Güncel Haberler

Salı, 10 Nisan 2018 17:28

Güreşte Çatak Rüzgarı

Sporda önemli gelişmelerin yaşandığı Çatak'ta, Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi güreş takımı yapılan çeşitli müsabakalarda minderde fırtına gibi eserek farklı sitillerde birincilikler ve derecelerle ilçeye döndü.

 Bu başarı üzerine Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Metin Yaltay, Mehmet Sait Aydın Anadolu Lisesi Güreş takımını ve beden eğitimi öğretmenlerini makamında kabul etti. İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Metin Yaltay, güreş takımının Van'da okul sporları serbest sitil A kategorisinde üç birincilik alarak 20 Nisan'da Mardin'de yapılacak olan bölge yarışmasında Van’ı temsil edeceğini söyledi. Ayrıca yine aynı takımın Ağrı'da yapılan serbest sitil B kategorisinde derece yaparak Van’ı ve Doğu Anadolu Bölgesi'ni 7 Nisan'da Rize'de yapılacak Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandığını ifade etti.

 Akgül, sporcuları ve çalıştıran öğretmenleri tebrik ederek, belediye olarak Belediyespor bünyesinde güreş takımı kurduklarını hatırlattı. Sporculara her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vereceklerini ifade eden Akgül, güreşçilere başarılar dileyerek gençlerin Çatak'ın adını sporda duyurmalarını istedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr