Güncel Haberler

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 11:40

30 yıllık içme suyu şebekesi yenileniyor

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, Çatak'ın Bahçelievler Mahallesi’nin içme suyu şebeke hattını yeniliyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Çatak'ta ömrünü tamamlayan ve sağlık açısından tehlikeli olmaya başlayan su şebekelerini yeniliyor. Bu kapsamda Çatak'ın Bahçelievler Mahallesi Alaçam Sokakta 20 tonluk yeni bir su deposu yapılırken, eski su şebekesi de değiştirilmeye başlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan;

“Sağlık her şeyin başında gelmektedir. Su da sağlığın başında yer alır. O yüzden sağlığımızı tehdit eden su şebekelerini Büyükşehir’in desteği ile yeniliyoruz. Ayrıca yine Büyükşehir Tarımsal Daire Başkanlığı tarafından 2 km’lik yol çalışması başlatıldı. Mahalle sakinlerimizin yapılan hizmetten memnun olması ve olumlu geri dönüşlerin olması bizleri de mutlu ediyor.” Dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Çoğunlukla Güneşli

13°C

Çatak

Çoğunlukla Güneşli

Nem: 45%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr