Güncel Haberler

Perşembe, 19 Ekim 2017 20:46

Dağı Düzeltip Okul İçin Alan Oluşturdular

Çatak'ın Toyga Mahallesi Samanlı Mahallesi'nde arazi bulamayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla adeta dağ traşlanıp düzeltilerek okul alanı hazırlandı.

Yıllardır okul sıkıntısı yaşayan ve 25 öğrencisi bulunan Toyga Mahallesi'nin Samanlı Mezrası okula kavuşuyor. 25 öğrenci özellikle çetin geçen kış günlerinde 3.5 kilometreyi yürüyerek gidip geldikleri okul yolu eziyetinden kurtuluyor. Düz bir arazinin bulunmadığı mezrada yapılan incelemeler sonrası mezranın yamacında bulunan bir dağ iş makineleriyle yapılan 1 aylık çalışmayla düzeltilip okul yapılabilecek bir alan oluşturuldu.

BAYRAKLARLA AKGÜL'Ü KARŞILADILAR

Bir yandan iş makineleri ile okul yeri düzenlenirken, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Van Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen mühendisler 1 derslik ve lojmanın bulunduğu okulun tam olarak inşa edileceği yeri hem arazide, hem de harita üzerinde detaylı bir şekilde inceledi. Akgül ve beraberindeki heyeti mezra girişinde Türk Bayraklarıyla karşılayan vatandaşlar ve öğrenciler, yıllardır süren okul hasretine son veren yetkililere teşekkür etti.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

20°C

Çatak

Açık

Nem: 25%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr