Güncel Haberler

Cuma, 25 Ağustos 2017 12:07

Çatak modern şehir görünümüne kavuşuyor

Çatak'ın modern şehir görünümüne kavuşması için Belediye tarafından başlatılan çalışmalar meyvesini veriyor. Belediye ilçe merkezindeki eski ve harabe görünümlü barakaları yıkarak yerine park ve bahçe yaptırıyor. 

Göreve geldikten sonra Çatak'ın çehresini değiştirmek için birçok yeniliğe imza atan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ilçe merkezindeki çarpık yapılaşmanın da önüne geçti. Belediye tarafından geliştirilen bir projeyle ilçe merkezindeki çarşıda görüntü kirliliğine neden olan harabe halindeki 10 baraka yıkılarak kaldırıldı. Çatak'ın çehresinin her geçen gün değiştiğini anlatan Akgül, "Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ilçenin kalkınması ve vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesine yönelik çalışmalara ağırlık verdik. Bu kapsamda çarşı merkezindeki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek, görüntü kirliliği oluşturan eski baraka ve yapıların yıkarak ilçemizin modernize edilmesi için proje geliştirdik. İnşallah en kısa sürede projeyi hayata geçirerek ilçemize önemli bir değer katacağız." dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr