Güncel Haberler

Çarşamba, 11 Nisan 2018 18:54

4-6 Yaş Arası Çocuklar için Oyun Sınıfı Açıldı

Çatak'ta İlçe Müftülüğü içersinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur'an kursu çocuklar için, müftülükteki misafirhane ve kömürlük olarak kullanılan bölümler tadilattan geçirilerek idare odası ve çocukların oyun alanına dönüştürüldü.

 Adnan Menderes Mahallesinde tadilatı tamamlanan idare binası ve oyun alanı törenle hizmete açıldı. Törene Kaymakam Hacı Asım Akgül'ün eşi Demet Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İlçe Müftüsü İlhan Günay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Raci Selçuk, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve vatandaşlar katıldı. Açılışta Müftü Günay'ın duasıyla kurdele kesildi.

 Burada konuşma yapan Müftü Günay, İslam Dini'nin ilk emrinin 'Oku' olduğunu belirterek,"Açılışı yapılan oyun sınıfında çocuklar Kur'an eğitimi görmenin yanında çeşitli dini bilgiler ve ahlak eğitimi görecek. Hazreti Peygamberimizin 'Beşikten mezara kadar ilim öğrenin'  düsturuyla Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün sağlamış olduğu  büyük destekle  ilçemizde  4-6 yaş grubu çocuklarımız için bu oyun alanını açtık. Çocuklarımız bir yandan dini bilgilerin öğrenirken, bir yandan da oyun oynama fırsatı bulacak. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Akgül, Kur'an eğitiminin çok önemli olduğuna dikkat çekerek,"Çocuklar bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi bu kurslarda Kur'an ahlakıyla yetiştiriyoruz. Kur'an eğitimi alan miniklerimiz Kur'an ahlakıyla büyüyüp gelecekte Devletine milletine çok faydalı insanlar olacaktır. Bundan dolayı biz Kur'an eğitiminin ahlakının verildiği bu mekanlara her türlü katkıyı sunmaya hazırız" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Parçalı Bulutlu

-13°C

Çatak

Parçalı Bulutlu

Nem: 95%

Rüzgar: 3.22 km/h

Van Haberleri

Mynet Van

Mynet'te YurtHaber Ana Sayfa Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr