Güncel Haberler

Pazartesi, 30 Ekim 2017 19:43

Çatak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Çatak Merkezde bulunan okullarda öğretmenlerin ve öğrencilerin günlerdir büyük bir heyecanla hazırlandıkları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çatak Yatılı Bölge Ortaokulunda görkemli bir törenle kutladı.

Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Binbaşı Jandarma Yunus Gündüz, İlçede görevli hâkim savcılar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmalarıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül yaptı. Akgül konuşmasında; “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve onurla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyet: dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milleti ile bölünemez bütünlüğü ifade eder. Bu vesileyle bu değerlerimizin sonsuza kadar korunacağının unutulmaması gerekir. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz ortak iradesiyle kaderini kendi elleriyle ve kanlarıyla yazdıklarına çok nadir şahit olmuş, bu anlamda Cumhuriyet, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı olmuştur. Bu dirilişin bir diğer örneği olan 15 Temmuz gecesinde ülkemizi işgal etmeyi amaçlayan hain darbe girişimi, Devlet büyüklerimizin feraseti, milletimizin de canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile sonuçsuz kalmış, milletimiz bir kez daha tüm dünyaya vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının ne olduğunu göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek ve ebediyen yaşayacaktır. Bu düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ilanının 94.Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet coşkusunu paylaşıyor, mutluluklar diliyorum.” Dedi 

Şehit Seyvan Yavuz İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Muhammet Sait Aydın Anadolu Lisesi, Çatak Çok Programlı Anadolu Lisesinden öğrenciler şiirlerini okudu.

Sevgi Anaokulu miniklerinin dans gösterisinin ardından, İmam hatip Ortaokulu Horon Gösterisini sundu. Atatürk İlkokulu Öğrencilerinin dans gösterileri ile program devam eden programda bu yıl Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül’ün Belediye Başkan Vekilliğine atandıktan sonra kurmuş olduğu Çatak Belediye Spor Kulübü’nün sunduğu teak-wando gösterisi büyük beğeni ile izlenirken sunulan gösteriler büyük alkış topladı. 

Tören programa katılan okulların resmigeçit töreni ile son buldu.

 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Bulutlu

12°C

Çatak

Çoğunlukla Bulutlu

Nem: 56%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr