Güncel Haberler

Çarşamba, 09 May 2018 19:50

Çatak Belediyesi Filosu Patpatla Güçlendi

Çatak Belediyesi, traktöre alternatif olarak üretilen ve fiyatı daha uygun olan patpat adlı tarım aracını satın alarak filosunu güçlendirdi.

 İlk görevine çıkmadan önce Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur belediye garajı önünde patpatı inceledi. Şoför Şevket Bitik'ten araç hakkında bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, patpatın yük taşımanın yanında sulama, ilaçlama, tarla sürme ve peyzaj çalışmalarında kullanılabileceğini söyledi.

Akgül, "Bu araç özellikle bizim uygulama serasında ve peyzaj çalışmalarında çok işimize yarayacak bir araçtı. Traktör motoruna benzer bir motora sahip olan patpatlar, tip olarak daha küçük ve tarımsal yük taşımak için kullanılan bir traktör. Trafik tescili yapılamadığı için plaka takılamayan patpatların karayoluna çıkması yasak. Patpatlar kırsal bölgelerde, tarım arazilerinde kullanılıyor. Arkasında sabit ve küçük bir römork bulunan 4 tekerlekli patpatlar 2 ton yük taşıma kapasitesine sahip" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

18°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 37%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr