Güncel Haberler

Cumartesi, 11 Ağustos 2018 18:28

Akgül’den Yaz Dönemi Kur'an Kurslarına Ziyaret

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, ilçe müftülüğü tarafından camilerde ve müftülük binasında açılan yaz dönemi Kur'an kurslarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 Çatak'ta bu yıl okulların tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin tatili en iyi şekilde değerlendirmesi, dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğrenmeleri amacıyla ilçe müftülüğü tarafından Kur'an kursları açıldı. Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi sloganıyla açılan Kur'an kurslarında Çatak merkezde 95 kız 154 erkek, Çatak genelinde ise 1672 öğrencinin eğitim görüyor. Günde 3 saat eğitim verilen kurslar 8 hafta sürecek.

Yaz Kur'an kurslarının açılması dolayısıyla Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, beraberindeki Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve İlçe Müftü Vekili Halil İbrahim Çatar kursları ziyaret etti. Akgül, bir süre sohbet ettiği öğrencilere meyve suyu ve kek ikram etti.

 EN BÜYÜK HİZMET KUR'AN HİZMETİDİR

Yaz Kur'an kurslarının önemine dikkat çeken Akgül, "Kur'an'a yapılan hizmet en büyük hizmettir. Çocuklarımız yaz kurslarımız sayesinde hocalarımızın da gayretleriyle Kur'an'ı sadece okuyan değil, anlayan ve hayatına aksettiren nesil olacaktır. Açılan kurslarda Kur'an-ı Kerim okunması ve dini bilgilerin verilmesi ile birlikte milli ve manevi duyguların pekişmesi için temel bilgiler, daha yaşanılır bir toplum olabilmek için gerekli olan ahlak kuralları, iyi vatandaş olabilmenin gerekliliği gibi konular da verilmektedir. Her anlamda topluma yararlı insan yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Kurslara katılan öğrencilere kurslarımızın faydalı olmasını diliyor, yaz boyunca açık olan kurslarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Ayrıca yaz dönemi kurslarımızı organize eden ilçe müftülüğümüze, eğitim ve öğretim veren görevlilerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

19°C

Çatak

Açık

Nem: 26%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr