Güncel Haberler

Pazar, 14 May 2017 18:58

Çatak Festivalle Şenlenecek

Çatak'ta baharın gelmesiyle birlikte festival heyecanı yaşanıyor. Çatak Belediyesi tarafından düzenlenecek Kanisipi Alabalık, Bal, Ceviz ve Doğa Festivali için geri sayım başladı. Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, festivalin yapılacağı alanda inceleme yaparak, bu yılki festivalin geçmiş yıllara göre çok daha renkli geçeceğini söyledi.

ÇATAK BALINI, ALABALIĞINI VE CEVİZİNİ TANITACAK

Van-Çatak karayolu üzerinde bulunan ve heryıl Nisan ayının sonlarında başlayıp Mayısın Haziran ayı başına kadar kayalıklardan akan Kanisipi suyunun bulunduğu bölgede 20-21 Mayıs'ta yapılacak festival için hazırlıklar yapılıyor. Van'ın doğal güzelliğiyle bilinen önemli mekanlarından biri olan Kanisipi'deki festivale bu yıl sürpriz sanatçıların katılacağı ve farklı etkinliklerin yapılacağı belirtildi. Çatak, festivalde doğal güzelliğinin yanında balını, cevizini ve alabalığını tanıtacak.

AKGÜL FESTİVAL ALANINDA İNCELEME YAPTI

Daha önceki yıllarda yapılan, Van ve ilçelelerinden vatandaşların büyük ilgi gösterdiği festival öncesi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, berabarindeki Başkan Yardımcısı Murat Okan ve AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ile birlikte festival alanında inceleme yaptı. Başkan Vekili Akgül, festivalde hiçbir aksaklığın yaşanmaması için gereken tüm tedbirlerin alınacağını söyledi. Akgül, esnafların stand açacağı bölgelerin özenle hazırlanacağını belirterek,"Bu yıl çocuklar için de sürpriz yaptık. Festival alanında büyükler, davul zurna ve müzikler eşliğinde eğlenirken, çocuklar da kendileri için kurulacak şişme oyun parkında doyasıya eğlenecek. Bu festival ilçemize renk katacak. Bu yılki festivale vatandaşlarımızın büyük bir ilgi gösterecektir" dedi.

 

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Açık

1°C

Çatak

Açık

Nem: 57%

Rüzgar: 11.27 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr