve 26 ekiple ‘ruhsatsız silah ve av tüfeği’ uygulaması yapıldı.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, genel asayişin ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinde kullanılan ruhsatsız silah, av tüfeği ve suçta kullanılan her türlü benzeri aletlerin ele geçirilmesi ve suç işlenmesinin engellemesi amacıyla huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için Türkiye genelinde 14 Kasım 2018 günü uygulama yapıldığı belirtildi.
 • Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kar yağışı öncesi çalışmalarını hızlandırarak kırsal mahallelere hizmet götürmeyi sürdürüyor.Sonbaharın son günlerinde kar yağmadan planlanan hizmetlerin bitirilmesi için çalışan ekipler, halktan da büyük destek görüyor.Çatak ilçesine bağlı 600 nüfuslu Karşıyaka Mahallesi’nde VASKİ’nin yürüttüğü altyapı çalışmaları devam ediyor.
 • Van’ın Başkale ilçesinde buğday ve yoncadan sonra alternatif tarım ürünü olarak deneme amaçlı ekilen aspir bitkisinin hasadı yapıldı.Başkale’nin iklim şartlarına ve coğrafi özelliklerine uygun olduğu kanısına varan çiftçiler, Büklümdere Mahallesi’nde yaklaşık 600 dekar arazide deneme amaçlı ekilen aspir bitkisinin hasadı yapıldı.
 • Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı’nın başlattığı yenileme hareketi tüm hızıyla devam ediyor.İlçe merkezinde yapılan park, meydan, cadde, dükkan, yürüyüş yolu gibi hizmetlerden sonra şimdi de Cumhuriyet Caddesi’nde yol genişletme ve asfalt çalışmaları başlatıldı.
 • Van'da 34 düzensiz göçmen yakalandı
 • Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından Türkiye geneli ile eş zamanlı ‘huzur ve güven’ uygulaması yapıldı.Türkiye geneli ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamaya Van İl Jandarma Komutanlığından 85 ekip ve 514 jandarma personeli katıldı.
 • Van’ın İpekyolu Belediyesi, çevre bilincini geliştirmeye yönelik projelerine bir yenisini daha ekleyerek, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile ilçe sınırlarındaki okullarda “Atık Pil Toplama” projesi başlattı.İpekyolu Belediyesinden yapılan açıklamada, proje kapsamında 1 Ekim 2018’de başlayıp 30 Nisan 2019’da sona erecek bir yarışma düzenlendiği belirtildi.
 • Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, yapımında sona gelinen Sakatatçılar Çarşısında incelemelerde bulundu.Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret usulü ile yapılan Sakatatçılar Çarşısında sona gelindi.
 • Van’ın Gürpınar ilçesinde yurda yasa dışı yollardan giriş yapan 34 yabancı uyruklu kaçak şahıs yakalandı.Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Gürpınar İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince Hakkâri-Van karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan minibüste arama yapıldı.
 • Van’ın Muradiye ilçesinde minibüsün çarptığı öğrenci hayatını kaybetti.Alınan bilgilere göre olay, akşam saatlerinde Görecek Mahallesi’nde meydana geldi.
 • Muradiye'de minibüsün çarptığı çocuk öldü
 • VAN (İHA)
 • Van’da Diyabet Gazetesi tarafından ‘14 Kasım Diyabet Günü’ nedeniyle bir program düzenlendi.Elite World Van Hotelde düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 • Van’da Diyabet Gazetesi tarafından ‘14 Kasım Diyabet Günü’ nedeniyle bir program düzenlendi.Elite World Van Hotelde düzenlenen program, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 • Van İl Sağlık Müdürülüğü, Sağlık Bakanlığınca "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" dolayısıyla hastalık hakkında toplumsal farkındalık sağlamak ve halkı bilgilendirmek amacıyla Van’da etkinlik düzenledi.Van İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı personelleri, “15 Temmuz Şehitler Meydanında” sağlıklı yaşam aracın katılımıyla stant açarak vatandaşlara sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, şeker ölçümü, boy kilo ölçümü, obezite ve diyabet konularında bilgilendirmeler yaparak katılımcılara broşürler dağıtıldı.
 • Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesine bu yıl 57 kilometre yol ve asfalt çalışması yaptı.Kentin en ücra mahalle yollarında asfalt çalışması yaparak, ‘Yol Medeniyettir’ sözünü yeniden tanımlayan Van Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine yaklaşık 112 kilometre uzaklıkta bulunan Başkale ilçesindeki 11 mahalle yolunu daha asfaltla buluşturdu.
 • Van’ın Başkale Belediyesince hayata geçirilen “Serhadden Ecdada Başkale’den Çanakkale’ye” gezileri kapsamında 45 öğrenci, Çanakkale, Bursa ve İstanbul’daki tarihi ve turistik yerleri gezdi.Başkale Belediyesi tarafından lise öğrencilerine yönelik yapılan “Serhadden Ecdada Başkale’den Çanakkale’ye” öğrenci gezileri kapsamında öğrenciler, Çanakkale, Bursa ve İstanbul’u gezdi.
 • Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığınca yapılan prestij caddesi tamamlanarak hizmete açıldı.Çaldıran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yapımına başlanan D-975 uluslararası karayolu üzerinde bulunan Vanyolu Caddesindeki prestij cadde tamamlanarak hizmete açıldı.
 • Van’ın Çaldıran Belediye Başkanlığınca yapılan prestij caddesi tamamlanarak hizmete açıldı.Çaldıran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce yapımına başlanan D-975 uluslararası karayolu üzerinde bulunan Vanyolu Caddesindeki prestij cadde tamamlanarak hizmete açıldı.

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr