Güncel Haberler

Pazartesi, 29 May 2017 21:17

04-06 Yaş Kur’an Kursu Öğrencilerinin Sene Sonu Gösterisi

Çatak İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan Kur’an kurslarında Eğitim gören 04-06 yaşlarındaki minikler Hünerlerini Atatürk İlkokulu Konferans salonunda sergilediler.

Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü İlhan Günay yaptı Günay konuşmasında; “ Çocuklarımıza değer vermeliyiz. Sevgili peygamberimiz, çocuklarınızı iyi ahlakla terbiye ediniz buyuruyor.  Bize, evlatlarımızın nasıl güzel ahlakla yetiştirileceğini öğretiyor. Çocuklarınıza, peygamberi sevdiriniz. O’nun ehli beytini sevdiriniz. Ve Kur’an okutunuz ” buyuruyor.  Kur’an eğitimi, güzel ahlak ve terbiye eğitimi vermenin hazzını ve zevkini yaşıyoruz. Teşrifleriniz için hepinizi tebrik ediyorum. Bu güzel anların yaşanmasına vesile olan tüm öğretici kardeşlerime minnetlerimi ve şükranlarımı ifade ediyorum dedi.

 Program, 04-06 yaş grubu  Kursumuzun ’nun minik öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları birbirinden güzel sunum, piyes, parodi, ront, sema gösterileri ve ilahilerle katılımcıların güzel ve duygulu anlar yaşamalarına sebep oldular.

Katılımcılar programda bulunmaktan, öğrenci velileri de çocuklarını Kur'an kursuna göndermekten duydukları memnuniyeti  dile getirdiler. 

Program, eğitimlerini tamamlayan 4-6 yaş grubu çocuklara Tablet hediye edildikten sonra  hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. 

 Çatak İlçe Müftülüğü Merkez Kur’an kursu bünyesinde oluşturulan sınıfın açılışına, İlçe Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, Hakim Ali Ataş, İlçe Müftüsü İlhan Günay Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

7°C

Çatak

Açık

Nem: 35%

Rüzgar: 8.05 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr