Güncel Haberler

Pazartesi, 02 Ekim 2017 19:20

Van, Bitlis ve Muş valilerinden Çatak standına ziyaret

VAN´da düzenlenen 8. Turizm ve Seyahat Fuarı´nda Çatak Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından kurulan stant yoğun ilgi gördü. Van Valisi Murat Zorluoğlu, eşi Sevcan Zorluoğlu, Muş valisi Aziz Yıldırım ve Bitlis valisi İsmail Ustaoğlu ile birlikte standı ziyaret ederek, ahşap işlemeleri inceledi.  

Van Ortadoğu Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Turizm ve Seyahat Fuarının üçüncü gününde de renkli görüntüler ortaya çıktı. Çatak Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından kurulan stant yoğun ilgi görürken, Van Valisi Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Muş valisi Aziz Yıldırım ve Bitlis valisi İsmail Ustaoğlu ile birlikte tamamiyle yöresel ürünlerin sergilendiği standı ziyaret etti. Çatak Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu ve beraberindekiler stantta sergilenen ürünleri incelerken, Van valisi Murat Zorluoğlu´nun eşi Sevcan Zorluoğlu, ceviz oymacılığı atölyesinde yapılan ürünlerle ilgili bilgi aldıktan sonra tel sedef işlemesi yaptı. Çatak Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto tarafından Vali Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu´na ceviz işlemesinden yapılan Rabia simgesini, yöresel bal ve ceviz hediye edildi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

1°C

Çatak

Açık

Nem: 57%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr