Güncel Haberler

Salı, 10 Nisan 2018 18:54

YYÜ Öğrencilerinden, Sorunlar ve Aşiret Yapısı Üzerine Anket Çalışması

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri bir proje kapsamında Çataklı muhtarlarla anket çalışması yaptı.

 Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül'ün Belediye Başkan Vekili olarak atanmasının ardından hızlı bir gelişme süreci yaşayan Çatak, geleceğin bilim insanlarının da ilgi odağı oldu. Van YYÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri ilçenin sorunları ve aşiretler ile ilgili muhtarlarla anket çalışması yaptı. Öğrencilerin Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül'den talep etmesi üzerine ilk olarak belediye konferans salonunda muhtarlarla toplantı yapıldı. Anketle ilgili bilgi verilen muhtarlar, daha sonra Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin anketine katılarak sorularını cevapladı.

 Öğrencilerle yakından ilgilenen Akgül ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, anket çalışması sonrası öğrencilerle birlikte yemek yedi. Akgül, öğrencileri bu yıl 9.su yapılacak Kanispi Alabalık, Bal, Ceviz ve Doğa Festivali'ne davet ederek Van'a uğurladı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr