Güncel Haberler

Salı, 07 Ağustos 2018 12:47

Çatak'a Mescid-i Aksa Görünümlü Muhteşem Eser

Çatak Belediyesi ilçeye Mescid-i Aksa görünümlü muhteşem bir cami yaptırıyor. Altıgen şeklinde olan camii yaklaşık 90 bin liraya mal olacak.

 Çatak her geçen gün farklı hizmetlerle gündeme geliyor. Bu kapsamda Belediye Mega Projenin yürütüldüğü alana 50 metre kare kapalı alanı bulunan Mescid-i Aksa görünümlü camii yaptırıyor. Cami inşaatının başladığı alanda incelemeler yapan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, "İbadethanelerin yapımı ve güzelleşmesini önemsiyoruz. Bu camimizde en kısa sürede ibadete açılacaktır. Bu tür hizmetlere belediye olarak desteklerimiz sürecek. Böyle güzel bir işe başlamanın heyecanını yaşıyoruz.  İhtiyaç hissedilen noktalarda ibadethaneler açacağız. Mescid-i Aksa Camii ‘de bu bölge halkının ihtiyaçları arasındaydı. İlçemizde ibadethanelerin güzelleşmesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Bu bağlamda camilerimizin eksikliklerini tespit ederek sorunları gideriyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

15°C

Çatak

Güneşli

Nem: 40%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr