Güncel Haberler

Cumartesi, 11 Ağustos 2018 18:33

Belediyeden, Her Mahalleye Oyun Parkı

Çatak Belediyesi her mahalleye oyun parkı kuruyor. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, parksız hiç mahallenin kalmayacağını söyledi.

 Sosyal belediyecilik anlayışını toplumun her kesiminde hissettiren Çatak Belediyesi, şimdiye kadar hiç oyun parkı kurulmayan mahallelerdeki çocukların da gündemine aldı. Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, program dahilinde oyun parkı olmayan bütün mahallelere oyun parkı kurması için talimat verdi.

 OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER BİZİ ONURLANDIRIYOR

Yapılan çalışmalar kapsamında ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Alacayer Mahallesi'nde taziye evinin bahçesinde kurulma çalışmaları süren  oyun parkını Yardımcısı Murat Okan ile inceleyen Akgül, "Yaptığımız parklarda çocuklarımız güzel vakit geçirecek, hem de güvenli bir şekilde oyun oynama imkânına sahip olacaklar. Çatak sınırları içerisinde Çatak Belediyesinin hizmetlerinin gitmediği hiçbir yer kalmadı. Arazi bakımından engebeli olmasına rağmen mahallelerimizin çoğunun okul bahçeleri ve taziye evlerinin bahçelerine çocuk oyun gruplarını görebilirsiniz. Mahallelere yaptığımız hizmetlerden dolayı olumlu geri dönüşler bize onur ve gurur veriyor. Göreve geldiğimizde Çatak merkezde bile çocuk parkı yoktu. Şimdi her mahallemizde çocuk parkı kuruyoruz. Çok az bir mahallemiz parksız kaldı. İnşallah en kısa sürede oralara da park yapacağız" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

19°C

Çatak

Açık

Nem: 26%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr