Güncel Haberler

Cuma, 25 Ağustos 2017 21:30

Belediye, kiracılarıyla toplantıda bir araya geldi

Çatak Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Okan ve Fen İşleri Müdürü Erdoğan Babur, belediyenin işyeri ve evlerinde kiracı olarak bulunan ve borcu biriken esnaf ve vatandaşlarla toplantıda bir araya gelerek borçlarını ödemelerini isterdi.

Çatak Belediyesi'ne ait olan ev ve işyerlerinde kiracı olarak bulunan vatandaşlar ve esnaflarla belediyede bir araya gelen Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Okan, ilk olarak kiracıların taleplerini ve sorunlarını dinledi. Daha sonra konuşan Başkan Yardımcısı Okan, borcu biriken kiracıların ödeme yapmamaları halinde yasal yollardan tahliye edileceğini söyledi. Okan,"Kendi öz kaynaklarımız olan kiralarımızı toplayıp bu kaynağı halkımızın hizmetinde kullanmayı amaçlıyoruz. Siz kiracılarımızdan ricamız biran önce kiralarınızı yatırmanızdır. Birçok kiracımız kirasını  zamanında ödüyor. Ancak çeşitli nedenlerle borcunu ödemeyen, biriktiren kiracılarımız için belediyemize kiracı olan esnafımızın borçlarını taksitlendireceğiz. Biz belediye olarak kendi imkanlarımızla halkımıza en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Vatandaşımız bizden  hizmet bekliyor. Bizler de belediye olarak her türlü öz kaynağımızı değerlendirip halkımıza hizmet götürecegiz" dedi.

Kiracılar ise borçlarını en kısa zaman içerisinde ödeyeceklerini taahhüt ederek belediye ile sözleşmelerini yenilediler.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr