Güncel Haberler

Çarşamba, 11 Nisan 2018 19:00

Dağı Oydular, Şimdi de Okul Yapılıyor

Hizmet alanında sınır tanımayan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, hergün 3,5 kilometre yürüyerek okula gitmek zorunda kalan Toyga Mahallesi'ndeki 30 öğrenci için okul yapmak için dağı oyup alan oluşturdu. Yaklaşık bin metre kare bir alan oluşturulan bölgeye de okul inşaatına başlandı.

 İlçenin dağlık bölgesindeki Toyga Mahallesi Samanlı Sokak'ta, bölgenin zorlu coğrafyasına rağmen okula gitmek için her gün 3,5 kilometre yürüyen 30 öğrencinin yaşadığı çile sona eriyor. Bu sıkıntıyı gören Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, öğrencilere okul yaptırmak için düz alan bulamayınca 2 bin metre yükseklikteki "Armut Tepesi" bölgesinde dağın yamacını iş makineleriyle düzelttirip bin metre kare alan oluşturdu.

 OKUL İNŞAATI BAŞLADI

Oluşturulan alanın tek derslik ve lojman için uygun olduğu kararı verilince ihale yapılan okulun inşaatına başlandı. Öğrenci ve velileri büyük bir sıkıntıdan kurtaracak okulun inşaatında Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve Toyga Mahalle Muhtarı İbrahim Sungur incelemelerde bulundu. Akgül, okul inşaatının bu yıl içerisinde tamamlanarak 2018-2019 eğitim öğretim dönemine hazır olacağını söyledi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr