Güncel Haberler

Çarşamba, 09 May 2018 18:40

Konalga Mahallesinin Yeni Camisi İbadete Açıldı

Çatak'ın Konalga Mahallesi'nde 2000 yılından buyana hizmet veren prefabrik camisinin yerine yenisi yapılarak törenle ibadete açıldı.

 Törene Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Müftüsü İlhan Günay ve mahalleliler katıldı. Törende Akgül ve beraberindeki heyeti bilgilendiren mahallenin imamı Mesut Durman, eski caminin prefabrikten yapıldığını ve artık ibadete uygun olmadığını söyledi. Mahalle sakinleriyle bir araya gelerek yeni bin cami yapma kararı aldıklarını anlatan imam Durman, “Taziye evinin camiye dönüştürülmesinin uygun olacağında hemfikir olduk. Caminin yapımına başlarken mahallelilerden bazı ihtiyaçlar için bağış topladık. Kalan kısmını da Sayın Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Hacı Asım Akgül ve İlçe Müftümüz İlhan Günay'dan talep ettik. Camimizin tamamlanmasında büyük katkıları oldu. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Camimiz 35 bin liraya mal oldu. Mahallemiz artık çok nezih ve temiz bir camiye sahip oldu" dedi.

 Bilgilendirmenin ardından Akgül ve beraberindekiler açılış kurdelesini keserek camide ilk namazı kıldılar.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Açık

18°C

Çatak

Çoğunlukla Açık

Nem: 37%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr