Güncel Haberler

Çarşamba, 11 Nisan 2018 18:50

Çatak Belediyesi'nden Yeşillendirme Atağı

Çatak Belediyesi, ilçe merkezindeki kamu kurumları ve okulların bahçelerinde toprak dolgu, yeşillendirme ve peyzaj çalışması başlattı.

 Bakım yapılmadığı için bazı okulların ve kurumların bahçeleri yeşilliği kaybedince bu alanların yeniden yeşillendirilmesi için çalışma yapıldı. Çalışma yapılan alanlarda Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, incelemelerde bulundu.

 YEŞİLE  ÖNEM VERİYORUZ

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, yeşile önem verdiklerini belirterek, "Çatak Belediyesi olarak alt yapı, üst yapı, kültür, sosyal hizmetler olmak üzere pek çok alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra, belediye olarak kurumlarımızın ve okullarımızın eksiklerinin giderilmesi için imkânlarımız dâhilinde destek veriyoruz. İlimizin yüzde 75 yeşilliğini ilçemiz sağlıyor. Dolayısıyla  Çatak ilçemiz yeşilliği ve doğasıyla  ön planda olan bir konumda. Geleceğimize, doğamıza önem veren hizmet anlayışımız sebebiyle kurumlarımızdan ve okullarımızdan gelen bu istekleri de karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

 ÇİMLENDİRİLİP AĞAÇLANDIRILACAK

Çalışmalar  kapsamında okulların ve kurumların bahçeleri ve çevrelerinin çimlendirilip ağaçlandırılacağını anlatan Akgül, "İlçe merkezimizde bulunan kurumlarımız ve okullarımızın zamanla yeşil alan niteliği bozulmuş olan yumuşak zeminde bir takım düzenlemeler yaptık. Buralarda toprak dolgu ve tesviye işlemleri yapıldı. Dolgu işlemleri biten alanlar ekiplerimizce çimlendirilip ağaçlandırılacak. Ayrıca bu bölgelere öğrenciler ve vatandaşların faydalanması için bank ve masalar bırakılacak" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr