Güncel Haberler

Cuma, 25 Ağustos 2017 11:55

Çatak'taki köprüye şehidin ismi verildi

Çatak'ta geçen yıl yaptırılan ve güvenlik gerekçesiyle bu yıl yıkılan Körüklü Vadisi girişindeki köprünün malzemeleri kullanılarak yenilenen 5 köprüden birine şehit güvenlik korucusu Kasım Sancar adı verildi.

Geçen yıl DBP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından Körüklü Vadi girişine 450 bin lira harcanarak yaptırılan ancak güvenlik gerekçesiyle Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül tarafından yıktırılan köprünün malzemeleriyle ilçe merkezindeki farklı mahallelerdeki 5 köprü yenilendi.

ŞEHİT SANCAR UNUTULMADI

Yenilenen 5 köprüden biri olan Cumhuriyet Mahallesi'nde Çatak Deresi üzerindeki köprüye, 14 Nisan 2017'de Kaçit Mahallesi'nde PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen güvenlik korucusu Kasım Sancar'ın ismi verildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, şehit Sancar'ın adının köprüde yaşatılacağını belirterek,"Körüklü köprüsünü güvenlik gerekçesiyle yıkıp kaldırdık. Çünkü bu köprü direkt teröristlerin talimatıyla yapılmış bir köprüydü. O bölgede yerleşim alanı yok ve hiçbir vatandaşımız yaşamıyor. Sadece teröristlerin rahatı ve fotoğraf çektirmeleri için yapmışlar. Bizde bu milletin hakkı olan köprüyü söküp malzemelerini merkeze taşıyarak 5 köprümüzün güçlendirilmesi ve onarımında kullandık. Onarımını yaptığımız köprülerden birine de şehidimizin adını verdik. Böylece milletin parasını israf etmeden yine millet için kullandık. Bizim amacımız teröriste değil, vatanını milletini seven halkımıza hizmettir" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Güneşli

22°C

Çatak

Güneşli

Nem: 20%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr