Güncel Haberler

Çarşamba, 09 May 2018 19:22

Kato Dağı'nda Silah Değil Çocuk Sesleri Yankılandı

Çatak sınırları içeresinde bulunan ve bir zamanlar terörle anılan Kato Dağı eteklerinde kaymakamlık ve belediye tarafından organize edilen etkinlikte yüzlerce çocuk aynı anda uçurtma uçurdu. Gökyüzünün rengarenk olduğu etkinlik, huzurun bir göstergesi olarak zihinlerde yer aldı.

 Teröre karşı yapılan başarılı mücadele her geçen gün bölgeye huzur anlamında pozitif olarak yansıyor. Bu anlamda terörün izinin silindiği Çatak İlçesi sınırları içeresindeki Kato Dağı eteklerindeki Kıyıcak Mahallesi'nde  kaymakamlık ve belediye önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Uçurtma şenliği adı altında yapılan etkinlikte 3 bin uçurtma öğrencilere dağıtıldı. Bir zamanlar silah seslerinin eksik olmadığı dağın eteklerinde bu kez neşeyle uçurtma uçuran çocukların sesi yankılandı. Askerler çocuklara uçurtma yaparken, kurum amirleri, askerler, güvenlik korucuları ve öğretmenler de çocuklarla birlikte uçurtma uçurarak adeta yeniden çocukluklarını yaşadı.

 ÇATAK'TA YENİ BİR DÜNYA KURDUK

Kıyıcak İlkokulu Müdürü Sultan Didem Gök Kato Dağı eteklerinde artık çiçeklerin açtığını söyleyerek, "Buraya öğretmen olarak atandığımızda bize 'oralarda ne yapacaksınız, büyük zorluklar çekeceksiniz' denildi. Biz burada cennetimizi bulduk. Çocuklarımız mutlu ve dolayısıyla bizde çok mutluyuz. Çocuklarımız oyun parkıyla tanıştı. Ardından uçurtmalar dağıtıldı. Biz burada yeni bir dünya kurmaya başladık. Yeni dünyamızda inşallah daha güzel şeyler olacak" dedi. 

 MERMİLERİN YERİNE UÇURTMALAR UÇUYOR

Uçurtma şenliğinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Çatak'a huzur geldiğini söyledi. Okan, “Önceden burada mermiler uçardı. Şimdi çocuklarımızın uçurtmaları uçuyor. Ayrıca şişme bir oyun parkımız var. Her hafta farklı bir mahalledeki okulun bahçesine kuruyoruz. Çocuklarımız doyasıya eğleniyor. Çocukların yüzlerindeki o gülücük, gözlerindeki o sevinç ve mutluluğun tarifi olamaz. Bunları gördüğümüzde ne kadar doğru işler yaptığımızın farkına varıyoruz.  Çocuklara yatırım yapacağız ki savaş olmasın, barış olsun, sevgi olsun. Buradaki çocuklar ilçeye bile gelemiyor. Biz hizmeti onların ayaklarına getiriyoruz. Bir Çataklı ve bu bölgenin çocuğu olarak bizlere bu huzur ortamını sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımıza tüm bakanlara ve bizlerden daha çok Çatak'ı düşünen Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

18°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 37%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr