Güncel Haberler

Perşembe, 30 Kasım 2017 16:30

Yollarının asfaltlanmasını halaylar çekerek kutladılar

Çatak'ın Bilgi Mahallesi yolu asfaltla buluştu. Yıllardır bekledikleri hizmete kavuşan mahalleliler, Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'e teşekkür ederek, mutluluklarını asfalt üzerinde halay çekerek gösterdiler. 

Yıllardır özellikle kışın ulaşımında büyük sıkıntı yaşanan Bilgi Mahallesi'nin 26,5 kilometrelik yolunda genişletme çalışması ve istinat duvarları tamamlandıktan sonra sıcak asfalt çalışması yapıldı. Van Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yapılan asfaltlama çalışmasını incelemek için Bilgi Mahallesi'ne giden Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, mahallelilerden büyük ilgi gördü. 

YOL MEDENİYETTİR                       

Akgül'ü mahallenin girişinde karşılayan vatandaşlar, asfalt üzerinde Kürtçe şarkılar söyleyerek birlikte halay çektiler. Akgül burada yaptığı konuşmada, vatandaşlara hizmet etmek için büyük çaba içersinde olduklarını ve sorunların tek tek çözüldüğünü söyledi. Bilgi Mahallesi'nin yolunun çok kötü olduğunu anlatan Akgül,"Yol medeniyettir. Bu yıl yol için büyük kaynaklar ayırdık. Programımızda Bilgi Mahallemizin de yolu vardı. Bu yolu da tamamlayarak asfaltlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra inşallah artık mahallenin yolu kapanmayacak" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Güneşli

13°C

Çatak

Çoğunlukla Güneşli

Nem: 45%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr