Güncel Haberler

Cumartesi, 13 May 2017 20:47

Çatak Belediyesinde Bir Yenilik Daha: “Hoş Geldin Bebek”

Çatak İlçesi Belediyesi ilçede bir yeniliğe daha imza atarak dünyaya yeni gelen çocukların ailelerine yardım amaçlı "Hoş geldin Bebek" ekibi kurdu.

Göreve geldiği günden itibaren vatandaşların her sorunuyla yakından ilgilenen Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül’ün talimatıyla yeni doğum yapan anneler oluşturulan “Hoş geldin Bebek” ekibi tarafından evlerinde ya da hastanede ziyaret edilerek yardım paketi veriliyor. Bu kapsamda Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül ve Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, SYDV Müdürü Aydın Babur Korulu Mahallesi’nde oturan ve Çatak Devlet Hastanesi’nde yeni doğum yapan Süheyla Puli ve Nazenin Temel’i ziyaret etti.

HEDİYE PAKETİNDE ÇOCUĞUN TÜM İHTİYAÇLARI VAR

Hastanede doktorlar tarafından karşılanan Akgül ve beraberindekiler, ailelere hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra bir bebeğin ve annenin tüm ihtiyaçlarını içinde bulunduğu hediye paketini verdiler. Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül, sosyal devletin yaşamın her anında olduğunu belirterek, "Bizler sosyal devlet anlayışı gereği doğumdan başlayıp yaşamın her anında vatandaşımızın yanındayız. Hoş geldin bebek uygulamasıyla da bunu gösterdik. Doğum sonrası ailelerin birçok ihtiyacı oluyor. Bir nebze olsun bu ihtiyaçlara cevap vermek bizi mutlu ediyor" dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Çatak Bülten Gazetesi

Van Hava Durumu
Kar Yağışlı

-1°C

Çatak

Kar Yağışlı

Nem: 90%

Rüzgar: 6.44 km/h

Van Haberleri

Mynet YurtHaber - Van

Mynet'te Van Haberleri

Mahallelerimiz

Ağaçlık, Akçabük, Alacayar, Aşağınarlıca, Atlıhan,Bilgi, Boyunpınar, Çılga, Dalbastı, Derebaşı, Dokuzdam, Eliaçık, Görentaş, Işınlı, Kaçıt, Konalga, Korulu, Narlı, Onağıl, Övecek, Sırmalı, SözverenSugeldi,Teknecik,Toyga, Uzuntekne, Yukarınarlıca

Sosyal Medya

Adresimiz

Adres : Çatak belediye Başkanlığı, Cumhuriyet mahallesi, Atatürk caddesi, No: 7, Çatak, Van

Tel      : +90 432 512 28 91

WhatsApp   : 0530 028 10 10

E-Mail : destek@catak.bel.tr