Güncel Haberler

Cuma, 25 Ağustos 2017 12:00

Van Büyükşehir Belediyesi'nden, Çatak’a modern otogar

Van Büyükşehir Belediyesi’nin Çatak'a yatırımları aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Daire Başkanlığı, ilçe merkezinde 2 bin 668 metre karelik alanı otogar yapımı için satın aldı.

Çatak’ın yollarına yaptığı asfalt ve ilçeye kazandırdığı modern mezbahaneyle ilçe halkının taktirini toplayan Van Büyükşehir Belediyesi, ilçe trafiğini rahatlatmak için önemli bir adım attı. Yıllardır ilçede büyük bir ihtiyaç olan otogar için 613 bin 860 liraya arazi satın alındı. Çatak, Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre içinde hazırlanacak ve hayata geçirilecek proje ile yeni otogarına kavuşacak. Otogar sayesinde bütün toplu taşıma araçları tek noktadan hizmet verirken, mahallelerden gelen toplu taşıma araçlarının cadde ve sokaklara park ederek trafiği aksatmalarının da önüne geçilecek.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr