Güncel Haberler

Cuma, 25 Ağustos 2017 12:13

Çatak'ın çöp sorunu çözülüyor

Çatak’ın en büyük sorunlarından biri olan ve çevre kirliliğine yol açan çöpler Van Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği proje kapsamında ilçe dışında bir istasyona taşınacak. 

ÇÖPLER ARTIK İLÇEMİZDE KALMAYACAK

Çöplerin ilçe dışına çıkarılması çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, "Çatak gün geçtikçe güzelleşiyor. Büyükşehir Belediyesi projeleri kapsamında Van’ın ilçelerinin çöpünün tek bir merkezde toplanması ve tek bir merkezde bertaraf edilmesi var. Birkaç ilçenin çöpleri tek bir yerde toplanıp ardından Van merkezdeki çöp sahasına taşınacak. Biz de Gevaş ve Gürpınar ile çöplerimizi belirlenecek olan bir istasyonda toplayacağız. Çöpler artık ilçemizde beklemeyecek. Bu kapsamda çöp alanının üstü kapatılacak. Jeneratörler ve vakumlar aracılığıyla gazlar ayrıştırılacak. Böylece çöplerin sağlığı tehdit etmesini de önüne geçilmiş olacak." dedi.

TEKNİK İNCELEME YAPILDI

Çatak'taki çöp sahasınde teknik inceleme yapan Mühendis İlker Mühürdar," VANÇEB Projesi kapsamında Van’ın ilçelerinin çöpünün tek bir merkezde toplanması ve tek bir merkezde bertaraf edilmesi var. Bu kapsamda Çatak, Gevaş ve Gürpınar ilçelerinin çöpleri tek bir yerde toplanıp tekrar Van merkezdeki çöp sahasına gönderilecek. Bununla ilgili Çatak’ta mevcut çöp depolanan yerin rehabilitasyonu ve yeni taşıma stratejisi ve sistematiği ile ilgili teknik incelemeler yapıp fikir alışverişinde bulunduk." dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr