Güncel Haberler

Çarşamba, 09 May 2018 19:39

Çatak'ta İlkler Yaşanıyor. Şimdi 5 Yıldızlı Spor Merkezi

Çatak Belediyesi, ilçede hayal bile edilemeyecek hizmetleri halkın ayağına götürmeye devam ediyor. İlçeye modern ve yaşanabilir bir kimlik kazandırmak için yapılan çalışmaların yanında, şimdi de halkın yararlanacağı 5 yıldızlı bir spor merkezi törenle hizmete girdi.

 Göreve geldikten sonra devlet kaynaklarını vatandaş odaklı hizmetlere aktaran ve ilçede büyük bir değişimin mimarı olan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, son hizmetiyle sosyal yaşamı olumlu yönde etkileyecek büyük bir hamle yaptı. Cumhuriyet Mahallesi Yatılı Bölge Okulu bahçesinde belediye tarafından kurulan ve ilçenin göz bebeği olan spor merkezinin açılışını törenle yaptı.

 Törene Çatak Kaymakamı ve  Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Cumhuriyet Savcısı Bekir Ozan Ayçiçek, Kadastro Hakimi Hilal Merve Kemer, İlçe jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto, Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 SAĞLIKLI YAŞAMIN KAYNAĞI SPOR

Spora ve sporcuya verdiği önemi her yerde dile getiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, sağlıklı yaşamın kaynağının spor olduğunu söyledi. Akgül, "Büyük bir ihtiyaç olan spor merkezimizin açılışını yaptık. Bu merkezimizden vatandaşlarımız dilediği gibi faydalanabilecek. Özellikle kadınlarımızın spor yapabilecekleri bir alan oluştu. Bu bizim için çok önemli. Bu tür sosyal tesisleri vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için yeni projelerimiz var. Bunları da zamanla hayata geçireceğiz" dedi.

 VATANDAŞLAR MEMNUN

Spor merkezlerinin açılmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını anlatan Uşaklı öğretmen Melis Şener, " Böyle bir hizmetin kadınlara ulaşması çok önemli.  Katılımın çok olacağını düşünüyorum. Bizde çok memnunuz. Okul çıkışında boş zamanlarımızda evde oturacağımıza buraya gelip sporumuzu yapacağız. Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla spor merkezi haftanın 3 günü kadınlara özel olacak. Bunun içinde ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.

 SPOR SALONUNDA NELER VAR

Spor merkezi Pazartesi, Salı ve Cuma günleri kadınlara özel olacak. Diğer günlerde erkekler saat 17.00 ile 22.00 arasında spor salonunda faydalanabilecek. İki ayrı bölümden oluşan spor merkezinde fitness salonları, kardio çalışmaları için koşu bantları, dikey ve yatay bisiklet kondisyon çalışmaları yapmak isteyenlere özel aletler, ağırlık istasyonları ve kondisyon aletleri bulunuyor. Ayrıca ikinci bölümde ise güreş, jimnastik yapacak sporcular için alan bulunuyor.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

18°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 37%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr