Güncel Haberler

Çarşamba, 04 Ekim 2017 19:39

Çatak'ta Yüzlerce Kişiye Aşure Dağıtıldı

Çatak Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure dağıtıldı. Aşure dağıtımına katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, kendi elleriyle vatandaşlara aşure doldurup ikram etti.

AKGÜL KENDİ ELLERİYLE AŞURE DAĞITTI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan programda ilçe merkezindeki Şehit Ali Ogün ve Taşköprü civarında tencereler dolusu aşure dağıtıldı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül kendi elleriyle aşure dağıtımı yaptıktan sora günün önemi ile ilgili açıklama yaptı. Akgül, "Müslüman Türkler'in dini halk geleneğinde önemli bir yer tutan aşure, aynı zamanda, muharremin onuncu günü başlamak üzere daha sonraki günlerde de özel merasimlerle pişirilip dağıtılan bir tatlıdır. Savaşmanın haram kılındığı bu mübarek günlerde gerçekleşen acı ve sevindirici olaylar vardır. Nasıl ki aşure acısı, tatlısı ve ekşisiyle ortak bir tad oluşturur. Muharrem ayı da aynen böyle acısı, tatlısı, ekşisiyle ortak olaylar oluşturur. Temennimiz odur ki bir daha acı olaylar yaşanmasın, yeryüzündeki tüm savaşlar dursun. Allah peygamberlere yaşattığı güzellikleri bizlere de yaşatsın. Tüm vatandaşlarımızın Muharrem Ayı mübarek olsun. Rabbim dağıttıkları aşureleri kabul etsin" dedi.

BABUR VE CEBE'DE AŞURE DAĞITTI

Programda AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve Kadın Kolları Başkanı Yasemin Cebe de Adnan Menderes Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesinde Taş Köprü yanında kurulan kazanın başına geçerek vatandaşlara kendi elleriyle aşure doldurarak ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure dağıtımında kimi vatandaşlar küçük tencerelere aşure doldurarak evine götürdü. Dağıtılan aşureden Cumhuriyet Savcısı Mustafa Aşçı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yunus Gündüz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Cebe de tattı.

Resim Galerisi

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

1°C

Çatak

Açık

Nem: 57%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr