Güncel Haberler

Pazar, 10 Haziran 2018 12:45

Çatak Çiçeklerle Süslenecek

Çatak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından serada yetiştirilen 40 bin adet farklı türden çiçek, ilçe merkezinde bulunan kaldırımlara, parklara yeşil alanlara kamu binalarının bahçelerine dikiliyor.

 KENDİ ÜRÜNLERİMİZİ İLÇEMİZE SUNUYORUZ 

İlçenin çehresini değiştirmek için farklı projeleri hayata geçiren Çatak Belediyesi bu kapsamda kendi seralarında yetiştirdiği çiçekleri dikmeye başladı. İlçenin kendi serasında yetiştirdiği 40 bin adet mevsimlik çiçek ilçeyi rengârenk yapacak. İlçenin görsel görünümünü güzelleştirmek için zinya, gazenya, Çin karanfili, kadife, petunya çiçek üretildiğini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, "Doğa Harikası Çatak’a yakışır peyzaj çalışmalarımıza başladık. Baştan beri dile getirdiğimiz ve yapmak istediğimizde buydu. Kendi ürünlerimizi, kendi personelimizle ilçemize sunmak. İlçemizin güzelleşmesi ve modern bir görüntüye kavuşması noktasında bu tip çalışmalar güzel ve örnek çalışmalar olacak" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

12°C

Çatak

Güneşli

Nem: 62%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr